PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Příbram a Středočeský kraj

Kapacita školek v Příbrami je naplněná. O umístění ukrajinských dětí se rozhodne

24. 6. 2022 | Více než třicetitisícová Příbram disponuje třinácti mateřskými školami. Ve městě rovněž funguje také waldorfská mateřinka. Pro následující školní rok byly dohromady s dětmi ukrajinských uprchlíků zapsány přes čtyři stovky dětí. Kapacita školek je tak naplněná, má ale do budoucna vystačit.

Nová Ves pod Pleší patří k nejmladším obcím regionu. Dětí tam bude dále přibývat

22. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Obcí nad 100 obyvatel s nejvyšším podílem dětí ve věku do čtrnácti let je na Příbramsku Nová Ves pod Pleší. Vyplývá to z loňského sčítání lidu.

I vesnická škola může být moderní. Malý Újezd je toho důkazem

17. 6. 2022 | Jsou školy a školky, kde se potýkají s různými problémy, a tak o nich slýcháme častěji. Pak jsou takové, kde to vypadá, že vše funguje. Z nich pak sálá pohoda a dobrá nálada. Právě to lze říci o základní škole v Malém Újezdu u Mělníka. Svůj podíl na tom mají projekty, které se daří uvést do života za podpory dotací z Evropské unie.

FOTO: Příbramská nemocnice shání dárce krve. Chybí jí všechny skupiny

14. 6. 2022 | Na úterý 14. června spadá Světový den dárců krve. Na hematologicko-transfuzním oddělení příbramské nemocnice si k této příležitosti pro dárce připravili malou pozornost. Oddělení zároveň poděkovalo také zaměstnancům, kteří rovněž darují krev. Celorepublikově je v nemocnicích zaznamenán mírný nedostatek krve. Výjimkou není ani příbramský špitál.

Simulace autonehody či jízda na policejním člunu. To byl Den bezpečné Příbrami

10. 6. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Dětský smích, potlesk, ale i křik a úžas doprovázely akční ukázky zákroku hasičů u havarovaného auta, zásahu štěkající fenky příbramské vězeňské služby na prchajícího trestance či divoké jízdě na policejním člunu.

Zdroj: https://pribramsky.denik.cz | Další zprávy »
08:12:57 | 26.06.2022

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

25. 6. 2022 | Dvě fotografie koček v prvním dílu putování po stopách zajímavých tvorů, kteří s námi sdílejí naši planetu, dělí stovky let v čase, a navíc i tisíce kilometrů. Ta první micka je sice mumifikovaná, ale zato pochází ze světoznámých egyptologických sbírek Národního muzea v brazilském Rio de Janeiru. (Dnes už ji však neuvidíte, protože společně s jinými poklady vědění vzala za své při obrovském požáru.) Druhá, a hlavně živá kočka si zase hoví na sluníčku ve vietnamské metropoli Hanoji, na zápraží ne ...

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

25. 6. 2022 | 9. června byli v Doněcku odsouzeni k smrti britští občané Aiden Aslin a Shaun Pinner a marocký občan Ibráhím Sádún, kteří v rusko-ukrajinské válce bojovali v svazcích ukrajinské armády a byli zajati, protože nejsou ukrajinskými občany, nevztahují se na ně Ženevské konvence o zacházení se zajatci. Osm dní nato, 17. června, rozhodla britská ministryně vnitra o vydání šéfredaktora stránek WikiLeaks, specializujících se na zveřejňování tajných materiálů světových vlád, Juliana Assange, do USA, pod m ...

Ne módě, ne kopírování, ano vlastní vizi. Václav Klaus mladší ministrem školství. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Ne módě, ne kopírování, ano vlastní vizi. Václav Klaus mladší ministrem školství. Pojďme hovořit o školství s učitelem

24. 6. 2022 | Krásné přání, že ano? Bohužel je vysoce nepravděpodobné, že se splní. Přesto by to byla první volba velké části učitelů. Těch, kteří reálně učí a vědí, co se na školách děje. Ale mají-li se ledy pohnout, musíme pro to něco udělat. Proto jsem si dovolil tuto drobnou provokaci. Netuším, zdali by o to pan magistr Klaus stál, ale já bych takového ministra bral „všemi deseti“. Školství – a především naše děti – si zaslouží vedení od člověka, který je učitel, má za sebou praxi úspěšného ředitele, stoj ...

Ukrajincům je líto národnostních menšin v Rusku. Proč jim ale není líto menšin na Ukrajině? Svět Tomáše Koloce

Ukrajincům je líto národnostních menšin v Rusku. Proč jim ale není líto menšin na Ukrajině? Svět Tomáše Koloce

19. 6. 2022 | Musím se přiznat, že posledních pár let se moc neponořuji do hloubek českého mainstreamového mediálního trhu, o kterém, co si budeme povídat, už každé malé české dítě ví, že patří buď zahraničním korporátům, nebo některé z pěti hlavních českých oligarchických rodin. Vzhledem k tomu, že jsem v dávné minulosti do většiny mainstreamových titulů psal, občas se začtu do toho, co píší bývalí kolegové nebo jakého nového dopisovatele ulovili. Jedním z těch, kteří ,byli uloveni' po začátku rusko-ukrajins ...

Kaspické moře, šílený pilot a esesáci v Praze. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Ázerbájdžánu

Kaspické moře, šílený pilot a esesáci v Praze. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Ázerbájdžánu

18. 6. 2022 | I když je Ázerbájdžán vnitrozemský stát, přesto má moře. Kaspik neboli Kaspické ,moře' je totiž suverénně největším jezerem na světě a má rozlohu 376 000 kilometrů čtverečních. Pokud se vám to zdá na skutečné moře trochu málo, tak si uvědomte, že se celá naše republika rozkládá jenom na 78 871 kilometrech čtverečních, takže bychom v něm mohli utopit naši státnost hned několikrát.

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
08:12:59 | 26.06.2022

Neděle 26.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.