PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Příbram a Středočeský kraj

Procházka s Antonínem Dvořákem: Památník připravuje mobilní aplikaci s melodiemi

16. 8. 2022 | /FOTOGALERIE/ Novinku v podobě procházky po dvořákovských místech s mobilní aplikací nabízející melodie, pro něž se daná lokalita stala skladateli inspirací, chystá Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě. Kromě hudby, která se Dvořákovi zrodila v hlavě právě v dané lokalitě, se zájemci dozvědí zajímavosti o skladatelově životě.

Video, foto: Příbramská kapela Tlakové galoše zahrála v sázavském tábořišti

14. 8. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V sobotu vystoupila v sázavském tábořišti u Hrocha příbramská kapela Tlakové galoše. Ta nahradila původně naplánovaný koncert skupiny Krausberry, který musel být bohužel pro nemoc zrušen.

Inspirativní čtení na léto. Pět knih, které byste neměli o dovolené minout

13. 8. 2022 | Léto se zlomilo do druhé půlky, dovolené a výlety ale pro mnohé z nás nekončí. Pokud jste už znaveni mořem, sluncem, túrami, festivaly, koncerty či letními kiny, možná vám přijde vhod strávit nějaký čas jen tak ve stínu stromů a s dobrou knihou v ruce. Tady je pět tipů, které vás nebo vaše děti třeba osloví.

Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši

12. 8. 2022 | Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.

Obec Ohrazenice čeká v sobotu sláva s rodáky i s výročím hasičů

12. 8. 2022 | Setkání rodáků bude v sobotu 13. srpna hostit obec Ohrazenice při pomezí Příbramska a Berounska. Celodenní akce se současně stane připomínkou 70. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů.

Obrazem: Začala Letní Letná. Uvedly ji Cirkus Cirkör a Propane Punk show

12. 8. 2022 | Úvod 19. ročníku Letní Letné obstarali ve čtvrtek švédští oblíbenci publika Cirkus Cirkör, kteří se vrátili s novou verzí svého hitu Knitting Peace. Následovalo zahájení přístupné široké veřejnosti zdarma v podobě ohňové Propane Punk show.

Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend

12. 8. 2022 | Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

Na krajských Dnech lidové kultury ocení Mistry rukodělné výroby

10. 8. 2022 | Někdejší válcový mlýn Vojtěcha Satrana v osadě Vepřek u Nové Vsi na Mělnicku je místem, kde lze v sobotu 13. srpna očekávat největší koncentraci příznivců vesnického stavitelství na metr čtvereční ve středních Čechách.

Video, foto: Letní Letná začíná. Festival opět nabídne desítky představení

9. 8. 2022 | Další ročník populárního festivalu Letní Letná začíná ve čtvrtek 11. srpna. Přehlídka nového cirkusu se koná v Praze už podevatenácté. Loni navštívilo 200 představení na 50 tisíc návštěvníků.

Písničkář Michael Janík: Dvanáctistrunku jsem si pořídil kvůli Beatles

8. 8. 2022 | Zachtělo se mi zjistit, co dělá Michael Janík (77). Jak se má, čím se baví, o čem přemýšlí. V nakladatelství Galén mu právě vychází sbírka básní Poezie starého písničkáře. Ty verše jsou jako on sám: vlídné a třeskutě vtipné, hřejivé i sarkastické. Jedním slovem: ty básničky jsou k posmání. Tak si vousatého kytaristu a zpěváka pamatujeme z oblíbeného dua Paleček a Janík, od jehož seznámení letos uplyne 55 let.  ...

Zdroj: https://pribramsky.denik.cz | Další zprávy »
22:14:21 | 17.08.2022

Středa 17.8.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.