PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Příbram a Středočeský kraj

Agentka Scullyová v ulicích Kutné Hory? Režisér bondovky točí nový velkofilm

23. 2. 2021 | V České republice začalo natáčení hollywoodského velkofilmu White Bird: A Wonder Story. Filmaři také na několik dní obsadí Kutnou Horu. A není vyloučeno, že se tak v ulicích města budete moci potkat s velkou filmovou hvězdou.

PŘED 10 LETY: Masopust v Rybníkách pokračoval v tradici. Zapojila se celá obec

14. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Nenápadná vesnička Rybníky, čítající necelých tři sta obyvatel, uspořádala před deseti lety masopust. Místním totiž tenkrát přišlo škoda, že tato tradice upadá.

PŘED 10 LETY: Příbramská rocková liga představila při své premiéře čtyři kapely

24. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Před deseti lety odstartovala premiérovým kolem Příbramská rocková liga. Na úvod zahrály kapely Magor City Orchestra, Soukromey pozemek, Invitation a jako host přijala pozvání skupina Plewel. Přestože sál v restauraci U Pletánků v Příbrami vytvářel spíše komornějším prostředí, atmosféra byla celý večer více než dobrá.

PŘED 10 LETY: Myslivci v Krásné Hoře nad Vltavou plesali na Boží hod vánoční

27. 12. 2020 | /FOTOGALERIE/ Před deseti lety na Boží hod vánoční se v kulturním domě v Krásné Hoře nad Vltavou konal ples, který uspořádali členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan. Zábavu zahájili příznivci Hubertova cechu slavnostním nástupem a zpěvem Svatojanské fanfáry. Více než šest stovek návštěvníků si poté až dlouho přes půlnoc s chutí zatančilo a zazpívalo při hudebním doprovodu skupiny Static.

VIDEO: Čeká se na velké filmové hity. Možná je uvidíte i doma

27. 12. 2020 | Kdo by si pomyslel, že jednou nebudeme vědět, co promítnou kina za týden. A zda budou vůbec otevřená. Žijeme v čase, kdy jisté je leda to, že po noci přijde ráno. Tipovat, kdy uvidíme odložené filmové premiéry, je jako věštit z křišťálové koule. Ale přesto. Pojďme se trochu těšit.

Do krajských muzeí a galerií lze nakouknout jen přes internet

25. 12. 2020 | Alespoň to zkusit, i když se naděje na úspěch moc vysoká nejeví. Taková byla představa středočeského radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Jakoba (Spojenci-TOP 09), když hlavní hygieničce Jarmile Rážové posílal žádost o výjimku z omezení v rámci opatření proti šíření koronaviru pro návštěvníky středočeských skanzenů. Ty musí mít zavřeno - stejně jako další kulturní instituce. ...

Milan Fiala: Karel Gott hrozně chybí. Jsou to pro mě stále ještě silné emoce

25. 12. 2020 | /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Lídr kapely Karel Gott cover band Milan Fiala, která jako jediná dostala osobní požehnání od Karla Gotta k užívání jeho jména v názvu kapely, cítí i po více než roce skonu slavného zpěváka silné emoce. Na setkání s Mistrem vzpomíná velmi rád, jen jedna věc jej mrzí.

PŘED 10 LETY: Krojovaní hudebníci přivezli do Příbrami dudáckou muziku

13. 12. 2020 | /FOTOGALERIE/ Chodský večer s Konrádyho dudáckou muzikou z Domažlic se konal před deseti lety v aule Základní školy v Jiráskových sadech v Příbrami. Lidé, kteří si přišli poslechnout krásné české písničky v podání šesti krojovaných hudebníků a dvou zpěvaček, si mohli i zazpívat.

PŘED 10 LETY: Rožmitálský večer s bigbítovými legendami měl charitativní podtext

6. 12. 2020 | /FOTOGALERIE/ Kulturní klub Rožmitál pod Třemšínem uspořádal před deseti lety ve společenském centru vzpomínkový večer s bigbítovými legendami. V rámci večera vystoupila tehdy po více než třiceti letech skupina Golf s kapelníkem Vladimírem Ochtábcem, která plnila sály kulturních domů v sedmdesátých letech.

Tradiční akci Čertovský Novák v Příbrami přerušil koronavirus

1. 12. 2020 | Koronavirus si vybral další daň v podobě zrušení tradiční akce Čertovský Novák v Příbrami. Zatímco obyčejně v areálu Nový rybník už touto dobou každoročně vrcholí přípravy na tuto událost, letos to je jinak: s ohledem na pandemii a zákaz shromažďování se konat nesmí. Co ale zůstává, je vánoční výzdoba v areálu Nového rybníka, a to včetně nasvíceného vánočního stromu.

Zdroj: https://pribramsky.denik.cz | Další zprávy »
14:12:54 | 26.02.2021

Pátek 26.2.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.