PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Věznice plánuje letos začít se stavbou druhé pracovní haly

18. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - V příbramské věznici došlo před několika týdny k výměně na pozici ředitele. Na tomto místě vystřídal Jiřího Purkarta jeho dosavadní zástupce Petr Červený, který na jeho práci hodlá navázat. Jedním z cílů je výstavba nové pracovní haly v areálu věznice.

Děti z Kličkovy vily zdolaly pohádkovou stezku

17. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Jedno slunečné odpoledne na konci května se děti z Mateřské školy Kličkova vila vypravily se svými rodiči na cestu do pohádkového lesa, kde na ně čekalo velké dobrodružství. Fabián, vládce Brd, měl v lese u Svaté Hory hotové pozdvižení, a nevěděl si rady, jak ten zmatek urovnat… Naštěstí tu ale byly děti ze školky, které mu neohroženě nabídly pomoc.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

17. 6. 2019 | Příbramsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Studenti si zkusili policejní testy a pomohli vrstevníkům

17. 6. 2019 | Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Středočeská policie společně s nadací Konto Bariéry, Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra pořádala ve školním roce 2018/19 sportovně charitativní akci s názvem „Přes bariéry s policií“.

Bistro na Novém rybníku je v provozu

17. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - S ročním odstupem od původně plánovaného termínu byla v areálu přírodního koupaliště otevřena nová budova občerstvení. Nabídka bistra bude postupně procházet vývojem, pro návštěvníky areálu jsou v plánu například tematické večery či grilování. Velkým tématem je také ekologie.

Pohlednice z minulosti: Z historie statku Nový Dvůr u obce Drhovy

16. 6. 2019 | Drhovy /FOTOGALERIE/ - Lékařka dětské a dospělé chirurgie v Praze Hana Zwingerová obývá u obce Drhovy odlehlý statek Nový Dvůr společně s dcerou a nájemníky. Je milovnicí zdejšího kraje, odkud také pocházejí její předci. V budově statku je rarita, trám zřejmě z roku 1759, který prý tesaři považují za nejdelší trám v dalekém okolí.

Jeden z příbramských vězňů se rozhodl změnit svůj osud

16. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ – Jen před pár týdny skočilo období maturit, ovšem maturovat se dá nejen ve školách a učilištích, to ostatně dokládá příběh z příbramské věznice Bytíz, kde jeden z odsouzených vykonává trest, ale do budoucna by chtěl svůj osud změnit, a tak se rozhodl, že si dokončí vzdělání.

Petrovicko trápí nedostatek vody, má pomoci průzkum

16. 6. 2019 | Petrovice - V některých svých místních částech má obec Petrovice už několik let problém s nedostatkem vody, který se v posledních suchých letech ještě zhoršuje. Radnice se proto rozhodla najít přijatelné řešení. Pomoci v tom má hydrogeologický průzkum.

Příbramští finalisté národní soutěže skončili druzí. Pojedou do Bruselu

15. 6. 2019 | Jince /FOTOGALERIE/ - Závěrečný den za sebou má 42 finalistů celonárodní soutěže EuropaSecura. Po celý týden testovali svoje limity a objevovali v sobě skryté schopnosti při plnění náročných úkolů, které na ně byly připraveny ve finálovém národním kole. Tři nejúspěšnější týmy nyní čeká studijní cesta do Bruselu.

Zastupitelé se sejdou naposledy před prázdninami, řešit budou především poutě

15. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Červnové zasedání zastupitelstva bude posledním před dvouměsíční pauzou způsobenou letními prázdninami. Na programu je sice 'pouhých' sedmnáct bodů, z nichž většina se týká pozemků, ale i tak se dá očekávat zajímavé jednání. Zastupitelé se totiž budou už potřetí zabývat cenami za zábor veřejného prostranství.

S plavčíkem město na Novém rybníku nepočítá, byl by drahý

14. 6. 2019 | Příbram - Po loňské tragické události, kdy v létě na městském přírodním koupališti Nový rybník utonul mladý muž, se začalo mluvit o tom, zda by nebylo dobré v areálu zřídit pozici plavčíka. Vedení města ale oponovalo vysokými náklady na zřízení této pozice. Proto se s plavčíkem zatím nepočítá.

Finalisté EuropaSecura v Brdech plnili náročné úkoly

13. 6. 2019 | Brdy /FOTOGALERIE/ - Finalisté 12. ročníku unikátní soutěže EuropaSecura ve středu 12. června v Brdech podstoupili opravdový křest ohněm. Studenti zájmem o mezinárodní a bezpečnostní politiku České republiky, Evropské unie a NATO, pocházející z celé České republiky, se tam sešli ve finálovém kole, aby navzájem pod dohledem armádních odborníků poměřili své síly a schopnosti.

Příbramský půlmaraton omezí dopravu v ulicích města

13. 6. 2019 | Příbram - Stejně jako o uplynulém víkendu i o tom nadcházejícím budou muset řidiči ve městě počítat s několika dopravními omezeními, které způsobí sobotní pořádání Příbramského půlmaratonu a nedělní Novák fest na Novém rybníku.

Příbramská ZŠ Školní zažila projektový den Bezpečně online

12. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - V prvním červnovém týdnu si žáci Základní školy Školní na vlastní kůži mohli zopakovat, naučit se a utřídit informace týkající se kyberprostoru a jeho nástrah.

Nový rybník má nové studijní lavičky a dokončuje se bistro

12. 6. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Celkem tři nové studijní lavičky najdou nyní návštěvníci ve sportovním a rekreačním areálu Nový rybník v Příbrami. Další novinkou bude právě dokončovaný rodinný koutek, který bude sloužit jako prostor pro rodinné oslavy a přátelská setkání.

Na opravy silnic v Příbrami omezí dopravu

12. 6. 2019 | Příbram - Na několika místech Příbrami se od minulého týdne pracuje na opravě povrchů ulic, které od zimy 'zdobí' výmoly, praskliny a nerovnosti. Minulý týden se začalo s odfrézováním poškozených částí a tento týden se bude asfaltovat. Řidiči proto musí ve dnech 12. až 17. června počítat s omezením průjezdu ulicemi Smetanova, kde se začne asfaltovat první část už 12. června, další bude následovat 14. června, dále pak Dlouhá, Hlinomazova nebo Na Hvězdičce. ...

OBRAZEM: Demonstraci v Příbrami podpořil i herec Pavel Nový

11. 6. 2019 | Příbram /INFOGRAFIKA/ - V úterý 11. června vpodvečer se na náměstí TGM v Příbrami konala už v pořadí třetí demonstrace proti výměně na postu ministra spravedlnosti a proti premiérovi Andreji Babišovi. Na náměstí dorazil zhruba stejný počet lidí jako minulý měsíc, tedy mezi 350 až 400 lidmi. 

OBRAZEM: Přes sto lidí demonstrovalo v Dobříši

11. 6. 2019 | Dobříš /INFOGRAFIKA/ - Přes horké a dusné počasí na dobříšském náměstí demonstrovalo více než 100 lidí. Řečníci oslovovali dav s transparenty, mimo demise premiéra Andreje Babiše a ministryně Benešové se také probíraly problémy města a možná řešení.

Školka v Krásné Hoře nad Vltavou žije s přírodou

11. 6. 2019 | Krásná Hora nad Vltavou - Mateřská škola v Krásné Hoře nad Vltavou je dvoutřídní a je součástí subjektu ZŠ a MŠ Krásná Hora nad Vltavou. Školková třída se jmenuje Sluníčka a dochází do ní dvanáct dětí. Jejich vzdělávání se odehrává podle programu Žijeme s přírodou a mottem je výrok Jana Amose Komenského „Láska k přírodě by se měla vštěpovat dětem v rodinách i ve škole jako jedna z nejvzácnějších vlastností člověka“. ...

Příbram se v podvečer opět připojí k demonstracím

11. 6. 2019 | Příbram - Už potřetí se v úterý 11. června od 18 hodin na náměstí TGM v Příbrami sejde veřejnost, aby vyjádřila nesouhlas s výměnou ministra spravedlnosti i se střetem zájmů Andreje Babiše. „Prokázaný střet zájmů premiéra Babiše a snaha ovlivnit justici. Není vám to jedno? Pojďme společně zaplnit náměstí T. G. Masaryka!“ zvou na příbramské náměstí pořadatelé akce, kterým se podařilo tentokrát akci i profesionálně ozvučit. ...

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
12:13:10 | 18.06.2019VZP přispěje dárcům krve až dva tisíce korun

Až dva tisíce korun mohou od letoška dostat dárci krve od Všeobecné zdravotní pojišťovny jako příspěvek na rehabilitační aktivity. Oproti loňsku nejsilnější zdravotní pojišťovna výši příspěvku zdvojnásobila. Chce tak zdůraznit nezastupitelnou roli ...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Dálková trasa pro pěší turistiku láká

13.06.2019 | Cestování, volný čas

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. I dnes se můžete vydat po stopá ...

Putovní Křišťálovou popelnici získal tentokrát středočeský Beroun!

13.06.2019 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Obyvatelé ČR třídí stále více odpadů. Města a obce se jim také snaží k tomu poskytnout co nejlepší podmínky. Díky tomu má možnost tří ...Úterý 18.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.