PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Zapojíte se? Český svaz ochránců přírody zve dobrovolníky na akci Ukliďme svět

28. 2. 2024 | Za pár týdnů opět vyrazí také na Příbramsku do přírody dobrovolníci, kteří mají zájem přírodě pomoci a odnést z ní odpadky.

Středočeský kraj přispěje nemocnici v Příbrami 30 milionů na nový CT přístroj

28. 2. 2024 | Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém zasedání schválilo přidělení dotací pro sedm projektů šesti středočeským nemocnicím, v nichž je kraj výhradním akcionářem. Příbramské nemocnice kraj přispěje no pořízení nového CT.

Lyžařská střediska kvůli počasí ukončují sezonu. Monínec jede dál

27. 2. 2024 | /VIDEO, FOTO/ Dvě lyžařská střediska v okolí Prahy už sezonu kvůli počasí ukončila, třetí se k tomu chystá ve středu. Sjezdařům zbude pouze Monínec. Nebo cesta do horských oblastí, kde už však také citelně omezují provoz.

Jak bude vypadat náměstí v Březových Horách? Plány ukáže komentovaná procházka

27. 2. 2024 | Náměstí J. A. Alise v Březových Horách již delší dobu čeká na svou revitalizaci. Nyní je na řadě další z potřebných kroků k nové podobě této lokality. Ve čtvrtek 22. února se konala beseda nad upravenou studií revitalizace náměstí, do které byla zapracována řada požadavků nejen vedení města, ale také obyvatel Březových Hor a osadního výboru.   

Kamil vyhlíží páníčka už pět let. V útulku Lazec se starají o psí nalezence

26. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Zatoulaní a odchycení psy v Příbrami a nejbližším okolí končí v útulku v Lazci. Zde čekají na svého páníčka nebo nového adoptivního majitele. Za loňský rok Městská policie Příbram odchytila 70 psů a další tři byli přivezeni ze sousedních obcí. Zpět k majitelům se jich vrátilo 51 a 22 chlupáčů našlo nového páníčka v rámci adopce. Útulek mají ve správě Technické služby města Příbram.

Umělá inteligence oživila hlas Karla Čapka. Provází návštěvníky na Strži

24. 2. 2024 | Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše připravil pro návštěvníky novou mobilní aplikaci Po stopách Karla Čapka. Návštěvníci uslyší i věrný hlas spisovatele, který vytvořila umělá inteligence.

Lyžování kolem Prahy? Monínec je zatím jistota, jinde se provozovatelé snaží

23. 2. 2024 | Dlouhodobě trvající jarní počasí omezuje možnosti lyžařského vyžití v okolí metropole. A nejen tam: i některé horské areály už dokonce ohlásily ukončení sezony.

Traktory vyrazily ze Sedlčan na Příbram. V koloně jelo více než padesát strojů

22. 2. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Ve čtvrtek 22. února dopoledne se od bývalého sila v Sedlčanech vydala dlouhá kolona traktorů a dalších zemědělských vozidel na cestu do Příbrami. Zemědělci z Příbramska se připojili ke čtvrtečním celorepublikovým protestům a podpořili mezinárodní protesty u hraničních přechodů, k čemuž vyzvala Agrární komora České republiky.

Čtvrteční protest zemědělců na Příbramsku: Ze Sedlčan vyrazí desítky traktorů

21. 2. 2024 | Rovných 40 traktorů by se mělo ve čtvrtek 22. února vydat na protestní jízdu ze Sedlčan do Příbrami. Jedná se o společnou formu nesouhlasu zemědělců z Příbramska s problematickou a komplikovanou zemědělskou politikou Evropské unie a zároveň součást mezinárodního protestu u hraničních přechodů, k čemuž vyzvala Agrární komora České republiky.

Nezaměstnanost vzrostla. Na Příbramsku nemá práci téměř 4 tisíce lidí

21. 2. 2024 | Nezaměstnanost ve Středočeském kraji se zvýšila na 3,4 procenta. Vyplývá to z analýzy Úřadu práce. V lednu 2024 vzrostl celkový počet uchazečů o zaměstnání ve Středočeském kraji na 33 368, volných pracovních míst je v kraji 54 975.

Výměna lávek přes Příbramský potok pokračuje. Na řadě je lávka na Rynečku

20. 2. 2024 | V pondělí 26. února odstartují práce na výměně lávky na Rynečku. Jde už o třetí lávku v pořadí, kterou město nahradí. Chodci i motoristé by se měli připravit na komplikace, které potrvají až do června.

Ředitelům řady škol končí mandát. Konkurzy vyhlásila Příbram i Dobříš

20. 2. 2024 | V letošním roce končí šestileté období ředitelek a ředitelů řady příbramských škol a školských zařízení. Město na tyto pozice vypsalo konkurz. Hned několika ředitelům škol uplyne šestileté období výkonu práce také v Dobříši.

Fotokvíz: Poznáte obec na Příbramsku?

19. 2. 2024 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce i v bývalém velkém okrese Příbram podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Co letos čeká řidiče na D4? Nová silnice bude i od Krašovic k Nové Hospodě

17. 2. 2024 | /VIDEO/ Dostavba dálnice D4 má před sebou poslední stavební sezonu. Hotovo je zhruba osmdesát procent veškerých prací a na konci letošního roku řidiči pofrčí z Písku na Prahu po nové dálnici. Co je ale čeká do té doby?

Protest v Praze: Zemědělci oznámili své příjezdové trasy do města

16. 2. 2024 | Pražské ulice se v pondělí 19. února promění v dějiště masivního protestu zemědělců. Ti oznámili své příjezdové trasy. Magistrát apeluje na občany, aby v případě možnosti omezili cestování do města a dali přednost veřejné dopravě.

Která místa si podle vás zaslouží zvelebit? Hledáme ostudy Příbramska

16. 2. 2024 | Ostud Příbramska, které nepůsobí právě příjemným dojmem a pro místní jsou často strašákem, je na Příbramsku více. Může se jednat ohyzdně vypadající stavby či prostranství, hrbolaté chodníky a silnice, nebo třeba zarostlé cyklostezky. Redakce Příbramského deníku právě takové ostudy hledá. Jaké jsou podle vás ostudy ve vašem městě a obci?

Pátrání po seniorce z Davle má smutný konec. Našli ji bez známek života

14. 2. 2024 | Hledanou devětasedmesátiletou seniroku z Davle se podařilo polici nalézt ve středu odpoledne, bohužel však bez známek života. Její tělo bylo nalezeno ve Vltavě.  

Fotokvíz: Poznáte obec na Příbramsku?

14. 2. 2024 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce i v bývalém velkém okrese Příbram podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Stojany pro dobíjení a 176 míst. Parkovací dům v Příbrami je téměř hotový

13. 2. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Parkovací dům ve spodní části příbramského autobusového nádraží je prakticky hotový. Jak uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka, společnost Metrostav stavbu předá během února. Parkovací dům nabídne v pěti patrech 176 parkovacích míst.

Video, foto: Jan Žižka z Trocnova zavítal do Milína. Při masopustu

12. 2. 2024 | Patnáctý ročník milínského masopustu v sobotu připomněl 600 let od úmrtí Jana Žižky z Trocnova. Milínem tak prošel středověký průvod v čele s Janem Žižkou, husity, králem Zikmundem a křižáky za zvuků bubnů.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Středočeský kraj zaplatí svým nemocnicím nové vybavení i rekonstrukce za miliony

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém zasedání schválilo přidělení dotací pro sedm projektů šesti středočeským nemocnicím, v nichž je kraj výhradním akcionářem. Za více než 174 milionů korun kraj mimojiné přispěje na pořízení nového CT ...

Tři miliony klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká letos výměna kartičky pojištěnce

V dubnu 2024 spouští VZP velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších 10 let obdrží pojištěnci, kterým v letošním roce vyprší ...

České Dráhy: Začala modernizace motorových vozů RegioShuttle RS 1 pro Středočeský kraj a dvou vozů pro Ústecko

Dceřiná společnost Českých drah DPOV bude ve svých závodech v Přerově a ve Veselí nad Moravou modernizovat motorové vozy typu RegioShuttle RS 1, které ...

Protesty zemědělců zkomplikují dopravu také na příjezdech ze Středočeského kraje. Do Prahy se doporučuje cestovat vlakem

Na příští týden jsou v Praze naplánované protesty a shromáždění zemědělců. Zejména v pondělí se očekávají rozsáhlé dopravní komplikace nejen v hlavn ...

Střední Čechy jsou čtvrtým nejnavštěvovanějším krajem

Střední Čechy zaznamenávají nejvyšší návštěvnost za posledních 12 let v každém čtvrtletí loňského roku. Podle údajů Českého statistického úřadu, který ...Čtvrtek 29.2.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes