PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

PŘED 10 LETY: Rybáři slovili poslední rybník. Převahu měl násadový kapr

25. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Sezonu výlovů ukončili touhle dobou před deseti lety rožmitálští rybáři. Naposledy v roce zatáhli sítě v lovišti Malého kotelského rybníku v Hutích pod Třemšínem. V keserech se ale nemrkali velcí šupináči, ale násadový kapr o maximální hmotnosti 1,2 kilogramu.

Příbramské muzeum nabízí vše přes internet: prohlídky i běh

25. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Projevit zájem o nabídku muzea se v nynější době, kdy v rámci opatření proti šíření koronaviru zůstaly expozice uzavřeny, rozhodně nemusí podobat „cestování prstem po mapě“. Třeba Hornické muzeum v Příbrami dokáže i v současnosti nabízet řadu zajímavých zážitků. 

Kaštanové aleje u Nečína a v Jincích soutěží o titul Alej roku

24. 10. 2020 | Už jen do úterý 27. října do 12 hodin můžete nominovat svá oblíbená stromořadí do ankety Alej roku. Z Příbramska jsou nominované dvě kaštanové aleje - u Nečína a v Jincích. Pro svého favorita můžete hlasovat od 3. listopadu do 7. ledna.     

Dálnice D4 získala další povolení, k propojení jihu a severu chybí už jen jedno

23. 10. 2020 | Ředitelství silnic a dálnic chybí k dostavbě pěti úseků dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem už jen jediné stavební povolení. Ministerstvo dopravy vydalo tento týden stavební povolení pro 11,4 kilometru dlouhý úsek Milín - Lety.

Koronavirus v městech a obcích: starostové už ruší i předvánoční akce

22. 10. 2020 | Při přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v okrese Příbram nejvíce nakažených v Krásné Hoře nad Vltavou. Vyplývá to z dat, která má Deník k dispozici od ministerstva zdravotnictví. Hygienici počty zpětně validují a zpřesňují, proto se mohou absolutní čísla aktuálně nakažených lišit od toho, jaké počty dostávají od hygieniků například starostové měst a obcí.

Krev příbramské nemocnici nedochází. I kvůli omezení počtu operací

21. 10. 2020 | Dobrá zpráva: krev v příbramské nemocnici nedochází. Obavy, zda se koronavirová situace negativně nepodepíše na počtu dárců a nebudou tak nedostatkem krve v nemocnicích ohrožení pacienti, se naštěstí nenaplnily.

Docházka na dálkové vyučování se zlepšila. Už žádné 'jarní' vtípky

20. 10. 2020 | K distanční výuce za druhé koronavirové vlny přistupují žáci na Příbramsku zodpovědněji. Vtípky z jara, kdy se na mnoha školách objevovaly všemožné triky, jak se on-line výuce vyhnout, jsou minulostí. V současné době je situace lepší.

Vládní nařízení u obyvatel nenarážejí. Policisté zatím spíše domlouvají

19. 10. 2020 | Příbramští strážníci v současné době dohlížejí na to, zda obyvatelé měs-ta dodržují všechna vládní opatření, která mají za úkol zpomalit, nebo zcela zamezit šíření koronaviru a nemoci covid-19. Informace ze zasedání krizového štábu je ale v Příbrami taková, že s dodržováním nařízení ze strany obyvatel nemají jak policisté, tak strážníci problém.

PŘED 10 LETY: Bílou pastelku si v rámci veřejné sbírky koupili i lidé v Příbrami

18. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Na dobrovolníky veřejné sbírky s názvem Bílá pastelka bylo možné natrefit před deseti lety po celé Příbrami. Od nich si mohli lidé za dvacet korun koupit symbol akce, právě bílou pastelku, a podpořit tak spoluobčany, kteří žijí s nezáviděníhodným handicapem, totiž slabozrakostí či dokonce nevidomostí.

Z vedení nemocnice, kterou zkoumá policie, odešel zubař Roman Šmucler

16. 10. 2020 | Z vedení nemocnice u Nové Vsi Pod Pleší na Příbramsku, která je hojně spojována s jeho jménem, odešel Roman Šmucler - známý nejen jako prezident České stomatologické komory a pedagog Univerzity Karlovy, ale proslavený i jako moderátor a scenárista.

Ubytovat covidové pacienty by chtěli i majitelé penzionů

16. 10. 2020 | Provozovatelé menších hotelů a penzionů ve středních Čechách by uvítali hosty v podobě pacientů s lehčím nebo bezpříznakovým průběhem nemoci covid-19. Pochybují však, že by jim to vynahradilo příjmy, o které v době nouzového stavu přicházejí.

Příbramská nemocnice omezuje operace, kapacita covidových lůžek je skoro plná

15. 10. 2020 | Za čtyřiadvacet hodin dalších 117 lidí s potvrzenou nákazou covid-19 na Příbramsku. Podle středečních dat hygieniků šlo ve středních Čechách o nejvyšší nárůst. V celém Česku je Příbramsko po Uherskohradišťsku druhým nepostiženějším okresem.

Příbram zavírá dvě mateřské školy. Kvůli covidu

13. 10. 2020 | V Příbrami se zavírají dvě mateřské školy. Nejedná se však o plošné opatření, které by uzavřelo všechny mateřinky ve městě. „Od 14. října dojde k uzavření Mateřské školy, Příbram VII, Jana Drdy 496. Uzavřena budou obě odloučená pracoviště, tedy Jana Drdy 496 i Žežická 193," upřesnila Eva Švehlová, mluvčí příbramské radnice.e.

Polovina žáků doma, polovina v lavicích. Druhý stupeň čeká střídavá výuka

11. 10. 2020 | Polovina žáků druhého stupně základních škol doma, druhá polovina v lavicích. Učit se přitom mají všichni. Nařízení o střídání prezenční a distanční výuky, které vychází ze snahy omezit šíření koronavirové nákazy, platí od pondělí.

Příbram má nového senátora Petra Štěpánka

10. 10. 2020 | Druhé kolo senátních voleb vyhrál starosta Petrovic Petr Štěpánek (STAN). V prvním kole získal 21,98 %, jeho protikandidát, dosavadní senátor Jiří Burian (ODS) 16,19 %. V druhém kole získal Petr Štěpánek zhruba 70 % hlasů.

Příbramští dostali novou železniční zastávku

9. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Novou železniční zastávku mohou využívat cestující v Příbrami. Vlaky na trati spojující Beroun s jihočeským Protivínem nově zastavují u sídliště Příbram VIII - na dosah ji však mají i obyvatelé dalších lokalit (zejména Fialky a Drkolnova) a daleko to není ani k rekreační zóně u Nového rybníka. Správa železnic ji kvůli zpřístupňování železniční dopravy dalším zájemcům budovala od května. ...

Pošlete do Deníku fotografie vašich miminek, koronaviru navzdory

8. 10. 2020 | Kvůli zákazu vstupu spojeným s aktuální koronavirovou situací nemůže fotograf Deníku docházet do příbramské porodnice. Přesto vaše miminko neztrácí šanci být v novinách. Můžete nám poslat jeho fotografii spolu s dalšími údaji (jméno a příjmení, bydliště, datum narození, váha, výška, celá jména rodičů a porodnice) na e-mail jan.brabec@denik.cz a své dítě najdete v tištěním vydání Příbramského deníku i na jeho webu. ...

Příbram připravuje strategický plán rozvoje města

8. 10. 2020 | Přichází doba, kdy Příbram vytváří nový strategický plán na období 2021 - 2030. Jak uvedlo vedení příbramské radnice, při tvorbě strategického plánu je brán zřetel také na názory a potřeby samotných obyvatel města a regionu. „Jako velmi důležité vnímáme to, aby se k tomuto zásadnímu rozvojovému materiálu vyjádřili také naši občané. Z tohoto důvodu byl vytvořen dotazník, který nám velmi pomůže při tvorbě plánů na další období,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka. ...

Ocitáme se na hraně kapacit pro vážné pacienty, zní z příbramské nemocnice

8. 10. 2020 | Koronavirová situace se v České republice komplikuje. Výjimkou bohužel není ani Příbramsko. Ministr zdravotnictví Roman Prymula opakovaně upozorňoval na možnost, že při současných nárůstech může být zdravotnický systém přetížen. Že nešlo o planá slova, ví dobře v příbramské nemocnici, kde jsou podle mluvčího Martina Janoty už na hranici v otázce péče o vážné případy onemocnění covid-19.

Čekají se maxikolony. Opravy u D4 na Příbramsku řidičům pocuchají nervy

8. 10. 2020 | Omezení, kolony, zdržení. S tím se na hlavním tahu u Milína, kde je na Příbramsku silnice I/4 pokračováním dálnice D4 směrem na jih, budou řidiči setkávat již od čtvrtka 8. října. Protože zůstává hezky, je třeba snažit se udělat co nejvíc i v závěru stavební sezony, vysvětlil ve středu Deníku Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Vyléčení pacienti z covidu-19 můžou pomoci darováním krevní plazmy, nemocnice hledají dárce

V průběhu infekce covid-19 se v těle nemocného vytvářejí specifické protilátky proti viru, který je původcem nemoci (SARS-CoV-2). Tyto protilátky v krvi vyléčené osoby přetrvávají delší dobu po uzdravení. Podání plazmy odebrané osobě, která ...

Bertíci se vrací do Středočeského kraje. Můžete pomoci dětem z dětských domovů

Od čtvrtka 22. října startuje ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. ...

Desetimilionovou škodu způsobil požár domu na Příbramsku

Ve středu 21. října v půl páté ráno přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru garáže v Orlově, který je místní částí na záp ...

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák - český skaut. Pracovníci Linky budou telefonicky na čísle 800 200 007 přij ...

Vláda uzavřela maloobchod a služby. Omezila pohyb na nákup a cesty do práce

Od čtvrtka 22. 10. 2020 vstoupí na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Na zákla ...Pondělí 26.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.