PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Cena jarního příměstského tábora zůstává stejná. Ty letní už zřejmě zdraží

31. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Jarní prázdniny se blíží, mezi čtrnácti okresy, kde školáky čekají od 27. února do 3. března, je i Příbramsko. A užít si je mohou i děti, které je nestráví na horách na lyžích, ale zůstávají ve městě.

Podívejte se: Fantova louka se zřejmě stane chráněným územím

30. 1. 2023 | Fantova louka v Příbrami se podle územního plánu nachází v zastavitelném území. Je tak velmi atraktivní lokalitou pro developery. Jenže za dobu, co pozemky patřící městu i soukromým majitelům leží ladem, se z ní stal zajímavý biotop, který bude pravděpodobně zachován. A pak už by se tam stavět nemohlo.

Je rozhodnuto: Příbramsko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

28. 1. 2023 | Volby jsou u konce. Novým českým prezidentem se stal občanský kandidát Petr Pavel, když získal více než 58 procent hlasů. Na Příbramsku vyhrál s velkou většinou a volili jej lidé v řadě obcích a městech. Našlo se jich ale 17, kde bodoval jeho protikandidát Andrej Babiš. Ve dvou případech dokonce získal přes 60 procent hlasů. Dvě vesnice zažily plichtu.

Druhé kolo voleb je u konce. Na Příbramsku se otevřelo 226 místností

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nového prezidenta volili i a Příbramsku, kde bylo pro voliče otevřeno 226 volebních místnosti.

Příbram zahájila stavbu parkovacího domu. Původní zakázka je u soudu

25. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Během následující měsíců se zásadně změní podoba spodní části autobusového nádraží v Příbrami. V těchto místech totiž vznikne první městský parkovací dům. Ten bude sloužit jak místním, tak i turistům a obyvatelům okolních obcí, kteří si v okresním městě nechávají svá auta a dále cestují do hlavního města vlakem či autobusem.

Okolí Čekalíkovského rybníku se mění k nepoznání. Vzniká tu odpočinková zóna

24. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Za zelenou páteř Příbrami se považuje prostor podél Příbramského potoka, který protíná celé město. Součástí toku je rovněž Čekalíkovský rybník, kterému místní neříkají jinak než Nádržka. Lokalita léta ležela ladem a byla značně zanedbaná. Prostranství se ale díky obnově území změnilo k nepoznání a nově vnikající odpočinková zóna je téměř hotova. Otevírat by se mělo již na jaře.

Rekonstrukce Prokopské ulice se prodraží o několik set tisíc korun

23. 1. 2023 | Březohorští v Příbrami nyní prožívají bahenní peklo, když se v okolí rozkopané Prokopské ulice dostávají do svých domů. Rekonstrukci za 44 milionů korun se nevyhýbají problémy. Kvůli měkkému podloží se navíc práce prodraží o několik set tisíc korun. Hotovo by mělo být do podzimu.

Nové Komenského náměstí v Dobříši opět slouží lidem. Nabídne trhy i koncerty

22. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Náměstí Komenského v Dobříši prošlo kompletní rekonstrukcí. Plocha dostala novou moderní podobu a zmizela z ní auta. Vzniklo tak nové místo k setkávání a pořádání kulturních akcí, které v centru Dobříše chybělo. Slavnostního otevření proběhlo ve čtvrtek.

V Dobříši otevřeli denní stacionář. Takové zařízení ve městě chybělo

20. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nový denní stacionář Kratochvíle pro zdravotně handicapované a seniory otevřeli nově v Dobříši. Kromě zrekonstruovaných a moderně vybavených prostor mají klienti k dispozici i zimní zahradu s relaxační zónou. Nachází se v budově místní pečovatelské služby na Dukelském náměstí.

Starosta Příbrami: Kampaň prezidentských voleb zbytečně rozděluje společnost

20. 1. 2023 | V Příbrami poslední komunální i sněmovní volby vyhrálo ANO, z Babišova hnutí je i dlouholetý starosta města Jan Konvalinka. Proto překvapilo, že první kolo prezidentských voleb vyhrál Petr Pavel, který získal o tři procenta hlasů více než konkurent.

„Za Babiše jsem se měl dobře, vy ne?“ Ve Vrátnu volily dvě třetiny expremiéra

19. 1. 2023 | /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve Vrátnu ukázaly, že bývalý premiér Andrej Babiš má právě tady největší procentuální podporu svých voličů v širokém regionu. Řečí čísel to znamená, že právě v této vísce získal 64,7 procenta hlasů. Zatímco druhý v pořadí Petr Pavel jen 17,64 procenta.

Stavba obchvatu Příbrami začne už příští rok. Počítá se i s odhlučněním dopravy

18. 1. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami by mohla být zahájena už v příštím roce. Podle všeho se začne druhou etapou od Bohutína, na kterou je již vydáno stavební povolení. 

V Dobříši si v referendu odsouhlasili omezení další výstavby rodinných domů

15. 1. 2023 | Lidé, kteří v Dobříši přišli hodit hlas jednomu z prezidentských kandidátů, dostali ve volební místnosti také obálku s otázkami k místnímu referendu. Voliči rozhodovali, zda se má téměř devítitisícové město nadále rozrůstat, či ne. Vůle občanů nakonec určila, že nikoliv, když jich svůj názor přišlo odevzdat více než 54 procent. Výsledek referenda je tak závazný.

Na Příbramsku sečteno, první kolo vyhrál generál Pavel. Vyzve expremiéra Babiše

14. 1. 2023 | První kolo volby prezidenta v okrese Příbram má konečné výsledky. Po sečtení všech okrsků vyhrál Petr Pavel se skoro 37 procenty hlasů. Druhý byl Andrej Babiš, který získal necelých 34 procent. Třetí skončila s odstupem Danuše Nerudová (14 procent).

Příbramští voliči měli vedle hlasování i možnost promluvit do televizních kamer

14. 1. 2023 | Dvě hodiny před uzavřením volebních místností, kam občané přicházejí odevzdat svůj hlas v rámci prvního kola volby prezidenta republiky, dosahovala v Příbrami volební účast 59,8 procenta. Deníku to v sobotu 14. ledna po poledni poledne řekla vedoucí odboru vnitřních věcí městského úřadu Ivana Novotná-Kuzmová. Ve 14 hodin začalo sčítání hlasů.

Voliči jsou aktivní, i tak měla Příbram pomalejší rozjezd. Vše bylo bez problémů

13. 1. 2023 | Volební místnosti se v sobotu 14. ledna ráno opět otevřely. Česko si od pátku volí svého prezidenta. Hlasovat pro svého favorita mohli voliči do 14 hodin. Již vpodvečer se dozvíme, zda některý z osmi kandidátů „roztrhá“ předvolební průzkumy a nadpoloviční většinou všech hlasů si podmaní tuzemské voliče už tento víkend, nebo zda se naplní očekávaný scénář a volba prezidenta půjde do 2. kola.

Obrazem: Příbram si nově připomíná rodáka, který se proslavil za okupace

13. 1. 2023 | Pamětní deska, která připomíná osud hrdiny protinacistického odboje Františka Závorky, byla v pátek 13. ledna odhalena na jeho rodném domě; na příbramské adrese Kpt. Olesinského 74. Město, které se na jejím umístění domluvilo s vlastníkem objektu, za ni zaplatilo 59 tisíc korun. Deníku to řekla Eva Švehlová z městského úřadu.

Anketa Deníku: Jaký je váš ideální prezident?

12. 1. 2023 | Slušný, pravdomluvný, prozápadní nebo třeba otevřený. Jak si lidé ze středních Čech představují svého prezidenta? Deník zajímalo, jakého prezidenta by Středočešky a Středočeši rádi viděli na Hradě. Nechtěli jsme znát konkrétní jména aktuálních kandidátů, ale vlastnosti ideální hlavy státu. V anketě před prvním kolem volby prezidenta odpovídali podnikatelé, architekti, penzisti, učitelé nebo třeba manažeři. ...

Uran na Příbramsku. Ovlivnil osudy více než čtvrt milionu lidí

9. 1. 2023 | Překvapující informace o těžbě uranu na Příbramsku mezi lety 1947 a 1991, a to včetně témat dříve utajovaných, dosud neznámých nebo tabuizovaných, přináší nová kniha Uranová Příbram. Stranou pozornosti nezůstávají ani předčasná úmrtí a nucená práce těch, kteří nepřišli z vlastního rozhodnutí, stejně jako na druhé straně hornická hrdost a ty nejpozitivnější vzpomínky.

Příbramí prošel průvod Tří králů. Vánoce skončily a začíná období masopustu

6. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po pauze způsobené restrikcemi spojenými s pandemií koronaviru se v pátek 6. ledna do Příbrami po dvou letech vrátil populární průvod tří králů. Kašpar, Melichar a Baltazar do hornického města tradičně přicestovali na velbloudech. Od radnice se poté vydali za Svatou rodinou.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Středočeský kraj plánuje rekonstruovat průtah Nového Knína

Středočeský kraj plánuje opravit průtah Nového Knína. Radní na svém dnešním zasedání schválili zařazení projektu do investičního Zásobníku akcí. Cílem je odstranění značně nevyhovujícího až havarijního stavebně technického stavu, zlepšení možnosti ...

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na web ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...Úterý 31.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes