PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Příbramská radnice oznámila, kde se bude v zimě kácet

6. 12. 2019 | Zimní období je dobou, kdy se na území města odstraňují suché, staré nebo nebezpečné stromy a dřeviny. Nicméně tradičně se tato činnost setkává s kritikou části veřejnosti. Mnohdy je ale pouze o neinformovanost a proto vedení města pravidelně na městském webu zveřejňuje, kde, jaké dřeviny a proč se budou odstraňovat.

Starostové z Příbramska jednali o turismu v Brdech

6. 12. 2019 | Na osmém setkání starostů Centra společných služeb (CSS) v Trhových Dušníkách se sešli zástupci obcí s rozšířenou působností (ORP) Příbram. Programem setkání byla mimo jiné i prezentace Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko, o níž se v regionu mluví už řadu let, nicméně se zatím příliš úspěšně prosazovat nedaří.

Mikuláš naděloval v Dětském domově Pepa v Lazci

5. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Mikuláš, čert a anděl navštívili ve středu 4. prosince děti v Dětském domově Pepa v Lazci u Příbrami. Mikulášskou nadílku uspořádala Jana Puklová Havelková se svým spolkem Radost Příbramačkům. Samotného Mikuláše, čerta a anděla přišli dětem udělat členové divadelního spolku Půlnoc a jejich kamarádi.

Opilci obtěžují obyvatele Rynečku, strážnicí lokalitu sledují bedlivěji

5. 12. 2019 | Na příbramském sídlišti Ryneček si část obyvatel stěžuje na opakované porušování nočního klidu. Podle nich je důvodem nedaleká ubytovna pro bezdomovce, místní restaurace a obchod, u kterého popíjejí právě lidé bez přístřeší.

Příbramské spolky trápí klesající počet členů

4. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Nositelem společenského dění ve městě či obci bývají velmi často nejrůznější spolky a organizace. Nejinak tomu je i v Příbrami. S blížícím se koncem roku jednotlivé spolky bilancují uplynulý rok, ale v jednom bodě se téměř všechny shodují. A to je pomalu klesající počet členů. 

Příbram má několik slavných rodáků, ovšem připomíná je velmi málo

4. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Příbram je známá jako hornické město či jako město ležící pod Svatou Horou. Z významných rodáků se nejčastěji připomíná světoznámý fotograf František Drtikol, ovšem tím plejáda známých osobností nekončí. Bohužel odkazy a připomínky těch dalších lze ve městě najít jen stěží.

Poslední ze tří vítězných projektů participativního rozpočtu se dokončuje

3. 12. 2019 | Jedním z vítězných projektů prvního ročníku participativního rozpočtu v loňském roce byl i projekt „Přes Kaňku bezpečně na Padák“. Ten se současné době dokončuje. Hotový je chodník, a veřejné osvětlení, je usazena nová dřevěná lávka a dodělává se odpočinkový altán.

Petrovice vybraly novou podobu kašny

3. 12. 2019 | Po osmi měsících se zastupitelé Petrovic těsnou většinou hlasů v poměru 8:7 shodli na výběru návrhu nového vzhledu kašny - fontány na náměstí. Ke stejnému výsledku hlasování již sice dospěli v červnu, kdy byl vybrán návrh autorů Jana Kuneše a starosty obce Petra Štěpánka.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

2. 12. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Příbram chce ještě letos vyhláškou omezit používání zábavní pyrotechniky

2. 12. 2019 | Používání zábavní pyrotechniky v Příbrami chce radnice omezit ještě letos. Návrh obecně závazné vyhlášky, která by nakládání s petardami, dělbuchy a ohňostroji regulovala, již schválili radní a doporučili ji ke schválení i zastupitelům. Ti se návrhem budou zabývat na zasedání v pondělí 16. prosince.

Sedlčany neplánují zvyšovat cenu za svoz odpadu

2. 12. 2019 | S koncem každého kalendářního roku i Sedlčany řeší výši nejrůznějších poplatků, které od lidí vybírají. Například cena vody se ve městě o několik pár korun zřejmě zvýší, to už je nyní jasné z návrhu městského rozpočtu. Nicméně radnice od lidí vybírá i další poplatky, například za svoz komunálního odpadu. A právě ten tvoří poměrně značnou finanční část výdajů městského rozpočtu.

Pohlednice z minulosti: Osobnosti sametové revoluce na Příbramsku

1. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Události 17. listopadu 1989 a přerod z totalitního režimu do demokracie si připomněli také občané na Příbramsku. Třicet let po pádu komunistického režimu vyšlo v průzkumu společnosti STEM/MARK najevo, že nejlepším prezidentem po roce 1989 byl podle mínění lidí Václav Havel. Jako druhý byl nejčastěji uváděn Václav Klaus, třetí příčku obsadil současný prezident Miloš Zeman.

Novou vyhlášku omezující kouření řeší strážníci v Sedlčanech zatím domluvou

1. 12. 2019 | Od začátku listopadu platí v Sedlčanech vyhláška omezující v některých částech města kouření. Vedení radnice k tomuto omezení přistoupilo proto, aby omezilo shlukování problematické mládeže v některých lokalitách – speciálně u škol. Podnětem k přijetí vyhlášky byl případ napadení jednoho školáka skupinou jeho vrstevníků v ulici Na Potůčku.  

Městské lesy Příbram bojují s kůrovcem

29. 11. 2019 | Část obyvatel rozzlobila těžba dřeva v městském lese na městské části Zdaboř-Červená směrem na Podvršky. Lesní porost o rozloze zhruba 1 250 hektarů, který patří městu spravuje organice Městské lesy Příbram, která se stejně jako v mnohých dalších částech republiky i v lesích, kde hospodaří potýká s epidemií kůrovce. Kácení na Zdaboři část veřejnosti odsoudila na sociálních sítích.

Sedlčany plánují přebytkový rozpočet

29. 11. 2019 | Sedlčany budou v příštím roce hospodařit zřejmě s částkou 239 milionů korun. Největší městskou investicí bude v roce 2020 dokončení rekonstrukce lehkoatletického stadionu. Celkově se náklady na jeho opravu vyšplhají k částce 19 milionů korun. Projekt město realizuje bez dotace pouze z vlastních zdrojů.

Přes zimu s bioodpadem jen do sběrného dvora

28. 11. 2019 | V listopadu pracovníci Technických služeb Příbram odvezli, dezinfikovali a uskladnili z celého území města hnědé popelnice a kontejnery na sběr bioodpadů. Na místo se vrátí zase na jaře, přibližně koncem měsíce března.

Březohorští hasiči musejí na nové zázemí ještě počkat

28. 11. 2019 | Dobrovolní hasiči na Březových Horách v Příbrami patří mezi nejaktivnější jednotky v regionu a často se účastní výjezdů ve spolupráci s profesionálními hasiči. Plánují proto v půdních prostorách své hasičské zbrojnice rozšíření zázemí pro členy jednotky, kteří se účastní výjezdů.

Příbram chce každoročně do veřejného osvětlení investovat pět milionů

27. 11. 2019 | Nedostatečné veřejné osvětlení v některých částech města trápí Příbramské. Jedná se především o osvícení přechodů pro chodce a některých lokalit, třeba chodníku s cyklostezkou na Flusárně. Poprvé na tento problém upozornil začátkem roku zastupitel za ODS Miroslav Peterka.

Příbram poprvé projedná rozpočet i s občany

26. 11. 2019 | Nejdůležitějším dokumentem každého města a každé obce je rozpočet. Příbramští zastupitelé budou rozpočet na rok 2020 schvalovat při prosincovém zasedání. Samotnému schválení bude předcházet poprvé také veřejné slyšení s občany. Rozpočet pro rok 2020 je rozpočtem schodkovým, kdy na straně příjmů je navržena částka 888 milionů korun a na straně výdajů 1 023 milionů korun.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

25. 11. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
20:13:07 | 07.12.2019Počet certifikovaných center, kde lidem s migrénou pomohou, narůstá

Počet certifikovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy se specializací na léčbu migrény narůstá. Czech Headache Society, neboli Společnost pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy, ve spolupráci s Neurologickou společností Jana Evangelisty ...

ČSSZ : Vánoce a přelom roku posunou výplatu důchodů

05.12.2019 | Z regionu

Podobně jako v minulých letech dojde i letos v době vánočních svátků a na přelomu roku k posunům výplatních termínů důchodů. Neznamená to však, že se ...

Současnou síť Center duševního zdraví doplní další čtyři

05.12.2019 | Z regionu

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři. Ta vzniknou v rámci Programu podpory Center ...Sobota 7.12.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.