PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Kapacita školek v Příbrami je naplněná. O umístění ukrajinských dětí se rozhodne

24. 6. 2022 | Více než třicetitisícová Příbram disponuje třinácti mateřskými školami. Ve městě rovněž funguje také waldorfská mateřinka. Pro následující školní rok byly dohromady s dětmi ukrajinských uprchlíků zapsány přes čtyři stovky dětí. Kapacita školek je tak naplněná, má ale do budoucna vystačit.

Nová Ves pod Pleší patří k nejmladším obcím regionu. Dětí tam bude dále přibývat

22. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Obcí nad 100 obyvatel s nejvyšším podílem dětí ve věku do čtrnácti let je na Příbramsku Nová Ves pod Pleší. Vyplývá to z loňského sčítání lidu.

I vesnická škola může být moderní. Malý Újezd je toho důkazem

17. 6. 2022 | Jsou školy a školky, kde se potýkají s různými problémy, a tak o nich slýcháme častěji. Pak jsou takové, kde to vypadá, že vše funguje. Z nich pak sálá pohoda a dobrá nálada. Právě to lze říci o základní škole v Malém Újezdu u Mělníka. Svůj podíl na tom mají projekty, které se daří uvést do života za podpory dotací z Evropské unie.

FOTO: Příbramská nemocnice shání dárce krve. Chybí jí všechny skupiny

14. 6. 2022 | Na úterý 14. června spadá Světový den dárců krve. Na hematologicko-transfuzním oddělení příbramské nemocnice si k této příležitosti pro dárce připravili malou pozornost. Oddělení zároveň poděkovalo také zaměstnancům, kteří rovněž darují krev. Celorepublikově je v nemocnicích zaznamenán mírný nedostatek krve. Výjimkou není ani příbramský špitál.

Simulace autonehody či jízda na policejním člunu. To byl Den bezpečné Příbrami

10. 6. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Dětský smích, potlesk, ale i křik a úžas doprovázely akční ukázky zákroku hasičů u havarovaného auta, zásahu štěkající fenky příbramské vězeňské služby na prchajícího trestance či divoké jízdě na policejním člunu.

FOTO: Demonstrace či technoparty. Policisté cvičili v kasárnách na rizikové akce

9. 6. 2022 | Cvičení krajské pořádkové jednotky se konalo v areálu bývalých kasáren v Rožmitálu pod Třemšínem. Zúčastnili se ho také studenti ze Střední zdravotnické školy Praha, Trivis Praha a Středního odborného učiliště Dubno, kteří byli u středočeské policie na praxi. Muži zákona v prostorách kasáren nacvičovali zásah proti možným scénářům narušení veřejného pořádku.

Jinečtí dělostřelci mají nového velitele. Pluk čeká přezbrojení lepší technikou

7. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ V kasárnách 13. dělostřeleckého pluku v Jincích se uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání a převzetí funkce velitele pluku a jeho zástupce. Novým velitelem se stal plukovník Jan Cífka, který pomyslné velitelské žezlo převzal od plukovníka Milana Kaliny. Zároveň se na funkci zástupce velitele vymění plukovník Marcel Křenek s podplukovníkem Vlastimilem Urbanem.

PODÍVEJTE SE: Rožmitálští vyčistili oblíbenou požární nádrž

6. 6. 2022 | Technické služby Rožmitálu pod Třemšínem ve spolupráci s hasiči vyčistili oblíbenou nádrž, kterou lidé v létě často využívají ke koupání. Zaměstnanci městského vodního hospodářství zprovoznili filtraci vody a nádrž se nyní postupně napouští. Po vyčištění se dále pokračovalo v drobných opravách a údržbových pracích v celém rekreačním areálu.

Sto třicet let od tragédie: Požár v dole Marie nepřežilo přes tři sta lidí

5. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Významný moment z dějin příbramského hornictví můžete vidět v televizi. To je upozornění programové pracovnice Hornického muzea Příbram Stanislavy Moravcové, která odkazuje na pondělní vysílání České televize. Ta na 6. června večer chystá pořad Reportéři ČT, kde bude odvysílána i reportáž o březohorské důlní katastrofě. 

Skanzen ve Vysokém Chlumci ukáže setkání vojáků a vesničanů. Před třemi sty lety

3. 6. 2022 | Celodennímu programu Vojáci na vsi bude v sobotu 4. června patřit skanzen ve Vysokém Chlumci. Programová pracovnice Hornického muzea Příbram Stanislava Moravcová připomněla, že vojáci, sedláci a řemeslníci přenesou skanzen do počátku 17. století; konkrétně do časů v předvečer třicetileté války.

FOTO: V Příbrami otevřeli nové parkourové hřiště. Jedno z největších v Česku

3. 6. 2022 | Ve středu 1. června se v příbramském areálu Velký rybník uskutečnily oslavy dětského dne. Při této příležitosti bylo vedle stávajícího skateparku otevřeno zbrusu nové parkourové hřiště, které se navíc může pyšnit tím, že se jedná o jedno z největších tréninkových ploch tohoto typu v Česku. K této příležitosti na místě proběhla parkourová exhibice s workshopem. Součástí celodenního programu bylo také občerstvení, koncert a řada atrakcí a soutěží pro děti, na kterých se mohly náramně vyřádit. ...

Výstavba nového domova pro seniory jde do finále. Klienti se nastěhují na podzim

2. 6. 2022 | V příbramské ulici Žežická se stavba nového domova pro seniory chýlí ke konci. V tuto chvíli je veškerý interiér dokončený a nyní se připravuje vybavení interiéru. Vše by se mělo stihnout do letošního září, poté už by měl být domov otevřen novým klientům.

Hornická svatba jako půltunová plastika: Její instalace zabrala čtyři hodiny

30. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Od soboty 28. května zdobí prostory Hornického muzea Příbram nový výstavní kousek. Jedná se o zhruba půltunovou plastiku z tvrzené sádry, která představuje hornickou svatbu z 19. století. Co je ale zapotřebí k tomu dostat takové „monstrum“ na zeď muzea, když se s technikou nedá dostat dovnitř? Řešením byla kladka, trpělivost a osm párů silných rukou.

FOTO: V Příbrami si připomenuli kulaté výročí největší hornické katastrofy

29. 5. 2022 | V úterý 31. května uplyne přesně 130 let od tragické hornické události, při níž zemřelo 319 horníků a záchranářů. V roce 1892 tento den připadl taktéž na úterý a v dole Marie vzplanul požár, jehož zplodiny se postupně rozšířily do dalších šachet. Po obětech katastrofy zůstalo 280 vdov a více než 900 dětí.

PODÍVEJTE SE: Monkey Business roztančili májové slavnosti v Dobříši

28. 5. 2022 | Tradiční májové slavnosti se konaly v Dobříši v sobotu 21. května. Program akce byl nabitý a oproti minulým ročníkům nabídl návštěvníkům několik novinek, jako byl například program pro seniory. Večer vyvrcholil vystoupením české kapely Monkey Business.

OBRAZEM: Vojáci dostali ocenění, mezi nimi i členové jineckého pluku

26. 5. 2022 | Ve středu 25. května došlo k slavnostnímu předávání ocenění vojákům, kteří se svým činem zasloužili o záchranu lidského života. Ceremoniál proběhl v Praze na Generálního štábu Armády České republiky, kde vojáci dostali minci a certifikát Laudi Memorabilis.

PODÍVEJTE SE: Policie na silnicích kontrolovala soužití cyklistů a motoristů

23. 5. 2022 | Sedmnáct přestupků odhalila na Příbramsku dopravně bezpečností akce zaměřená na vzájemnou ohleduplnost řidičů motorových vozidel a cyklistů, která se konala v rámci celosvětového týdne bezpečnosti silničního provozu.

PODÍVEJTE SE: Armádní záložníci poměřili síly při mezinárodní střelecké soutěži

20. 5. 2022 | Výkony srovnatelné s profesionály dokážou předvést příslušníci armádních aktivních záloh. Ukázala to mezinárodní střelecká soutěž Rezerva 2022, která se uskutečnila na Příbramsku; ve výcvikovém táboře Jince na střelnici Velcí. Na to, jak přesně někteří ze soutěžících pálili, Deník ve čtvrtek upozornila Olga Bálintová z ministerstva obrany.

Letos naposledy. Příbramský bazén čeká po letní sezoně nákladná rekonstrukce

19. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Teplé počasí láká k zahájení koupací sezony. V Příbrami už napouštějí bazén a další přípravy jsou v plném proudu. Počítá se s tím, že se lidé budou moct poprvé vykoupat v sobotu 4. června.

Příbramské centrum pomoci pro Ukrajince skončí, v kraji zbyde jen kutnohorské

18. 5. 2022 | Po Mladé Boleslavi ukončí svou činnost i krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Příbrami. Ve středu o tom rozhodl krizový štáb Středočeského kraje s tím, že fungovat bude pouze do neděle. Potřeba pomáhat válečným uprchlíkům s registrací a vyřizováním dalších úředních záležitostí spojených s pobytem v České republice se výrazně snížila. Od pondělka tak kraj bude zajišťovat pouze provoz KACPU v Kutné Hoře a podílet se na činnosti asistenčního centra společného s hlavním městem v Praz ...Zpravodajství PříbramDnes.cz

V 11 městech Středočeského kraje proběhne akce Ochutnej Evropu

Dny zábavy, soutěží, gastronomie a kultury, v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie je bude pod názvem Ochutnej Evropu pořádat Středočeský kraj. Celkem 11 akcí proběhne během srpna až října v největších městech kraje. Krajští ...

Letošní ročník soutěže 1000 mil československých připomíná 125. výročí začátku automobilové výroby u nás

Letošní ročník vzpomínkové jízdy historických vozidel 1000 mil československých se koná ve dnech 15.-18. června. Bude připomínkou a oslavou 125. výroč ...

V pondělí 13. 6. odstartuje z Orlové u Ostravy 18. ročník celonárodního Cykloběhu za ČR bez drog

Slavnostní zahájení 18. ročníku Cyklo-běhu proběhne v pondělí 13. června 2022 v Orlové za účasti stovek dětí, známých osobností a hostů. Další desítky ...

PID: Od 12. června 2022 jsou zaintegrovány regionální linky v celém Středočeském kraji

Společný integrovaný dopravní systém Prahy a Středočeského kraje počínaje 12. červnem 2022 pokrývá celé území Středočeského kraje. Díky integraci posl ...

Dvojnásobnou částkou chce letos Středočeský kraj podpořit paliativní a hospicovou péči

Celkem 6 milionů korun letos vyhradil Středočeský kraj na dotace ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. S návr ...Neděle 26.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.