PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

V oblasti Roviště se ze skály zřítil horolezec

17. 8. 2019 | Z výšky zhruba dvaceti metrů se v sobotu odpoledne v oblasti Roviště zřítil horolezec, který se pokoušel zdolat skálu zvanou Trůn nebo také El Krakonoš.

Některé příbramské silnice dostanou nový povrch

17. 8. 2019 | V Příbrami začaly opravy povrchů několika ulic. Především obyvatelé dotčených lokalit a řidiči tak v těchto místech musí počítat s dopravními omezeními.

Nová pamětní deska na vyhlídce připomíná spisovatele a malíře Jana Čáku

16. 8. 2019 | Opravdová legenda spojená s Brdy, zesnulý malíř, spisovatel a grafik Jan Čáka, má nově na svém oblíbeném místě na vrchu Praha v Brdech pamětní desku. Slavnostně ji zde 8. srpna během vzpomínkového setkání na velkého milovníka zdejší krajiny, který odešel před necelým rokem ve věku 89 let, odhalili z iniciativy ředitele hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR Petra Švadleny jeho příbuzní a přátelé společně s brdskými lesníky. ...

Sochařské sympozium v Bratřínově je v plném proudu

16. 8. 2019 | Už od pondělí 12. srpna se v Bratřínově činí hned osm sochařů na pátém rořníku sochařského sympozia. Sochy slavnostně předají starostům okolních obcí v sobotu 17. srpna ve 14.00 hodin.

Jinečtí dělostřelci si vyzkoušeli ošetřování raněných pod palbou

16. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ V polovině srpna se ve Výcvikovém táboře Jince a na základně Letecké záchranné služby AČR Plzeň - Líně uskutečnil několikadenní zdokonalovací výcvik CLS (Combat Live Saver) dvaceti příslušníků 13. dělostřeleckého pluku ve spolupráci s Ochranou službou PČR.

Asistenční psi a jejich majitelé trénovali v obchodních centrech

15. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ V obchodních centrech v Žežické ulici v Příbrami se ve čtvrtek 15. srpna konala část praktického výcviku celotýdenního programu setkání majitelů asistenčních psů i s jejich čtyřnohými kamarády pod záštitou neziskové organizace Helppes, která pro ně připravila v týdnu od 11. do 17. srpna pobyt v rekreačním středisku v Líchovech.

Petrovice představí na podzim knihu mapující jejich historii

15. 8. 2019 | Obec Petrovice si letos připomíná 800 let od první písemné zmínky o ní v historických análech. K tomuto výročí proto jak radnice, tak další organizace připravily několik akcí, aby ho náležitě oslavily.

Kulturní centrum bude sídlit ve Špalíčku

14. 8. 2019 | O vzniku městského kulturního centra se v Příbrami mluví už několik měsíců. Svůj provoz zahájí na podzim a radnice už vybrala i jeho vedoucího. Nicméně kromě náplně činnosti centra se dlouze také hovořilo o místě, kde bude působit.

Obnova hřiště Na Cvičně pokračuje ve spolupráci s městem

13. 8. 2019 | Na Březových Horách pokračuje obnova sportovního hřiště v ulici Na Cvičně. To letos začali vlastními silami obnovovat dobrovolníci z okolí poté, co město na jejich prosby na opravu hřiště několik let nereagovalo.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

12. 8. 2019 | Jak dobře znáte své okolí? Samozřejmě dobře. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším dalším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát? 

Nová rozhledna v CHKO Brdy bude postavená z lunárního dřeva

12. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Turisté mohou mít radost. Ve Středočeském kraji by totiž měla stát nová rozhledna. Vyrůst má na kopci Třemšín u Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku. Již dříve přímo na jeho vrcholu rozhledna stála, ale shořela. Proto se chystá stavba nové. Ta však na místě staré rozhledny stát nebude.

Nová skupina Sport 2039 má zlepšit sportovní podmínky v Příbrami

12. 8. 2019 | V Příbrami vznikla pracovní skupina Sport 2030, jejíž členové se ve spolupráci se sportovními kluby budou snažit zlepšit sportovní podmínky. Jedním z mnoha kroků je uspořádání Konference sportu, při níž si bude moci široká veřejnost vyslechnout přední české odborníky z oblasti zdraví, sportu a tělovýchovy.

Pohlednice z minulosti: Na rozvoji Sedlčan se podílel i slavný rod Rožmberků

11. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Poprvé se zmiňuje o Sedlčanech dokument Oldřicha z Hradce, který podle datování pochází z roku 1294. Jsou v něm uvedeny jako trhová ves. K rozvoji města významně přispěli Rožmberkové, kteří jej v roce 1352 koupili od pánů z Hradce. Postupně se z něj stávalo středisko jejich panství ve středním Povltaví.

V Rožmitálské ulici v Příbrami získají obyvatelé okna zdarma

11. 8. 2019 | V těchto dnech obdržela většina majitelů nemovitostí v Rožmitálské ulici v Příbrami informaci k možnosti bezplatné výměny oken. Jedná se o akci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Toto kompletní řešení nabízí majitelům objektů, které byly dle hlukové studie vyhodnoceny jako objekty zasažené překračujícím hlukem.

Ve stanici Hrachov zachránili srnče zmrzačené při senoseči

10. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ V záchranné stanici Ochrany fauny Hrachov se po celou letní sezonu nezastaví, neustále k nim proudí zraněná zvířata z širokého okolí. Jedním z nich je i srnče zraněné při senoseči. Přijato bylo s ošklivou otevřenou zlomeninou zadního běhu. Ve stanici jeho přežití velkou šanci nedávali, vzhledem k tomu, jak špatně snáší srnčí zvěř stres.

Vlastimil Ševr se stal vedoucím Městského kulturního centra v Příbrami

9. 8. 2019 | Od září letošního roku začne fungovat Městské kulturní centrum. Na jeho vzniku spolu s městem dlouhodobě spolupracují všechny kulturní organizace. Ve výběrovém řízení na jeho vedoucího zvítězil z pěti uchazečů Vlastimil Ševr. Městské kulturní centrum má kompletně zastřešit příbramské kulturní dění.

Vodnický tábor se konal pod hradem Křivoklát

8. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Již čtvrtým rokem se setkávají vedoucí a děti v Roztokách u Křivoklátu na Vodnickém táboře. Tábor je organizován pod záštitou Středočeského územního svazu Českého rybářského svazu v Penzionu Ludmila u řeky Berounky. Sjíždějí se tam děti z celých středních Čech.

Petrovice letos budou zase soutěžit o nejrozkvetlejší okno nebo dům

7. 8. 2019 | K létu květiny a ozdobné truhlíky patří. Obec Petrovice proto vyhlašuje již třetí ročník soutěže Rozkvetlé okno, rozkvetlý dům 2019. „Myslím, že soutěž motivuje nové lidi k ozdobení oken. Dokonce i výzdoba stávajících je stále hezčí,“ uvedl starosta Petr Štěpánek.

Poutní místo láká na pouť. Bez atrakcí, se spacákem

6. 8. 2019 | Co chci používat, musím unést na zádech. A pokud něco nemám, pak si to půjčím – nebo to prostě nepotřebuji. Tohle pravidlo platí nejen pro pěší turisty či příznivce vandrů. Týká se také poutníků. Včetně těch směřujících do Příbrami na Svatou Horu. Bude jich tam mířit víc?

Kostel v Obděnicích prochází rekonstrukcí

6. 8. 2019 | Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích nadále prochází významnou obnovou. V rámci ní už byl opraven strop, který napadla dřevokazná houba. Nyní se restaurují malby, které byly při opravě stropu nalezeny.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
04:12:58 | 18.08.2019Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním inflační doložky do nájemní smlouvy. Řada běžně užívaných inflačních doložek je však z hlediska ...

Roztržitost za volantem je příčinou až čtvrtiny dopravních nehod. Manipulace s telefonem zvyšuje riziko až dvanáctinásobně

16.08.2019 | Další

Tři čtvrtiny řidičů se těsně před nehodou věnují okolnostem, které snižují jejich koncentraci na dění na silnici. Mezi nejčastější příčiny, jež narušu ...

Ve věznici Bytíz se prodával pervitin, policie odhalila 12 osob

14.08.2019 | Krimi

PŘÍBRAM - Ve spolupráci s vězeňskou službou odhalili příbramští policisté sedm vězňů a pět žen, kteří obchodovali s pervitinem. Koncem července při ak ...Neděle 18.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.