PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Na Sedlčansku lidé uctili památku sestřelených letců

25. 4. 2019 | Sedlčansko /FOTOGALERIE/ - Na Sedlčansku byla v sobotu 20. dubna připomenuta památka 74. výročí vítězství ve 2. světové válce spojená s pietním připomenutím sestřelení bombardéru B17. Posádka bombardéru, všech deset členů, se konce války nedožila.

Tip Deníku: Březnická synagoga dýchá kulturní atmosférou

25. 4. 2019 | Březnice /FOTOGALERIE/ - Návštěvní sezóna v březnické synagoze již začala, v dubnu má otevřeno o víkendech a svátcích. Synagoga se v Březnici se nachází uprostřed židovské čtvrti nazývané Lokšany. Jde o architektonicky a urbanisticky nejzachovalejší židovské čtvrt v Čechách, pocházející z první poloviny 18. století.

Děti v mateřince Perníková chaloupka vítaly jaro

25. 4. 2019 | Příbram - Na vítání jara se v Mateřské škole Perníková chaloupka v Příbrami tento školní rok začali připravovat již na podzim. Od října ve školce probíhal projekt „Čím víc bude boudiček, tím víc bude písniček“. Projekt je zaměřen na pozorování ptactva v našem nejbližším okolí a starání se o ně po celý rok. Byl určen pro rodiče a jejich děti, navštěvující školku.

Městské pálení čarodějnic možná bude bez ohně

25. 4. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Na čtvrteční odpoledne je v areálu Nového rybníka připravená tradiční akce pro veřejnost, pálení čarodějnic. Nicméně nad částí programu doposud visí otazník. Akce Čarodějnice na Nováku začne v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra, protože stále platí opatření kvůli zvýšenému nebezpeční vzniku požáru z důvodu dlouhodobého sucha. ...

Město už má dodavatele výtahu, čeká ale na dotaci

25. 4. 2019 | Příbram - O stavbě výtahu v divadle a zpřístupnění budovy kulturního domu vozíčkářům či lidem se sníženou pohyblivostí, se mluví dlouho. Letos by se však výtah mohl stát skutečností. Radnice už má vybraného dodavatele stavby. Zakázku na projekt bezbariérového přístupu do kulturního domu vysoutěžila firma Invessales za nabídkovou cenu bezmála 5,5 milionu korun bez DPH.

Sezona mláďat je tu, lidé by je neměli brát matkám

24. 4. 2019 | Hrachov - Jaro je v plném proudu a začíná sezona mláďat. Stále platí to, že ať jsou seberoztomilejší a vypadají třeba opuštěně, nesbírejte a neberte matkám jejich děti. Pěvci vyvádějí nyní mláďata a ta lidskou pomoc nepotřebují. Pomoc potřebují pouze ti jedinci, kteří jsou viditelně zranění, anebo jsou lidskou činností ohroženi.

Dobříšští městští policisté poradí, jak správně vychovat psa

24. 4. 2019 | Dobříš - Město Dobříš bude znovu spolu se strážníky městské policie pořádat úspěšnou akci s názvem Vychovaný pes je bezpečný pes. Je určena laické kynologické veřejnosti a majitel psa bude praktickým způsobem seznámen se základními metodami výchovy pro bezpečný pohyb na veřejnosti. Konat se bude v sobotu 27. dubna od 9 do 19 hodin v areálu ulice Za Poštou u odloučeného pracoviště středního odborného učiliště zemědělského. ...

Děti čeká v letošním školním roce ještě dost akcí

23. 4. 2019 | Příbram - Mateřská škola Jana Drdy v Příbrami i její odloučené pracoviště v Žežické ulici je školka se sportovním zaměřením. Využívají po tři dny v týdnu tělocvičnu bývalé 8. ZŠ, jsou zapojeni do projektů Aktivní školka, Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky, věnují se józe, aerobiku, judu, plavání apod. Vztah k přírodě a pohybu umocňují dvakrát ročně na zimní lyžařské a letní pohádkové školce v přírodě.   ...

Velikonoční mši v kostele na Makové hoře zakončila koleda

23. 4. 2019 | Smolotely /FOTOGALERIE/ - Pondělní velikonoční mši svatou v poutním kostele na Makové hoře u Smolotel sloužil v pondělí 22. dubna před obědem P. Ján Andrej, a završil tak nejvýznamnější křesťanské svátky. Bohoslužbu navštívilo několik desítek věřících včetně těch nejmenších.

OBRAZEM: Koledníkům vyšlo krásné počasí, šlehali s úsměvem

23. 4. 2019 | Radětice - V letošním roce vyšlo koledníkům na pomlázku krásné slunečné počasí, tak si ho opravdu užili. Na koledu se vydali velcí i malí. V krásně vyzdobených Raděticích koledovaly celé rodiny. Nejvíce to ovšem bavilo ty nejmenší, kteří nadšeně odříkávali básničky a užívali si, že dostanou sladkosti. Tatínkové se tužili s pomlázkou.

Planý poplach vylidnil příbramské náměstí

23. 4. 2019 | Příbram - V neděli 21. dubna přijali policisté krátce před půl jedenáctou dopoledne oznámení o odloženém kufříku na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Spolu s městskými strážníky uzavřeli prostor a zajistili okolí. "Na místo přijel pyrotechnik a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Jak se následně ukázalo, zavazadlo bylo prázdné," informovala mluvčí policie Monika Schindlová. ...

Městskou hromadnou dopravu v Příbrami čeká modernizace zastávek

23. 4. 2019 | Příbram - Jen před několika týdny podepsalo vedení města smlouvu se současným provozovatelem Městské hromadné dopravy (MHD) v Příbrami firmou Arriva Střední Čechy na dalších deset let. Při této příležitosti město oznámilo, že dojde i k výraznému omlazení vozového parku autobusů a nyní přichází s další novinkou. Změn doznají i samotné autobusové zastávky. Některé z nich budou totiž vybavené elektronickými informačními tabulemi. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

22. 4. 2019 | Příbramsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Maková hora se o Velikonocích otevře veřejnosti při bohoslužbě

21. 4. 2019 | Smolotely /FOTOGALERIE/ - Unikátní možnost zažít velikonoční bohoslužbu v kostele na Makové hoře o Velikonočním pondělí 22. dubna od 11.00 hodin. Nádherné poutní místo, které je velmi malebně umístěno na kopci s výhledem do širokého kraje, nabídne možnost prohlédnout si historický interiér při bohoslužbě.

Pohlednice z minulosti: Američtí letci nad Sedlčanskem

21. 4. 2019 | Sedlčansko - Ke konci druhé světové války, konkrétně 19. dubna 1945, zasáhli příslušníci hitlerovské branné moci na Sedlčansku několik amerických letadel a přímo nad Sedlčanskem sestřelili bombardér Boeing B-17G, seriálové číslo 4338701 z 850. Bomber Squadron, 490. Bombardment Group z 8. letecké americké armády AAF.

Pro Nový rybník se hledá prodejce točené zmrzliny

19. 4. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Volnočasový areál Nový rybník v Příbrami se pomalu probouzí do nové sezóny. V jeho části se sice ještě bude dokončovat budova bistra, které původně mělo být hotové už loni, nicméně to návštěvě areálu ze strany veřejnosti nebrání.

Tip Deníku: Mohyla Jakuba Jana Ryby je zajímavé místo s atmosférou

18. 4. 2019 | Voltuš /FOTOGALERIE/ - V obci Voltuš u Rožmitálu pod Třemšínem je na místě schovaném v lese mohyla z kamenů a na ní nápis o tragickém skonu učitele a skladatele Jana Jakuba Ryby. Poblíž je také informační cedule seznamující s jeho dílem, životem a posledními chvílemi. Místo skonu je ponuré a zvláště v zimních měsících působí velmi nepřívětivě.

Z prodeje teplárny dostane město méně, než čekalo

18. 4. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Čtyřstrannou smlouvu o prodeji závodu Příbramská teplárenská, která je už řadu let v konkurzu, podepsala příbramská radnice. Prodejem získá přes 36,9 milionu korun. Původní odhady ale mluvily o zhruba o 60 milionech.

O Velikonocích se policie zaměří na řidiče

18. 4. 2019 | Příbramsko - V souvislosti s velikonočními svátky a volnými dny se očekává zvýšení hustoty provozu především kvůli odjezdům na dovolené a pondělním návratům z nich. Na silnice mohou vyjet i takzvaní sváteční řidiči. Příbramští policisté se proto zapojí do celorepublikové akce, která je zaměřena na intenzivnější kontroly na komunikacích.

Spolek Radost Příbramáčkům připravil pro děti velikonoční tvoření

17. 4. 2019 | Podlesí /FOTOGALERIE/ - Velikonoční tvoření pro děti a jejich rodiče, které uspořádal spolek Radost Příbramáčkům, se uskutečnilo druhou dubnovou neděli v sále Pivovaru Podlesí. Výtěžek byl určený na činnost spolku, který pomáhá sociálně slabým rodinám, nemocným dětem či rodinám, které postihla nenadálá událost.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
22:13:03 | 25.04.2019Airbnb a ČSÚ zahajují partnerství pro sdílení agregovaných dat

Český statistický úřad a Airbnb se dohodly na sdílení anonymních agregovaných dat o krátkodobých pronájmech přes platformu Airbnb pro statistické účely. Uzavřené partnerství, první svého druhu ve střední a východní Evropě, využije statistika ...

Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

24.04.2019 | Zpravodajství

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce tou ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...Čtvrtek 25.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.