PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Část nové dálnice D4 se otevírá: První auta na úsek vjedou v pondělí

13. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ Od pondělí 17. června bude zprovozněna část dálnice D4. Dojde ke spuštění veřejného provozu v úseku Skalka – Těchařovice. Doprava bude obousměrně vedena v levém jízdním pásu a lokálně bude rozšířena i na pravý jízdní pás.

Příbram nabízí bezplatnou MHD a parkování. Využijte zdarma dopravu na akce

12. 6. 2024 | Obyvatelé Příbrami budou mít možnost využít městskou hromadnou dopravu zdarma. Navíc bude k dispozici bezplatné parkování v novém parkovacím domě u autobusového nádraží.

Příbram připravuje rekonstrukci ulice Jana Drdy. Na kolik to město vyjde?

12. 6. 2024 | Ulici Jana Drdy v Příbrami čeká rozsáhlá rekonstrukce, přibydou nová parkovací místa. Rekonstrukce začnou v polovině června a budou rozděleny do několika etap, aby se zaručila přístupnost do ulice.

Dostavba dálnice D4 jde od ruky. Přesvědčili se o tom premiér i ministr dopravy

11. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ O pokroku na stavbě dálnice D4 Via Salis se společně přijeli přesvědčit premiér Petr Fiala s ministrem dopravy Martinem Kupkou. Na dálnici mezi Příbramí a Pískem je v plném proudu poslední stavební sezona. Projekt dostavby 48 kilometrů dlouhé dálnice bude dokončen v prosinci 2024.

Jak dopadly eurovolby na Příbramsku? Vyhrálo ANO za nimi skočilo SPOLU

10. 6. 2024 | Na okrese Příbram dosáhla volební účast 37,24 procenta. Jde o dalece nejvyšší volební účast u Evropských voleb na Příbramsku v historii. Z 92 079 voličů v seznamu si jjich cestu k hlasovacím urnám našlo 34 274. 

Dvě lávky přes Příbramský potok jsou dokončeny o měsíc a půl dříve

10. 6. 2024 | V Příbrami obnovují lávky přes Příbramský potok. Dvě ze tří byly dokončeny a zpřístupněny před termínem. Jedná se o lávky na Flusárně a u Čekalíkovského rybníka. Lávka na Rynečku má být hotova do konce června.  

Slavnostní otevření parkovacího domu. Jaké jsou ceny a kde předplatit?

6. 6. 2024 | U nádraží se otevře nový parkovací dům. Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 7. června. Součástí parkovacího domu je i venkovní parkoviště. 

Podívejte se: Hrdina Josef Balabán se narodil před 130 lety v Dobříši

5. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Tematická akce k výročí narození Josefa Balabána se v Dobříši uskutečnila přesně po 130 letech od jeho narození. Legionář, voják, člen Obrany národa a především jeden ze zpravodajsko-sabotážní skupiny známé jako Tři králové se narodil 4. června 1894. V úterý 4. června se u Hájovny Obora, kde stál jeho rodný dům, konala vzpomínková akce.  

Podívejte se, kudy vedou. V Brdech vznikly tři nové turistické trasy

5. 6. 2024 | /FOTO/ Tři nové pěší trasy o celkové délce 13 km byly nově vyznačeny v Brdech. Nové trasy vznikly ve spolupráci spolku Brdy, Podbrdsko s Klubem českých turistů za podpory Středočeského kraje. Trasy doplňují stávající síť turistických značených tras v oblasti bývalého vojenského újezdu Brdy a umožní tak vznik tzv. Brdské hřebenovky dlouhé 120 km. 

Jak vidí děti hasiče? V Příbrami vyhlásili výsledky výtvarné soutěže

4. 6. 2024 | /FOTOGAERIE/ V Kulturním domě Příbram byl slavnostně vyhodnocen další ročník dětské výtvarné soutěže na téma Hasiči, jak je vidím já. Letošní ročník, který je v pořadí už jedenadvacátý, byl vyhlášen v únoru. Jako obvykle byl organizován pro děti mateřských a základních škol z okresů Příbram, Beroun a Benešov.

Zbyly stovky vdov a téměř tisíc sirotků. V Příbrami si připomněli důlní tragédii

3. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ V Příbrami si poslední květnový den připomněli tragické události 31. května roku 1892. V tento den zachvátil důl Marie zničující požár, který si vyžádal stovky mrtvých horníků. Pietní akt se v Příbrami uskutečnil hned na několika místech.        

Ještě nezačala sezona a koupání v některých místech už brání sinice

3. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ První letošní kontroly vody v místech, kam lidé houfně vyrážejí za koupáním, v některých lokalitách nemile překvapily. Našlo se více takových, kde kvalita není zrovna perfektní. Před začátkem sezony to nebývá obvyklé. Jak dopadly Lavičky, Popelíky, Trhovky, Podskalí nebo Pilský rybník na Příbramsku?

Venkovní bazén příbramského aquaparku čeká už jen na to, až přestane pršet

1. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ Dnes začíná sezona venkovního bazénu příbramského aquaparku. Otevřen bude až do posledního září, ovšem po celé čtyři měsíce vždy s ohledem na počasí. Deštivý začátek června zatím ráchání pod širým nebem příliš nepřeje. Zásadní letošní novinkou je možnost placení vstupného bezhotovostně.

Deštivá sobota, bouřlivá neděle. Meteorologové varují před vydatnými dešti

31. 5. 2024 | Bez deštníku ani na krok. Platí to nejen pro nadcházející víkend, kdy dokonce mohou kvůli vydatným dešťům hrozit i povodně, ale i pro začátek příštího týdne, který může být i na Příbramsku mokrý a bouřlivý.

Příbramská nemocnice žádá kraj o příspěvek. Chce odkoupit sousední pozemky

30. 5. 2024 | Dalších více než 240 milionů korun chce Středočeský kraj v letošním roce dát na investice do krajských nemocnic. Jejich žádosti o dotace na konkrétní projekty projednali v květnu radní a doporučili je ke schválení zastupitelstvu. Mezi žádostmi byla i ta od Oblastní nemocnice Příbram. 

V Lazci je plno. Psi v příbramském útulku čekají na šanci na nový život

29. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Útulek v Lazci, která provozují Technické služby Příbram, zastavil na začátku tohoto týdne přijímání psů. Jeho kapacita je totiž přeplněna. Mezi zvířaty, kteří jsou tam v současné době doma, je i devět pejsků vhodných k adopci. Není mezi nimi váš budoucí nejlepší kamarád?

Příbramský soud je dnes ve stávce. V provozu zůstávají pouze jednací síně

29. 5. 2024 | Do stávky soudů za vyšší platy zaměstnanců se ve čtvrtek 29. května zapojuje i Okresní soud v Příbrami. Jeho provoz je v tomto dni silně omezen.

Houbařská sezóna začala, houby už rostou. V brdských lesích nyní hlavně klouzci

29. 5. 2024 | /FOTO/ Sezóna houbařů startuje. Houby mají příznivé klimatické podmínky, tedy vhodnou teplotu, dostatek srážek a půdní vlhkost.

Kancelář v obýváku? Pro příbramské úředníky je home office výjimečnou zkušeností

28. 5. 2024 | Poslední květnové pondělí začal odbor životního prostředí příbramské radnice působit na nové adrese, v Plzeňské ulici 134. V Domě Natura jsou úředníci v pronajatých prostorách jen na čas, než se opraví někdejší sídlo soudu na náměstí T. G. Masaryka, kde pak budou mít trvalé zázemí. Nebylo by výhodnějším řešením nechat úředníky pracovat systémem home office?

Přívalový déšť vyplavil příbramský obchod Takko Fashion. Hasiči vodu odčerpali

27. 5. 2024 | /FOTO/ Přívalový déšť, který se prohnal v pondělí odpoledne nad Příbramí, ucpal kanál poblíž Kauflandu. Kvůli tomu vznikla před Kauflandem laguna a voda se drala dovnitř obchodu Takko Fashion.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seniory vzniknou nová zařízení, či dojde k navýšení kapacit u stávajících poskytovatelů. Senioři budou ...

Spalničky nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování

Spalničky jsou velmi nakažlivé onemocnění - každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř jistě onemocní. Pokud někdo nebyl očkován, ...

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě d ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Za lajkování videí měli dostávat peníze, místo toho přišli o několik set tisíc korun

Policisté z Kutnohorska, Mělnicka a Příbramska šetří několik případů podvodného jednání na internetu, které mělo slibovat výdělek za tzv. lajkování vi ...Neděle 16.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes