PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Vysvědčení bude převážně on-line. Známky na papíře až po návratu do lavic

24. 1. 2021 | Letošní vysvědčení bude kvůli koronaviru převážně on-line. Nezmění-li se do pololetí stávající opatření, měli by dostal listinu s hodnocením pouze žáci, kteří chodí do školy, tedy prvňáci a druháci. Ostatní se budou muset pravděpodobně spokojit s výpisem známek v systému Bakaláři. Shodli se na tom Deníkem oslovení ředitelé příbramských základních škol.

Obyvatelé Dobříše mohou podat návrhy pro participativní rozpočet do konce ledna

21. 1. 2021 | Dobříšští obyvatelé mají ještě několik dní na to, aby mohli přinést svůj návrh na některý z projektů, který se bude ucházet o získání peněz. Dobříš má totiž svůj participativní rozpočet, a lidé tak mohou vybírat, co se z peněz v rámci rozpočtu nakonec pořídí. „V pořadí již třetí ročník Tvoříme Dobříš je tady. Pro rok 2021 budeme vybírat z návrhů, na jejichž realizaci plánujeme použít částku 200 tisíc korun,“ uvedlo vedení města. ...

Příbram nebude prodávat turistickou chatu Granit. Našlo se schůdné řešení

20. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Turistickou chatu Granit v šumavském Zadově, která je majetkem města, Příbram neprodá. Našlo se jiné řešení.Rekreační objekt v jižních Čechách, který disponuje deseti pokoji se společným sociálním zázemím, kuchyňkou a společenskou místností, vykazuje výrazné ztráty. A s ohledem na vzdálenost od Příbrami je jeho provoz problematický.

Příbramské zastupitelstvo jednalo v jiném složení. Nováčkem se stal Schneider

19. 1. 2021 | Na minulém zasedání města Příbram došlo ke změně zastupitelského mandátu za TOP 09. „Jednání zastupitelstva začalo netradičně, a to složením slibu nového zastupitele. Na svoji pozici zastupitelky rezignovala Monika Ciklerová. Novým zastupitelem se stal Jan Schneider,“ uvedla Eva Švehlová, mluvčí příbramské radnice.

Veřejnost by se mohla začít očkovat v příbramské nemocnici zhruba v únoru

19. 1. 2021 | V pondělí 18. ledna pokračovala příbramská nemocnice v očkování proti covidu-19. Vakcínu dostalo dalších dvě stě lidí, zaměstnanců i pacientů domovů pro seniory a pečovatelského domu. Potvrdil to mluvčí Oblastní nemocnice v Příbrami Martin Janota.

PŘED 10 LETY: Tání sněhu a vytrvalý déšť zvedly hladiny toků na Příbramsku

17. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kvůli tání sněhu, vydatnému dešti a na leden vysokým teplotám stoupaly před deseti lety hladiny řek a potoků na Příbramsku. Místy voda zaplavila pole, louky, zahrady i rodinné domy, někde lidé raději stavěli provizorní hráze z pytlů s pískem.

Příbramská nemocnice dokončila očkování zdravotníků. Zájem byl velký

17. 1. 2021 | Příbramská nemocnice dokončila očkování těch zdravotníků, kteří měli o vakcínu proti onemocnění covid-19 zájem. „Naočkovali jsme 700 ze zhruba 1250 zaměstnanců nemocnice. Drtivá většina s očkováním souhlasila. V tuto chvíli jich je asi 100 na pracovní neschopnosti, další covid prodělali a tak se nemohli očkovat. Zájem byl velký,“ shrnul Martin Janota, mluvčí příbramské nemocnice.

Vyrážíte za sněhem? U nástupních míst do Brd je upravené dopravní značení

16. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Příchod zimy zkomplikoval dopravní situaci v městských osadách, které jsou nástupními místy do Brd. Jedná o Orlov a Kozičín. Uvedla to Eva Švehlová, mluvčí příbramské radnice. „U vstupu do Brd v Orlově je parkoviště, které ve všední dny slouží částečně také jako točna autobusů MHD,“ řekla Eva Švehlová.

Led se rozpouštět na zimním stadionu nechystají. Napuštěný zůstává i bazén

15. 1. 2021 | Některá města ve středních Čechách už nechala narozpustit led na zimních stadionech s tím, že je po sezóně. V Příbrami to ale neplatí. „Na zimním stadionu se zatím nechystáme led rozpouštět. Mezi hlavní důvody patří fakt, že ke zprovoznění může dojít během několika týdnů, a tak jak budou veškeré zimní stadiony rozmrazené, tak u nás kluby a spolky mohou nalézt útočiště,“ řekl Jan Slaba, ředitel organizace Sportovní zařízení města Příbram. ...

Největší areál v kraji zůstává kompletně uzavřený. Tedy i pro sáňkaře

13. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Lyžařské areály by měly obdržet od vlády alespoň částečné kompenzace za uzavření svých areálů z důvodů pandemie covid-19. Nadšení z kompenzací příliš vysoké zatím nepanuje. Naopak provozovatelé a také lyžaři netrpělivě vyhlížejí den, kdy se areály budou moci otevřít. Na Monínci je areál kompletně uzavřený i pro sáňkaře.

Běžkaři si mohou užít zimní sezonu i v Brdech. Ohlášeny byly některé novinky

11. 1. 2021 | Město Příbram a Vojenské lesy a statky ČR již několik let spolupracují na tom, aby byly v zimním období zachovány části cest ve Středních Brdech bez údržby, nebo docházelo k prohrnování bez posypu. Pokud sníh vydrží, budou moci běžkaři v Brdech využívat zhruba 75 kilometrů cest,nejedná se o upravené běžecké stopy. 

PŘED 10 LETY: Tři králové projeli na velbloudech zasněženou starou Příbramí

10. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Před deseti lety se před městskou radnicí zjevili tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar na velbloudech a následováni četným průvodem projeli zasněženou starou Příbramí.

Revitalizaci Čekalíkovského rybníka podpořila dotace. Umožní odbahnění i úpravy

10. 1. 2021 | Třebaže se předpovídalo, že kvůli situaci ohledně koronaviru budou městské rozpočty opatrnější s investicemi, v Příbrami se chystají na velkou rekonstrukci. V první polovině letošního roku odstartují práce na další části Zelené páteře města, tedy v oblasti Čekalíkovského rybníka.

Města na Příbramsku řeší, co s vánočními stromy. Nesmějí skončit v ulicích

9. 1. 2021 | Každý rok to je až téměř nerudovská otázka: kam s ním? Řeč je o vánočním stromečku a jeho expedování z domu či bytu. Města napříč regionem vyzývají své obyvatele k ukázněnosti v tomto ohledu a nenechávali stromky tam, kde nemají, co dělat; a už vůbec, aby někoho nenapadlo je vyhodit ještě ozdobené. 

První dva očkovací dny v nemocnici: vakcínu přijalo přes 200 zaměstnanců

8. 1. 2021 | První a druhý očkovací den proti onemocnění covid-19 znamenal oočkování přes 200 zdravotníků v Oblastní nemocnici Příbram. Potvrdil to mluvčí nemocnice Martin Janota. „Zájem se liší podle oddělení, v tuto chvíli má ale tři čtvrtě zaměstnanců zájem o očkování,“ uvedl.

V příbramském domově pro seniory se chce oočkovat více než polovina personálu

6. 1. 2021 | Stěžejním tématem je v posledních dnech očkování zdravotníků a personálu sociálních služeb, například v domovech pro seniory. Jak uvedl Tomáš Cipra, ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram, pro potřeby Středočeského kraje zaměstnanci vyplňovali formulář v rámci monitoringu. „Týkal se toho, jaký je zájem ze strany zaměstnanců našeho centra o očkování,“ vysvětlil.

Nemocnice v Příbrami čeká zásilku očkovací látky proti covidu. Zájem je velký

5. 1. 2021 | V úterý 5. ledna by se mělo začít v Příbrami očkovat proti covidu-19. Zásilka hluboce zmrazené očkovací látky měla do místní nemocnice dorazit v pondělí 4. ledna. Deníku to potvrdil mluvčí Oblastní nemocnice v Příbrami Martin Janota. Jako první přijdou na řadu zdravotníci v takzvané první linii, tedy na anesteziologickém a resuscitačním oddělení (ARO), jednotce intenzivní péče (JIP) a akutním příjmu. ...

PŘED 10 LETY: Řidič kamionu postavil sněhový hrad. Materiál navozil z louky

3. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Konec roku se dá oslavit leckde. V restauraci, na diskotéce nebo třeba v divadle. Parta přátel z Bubovic u Březnice ale před deseti lety přivítala nový rok ve sněhovém hradu, kde nechybělo jídlo, světlo a dokonce ani hudba.

U příbramského nádraží našel bezdomovec mrtvé tělo

2. 1. 2021 | V jednom z opuštěných nádražních objektů vlakového nádraží v Příbrami bylo nalezeno v sobotu před osmou hodinou večerní mrtvé tělo. To našel bezdomovec, který se chtěl v budově skrýt před mrazem.

Do lyžařského areálu Monínec přijelo více lidí než při běžném provozu

30. 12. 2020 | Do lyžařského areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku přijelo dnes více lidí než za běžného provozu. Lidé chtějí využít uzavřeného areálu a použít sjezdovky k bobování. Areál lidem umožňuje bobovat na 170 metrů dlouhé sjezdovce pod hotelem, hlavní sjezdovku hlídá ostraha. Někteří lidé jsou kvůli tomu agresivní, řekl ředitel areálu Jaroslav Krejčí.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje byla potvrzena pokuta 90 000 korun

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna zamítl rozklad podaný Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje a potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž bylo konstatováno, že zadavatel se dopustil přestupku, když ...

Středočeský kraj schválil projekty prevence kriminality, požádá vládu o dotace

Program prevence kriminality na rok 2021 schválili středočeští radní. Obsahuje konkrétní projekty, na jejichž uskutečnění bude kraj žádat o finanční p ...

Středočeští celníci našli při běžné kontrole vozidla zbraně i drogy

KLADNO - Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Superb s českou SPZ se třemi muži. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nou ...

Policisté obvinili pár z distribuce drog na Kolínsku

Opět skvělou práci odvedli kolínští kriminalisté v oblasti toxi. Zadrželi a poté obvinili dvě osoby, které distribuovaly drogy převážně na Kolínsku. O ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...Neděle 24.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.