PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Za parkování v centru Příbrami stále kartou nezaplatíte

15. 2. 2019 | Příbram - V historickém centru Příbrami je od poloviny loňského listopadu placené parkování. Platbu lze uhradit v jednom ze šesti automatů, které řidiči najdou v modré a zelené parkovací zóně. Jedná se o parkoviště v okolí Zámečku-Ernestina, kde jsou nově umístěny tři parkovací automaty. Toto parkoviště, stejně jako také nově zpoplatněné parkoviště Na Hvězdičce, osazené jedním parkovacím automatem, se nachází v modré zóně. ...

Hledá se šindelka, nemáte ji doma?

14. 2. 2019 | Rožmitál pod Třemšínem - Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem vyhlašuje mezinárodní pátrání po světově proslulém výrobku, šindelce (Schindelmaschine) vynálezce a lesmistra Karla Daniela Gangloffa. Ten se narodil v roce 1809 v Praze jako jedno z dvojčat a zemřel v roce 1879 v Rožmitále pod Třemšínem. Pohřben je ve Starém Rožmitále.

OBRAZEM: Kromě Monínce se letos dá lyžovat i v Kvasejovicích nebo Sedlčanech

13. 2. 2019 | Příbramsko - Únor zatím lyžařům přeje. Alespoň trochu na své si přišli běžkaři, některé trasy v Brdech jsou stále sjízdné. Vyznavači sjezdového lyžování v letošní zimě rozhodně nevycházejí naprázdno. Kromě asi nejznámějšího lyžařského areálu Monínce v Jetřichovicích u Sedlec-Prčice je v provozu ski areál v Kvasejovicích a při příhodných sněhových podmínkách funguje také lanovka na Šiberném vrchu u Sedlčan, kterou provozuje lyžařský oddíl TJ Tatran. ...

Jince hledají provozovatele sauny

13. 2. 2019 | Jince - Koncem roku 2016 opravil městys Jince místní saunu, která tehdy dostala nový bazén a došlo i na výměnu automatického kotle na topení. Od té doby se stala vyhledávanou nejen obyvateli z Jinců, ale i z blízkého či vzdálenějšího okolí. Loni pak prošla dalšími opravami.

Nalezené peníze studenti odevzdali a dostali odměnu

13. 2. 2019 | Příbram - Každý už aspoň jednou snil o tom, že najde větší částku peněz a také určitě přemýšlel, co s ní udělá. Nicméně jediný správný postup je nalezené peníze vzít a odevzdat policii. Tak se také zachovali dva studenti Lycea Waldorfské školy Příbram Dominik Jiřičný a Jan Sedlák.

Dobříš mění systém svozu komunálního odpadu

13. 2. 2019 | Dobříš - Od začátku února změnila Dobříš systém svozu odpadů na základě vyhlášek. Ty schválilo ještě minulé zastupitelstvo. Přinášejí především zrušení týdenního a sezónního svozu popelnic a navýšení ceny poplatku za svoz odpadu.

Na provoz záchytky Příbram dostane dva a půl milionů korun

12. 2. 2019 | Příbram - Navýšení příspěvku na provoz příbramské protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby (PPZS) schválili krajští radní. Po navýšení půjde na záchytku krajská dotace ve výši 2,5 milionu korun.

Příbram vybírala ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb ze 170 uchazečů

11. 2. 2019 | Příbram - Hledání nového ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb Příbram je u konce. Centrum povede Tomáš Cipra. Když byl na podzim dosavadní ředitel centra Jan Konvalinka zvolen příbramským místostarostou, byla oslovena personálně-poradenská a zprostředkovací agentura Psych-Infrom, aby vybrala jeho nástupce. Ve hře bylo na 170 uchazečů.

Politické půtky se strefují do krajského úřadu i webu kraje

10. 2. 2019 | Střední Čechy - Pod palbou se nyní ocitá Krajský úřad Středočeského kraje a jedna z jeho organizačních změn. Začlenění odboru správních agend do oboru legislativně právního, k čemuž došlo od počátku února, se stalo terčem masivní kritiky. Odstartovalo ji stanovisko republikového vedení Pirátské strany.

Počasí letošnímu Nugetu přálo

10. 2. 2019 | Obecnice /FOTOGALERIE/ - Už po devětatřicáté vyrazily druhou únorovou sobotu přes tři desítky posádek na trasu Zlatého nugetu Bečánova. Jedná se o závody netradičních „psích spřežení“, které soutěží ve dvou kategoriích - chrti a exoti. Závod každoročně prověří jak fyzičku závodníků, tak jejich smysl pro recesi.

Petrovice budou hledat další zdroje vody

10. 2. 2019 | Petrovice - Obavy z poklesu hladiny spodních vod trápí obyvatelé Petrovic. I kvůli loňskému extrémně suchému létu chce obec hledat další zdroje vody v okolí.

Chybějící známky prodražily jízdu o tisícovku

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Desítky řidičů zaskočili na dálnici D8 celníci z Ústecka – a byli mezi nimi i středočeští šoféři. Celní úřad pro Ústecký kraj totiž kontroluje téměř stokilometrový úsek této dálnice od státní hranice až po Prahu.

Noční vichr může na západě zacloumat okny i auty

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Před silným větrem varuje obyvatele západních regionů středních Čech sobotní výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Upozornění platné pro Berounsko, Kladensko, Mělnicko, Prahu-západ, Příbramsko a Rakovnicko se vztahuje na dobu od nedělní 19. hodiny do pondělní deváté dopolední.

Učitelka z Gymnázia pod Svatou Horou je středočeským Ámosem

8. 2. 2019 | Příbram - V regionálním kole ankety Zlatý Ámos 2019 zabodovala učitelka Radka Vocílková z příbramského Gymnázia pod Svatou Horou. Stala se tak nejoblíbenější učitelkou Středočeského kraje a tím také získala postup do semifinále celorepublikové soutěže této prestižní ankety.

Situace s rožmitálským zámkem se obrací k lepšímu

7. 2. 2019 | Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - Před Vánoci se poprvé po dvaceti letech mohli obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem podívat do prostor zámku u příležitosti pořádání adventního koncertu. Zámek byl uzavřený a dlouhodobě chátral, z jedné části budov se dokonce zřítila střecha. Kvůli dluhům na dani ho zablokoval před čtyřmi lety finanční úřad. Majitelem areálu je americký podnikatel Roderick Marshall. ...

Dobříš letos chystá částečnou opravu zimního stadionu

7. 2. 2019 | Dobříš /FOTOGALERIE/ - Po několikaletém čekání od podání žádosti o dotaci se Dobříšští konečně dočkají modernizace zimního stadionu. I když zatím jen zčásti, protože jde jen o rekonstrukci chladícího zařízení. Po rekonstrukci se sníží potřebné množství chladicí kapaliny s obsahem čpavku, která je nutná k uchlazení ledové plochy.

Příbram upravila vyhlášku o pohybu psů po městě

7. 2. 2019 | Příbram - Vyhlášku, která částečně mění volný pohyb psů na veřejném prostranství, řešili nyní příbramští zastupitelé. Díky změně přibylo míst, kde mají pejskaři možnost dopřát svým mazlíčkům volného pohybu. Na stranu druhou vyhláška zpřísňuje podmínky pro používání vodítka v zastavěných částech města a přesně vymezuje pojmy „pohyb psa na vodítku“ a s „nasazeným náhubkem“.

Lesníci z Arcibiskupství pražského převzali cenu za péči o les

6. 2. 2019 | Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - Že opravdu odvádí dobrou práci, se přesvědčili lesní hospodáři z Arcibiskupství pražského. Ocenění z rukou ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) Františka Pelce převzali Karel Štícha a vedoucí rožmitálského polesí Josef Hrdina z Arcibiskupství pražského, které hospodaří v lesích na Rožmitálsku v Chráněné krajinné oblasti Brdy.

Sníh v ulicích uklízí přes 40 lidí a 16 strojů

6. 2. 2019 | Příbram /FOTOGALERIE/ - Odklízením sněhu se na území Příbrami zabývá od neděle 3. února přes čtyřicet pracovníků technických služeb, kteří se starají o ruční douklízení sněhu, zpřístupňování přechodů a zastávek městské hromadné dopravy.

Jinečtí dělostřelci zazářili ve WinterSurvival 2019

5. 2. 2019 | Jince /FOTOGALERIE/ - Extrémní závod Winter Survival 2019 skončil pro 13. dělostřelecký pluk "Jaselský", díky nadporučíkovi Matějovi Pickovi, desátníkovi Tomášovi Bobkovi a svobodníkovi Vojtěchovi Neumannovi skvěle. V konkurenci českých i zahraničních týmů skončili jinečtí zástupci na vynikajícím druhém místě.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
14:12:48 | 16.02.2019Havárie kamionu omezila provoz na strakonické silnici u Zalužan

V pondělí, v půl třetí odpoledne, vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Příbram a dobrovolní hasiči z obce Zalužany k dopravní nehodě na silnici první třídy číslo 4. ...

Vážná dopravní nehoda na Sedlčansku

08.02.2019 | Krimi

Dnes, krátce před sedmou hodinou ranní, byla na operační středisko středočeských hasičů nahlášena dopravní nehoda na silnici I/18 u obce Hrachov v okr ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...Sobota 16.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.