PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Kvůli opravě mostu v Oborách se řidiči musí připravit na čtyřměsíční omezení

20. 1. 2022 | Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD) má už vybraného zhotovitele kompletní opravy 15 metrů dlouhého mostu přes potok Strupina na silnici I/18 v obci Obory. Řidiči se budou muset připravit na čtyřměsíční dopravní omezení a na minimálně tři víkendy úplného uzavření komunikace.

Policisté z Dobříše přebrali ocenění za záchranu ženy, která se dusila vánočkou

13. 1. 2022 | Policisté Jan Papež a Jan Polák z dobříšského oddělení zachránili o Vánocích ženu před udušením. Ve středu 12. ledna za tento hrdinský čin převzali z rukou ředitele středočeské policie Václava Kučery ocenění. Poděkovat jim přišel i manžel zachráněné.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

12. 1. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Zdražování se nevyhnulo ani domovu pro seniory v Příbrami, klienti si připlatí

12. 1. 2022 | Pobyt v příbramském domově pro seniory se prodraží. Hlavním důvodem je skokové zdražení elektřiny a plynu vlive krize na trhu s energiemi. Potvrdil to ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram, které domov pro seniory spravuje, Tomáš Cipra.

Karel Čapek se narodil před 132 roky. Co následovalo, prozradí nová expozice

9. 1. 2022 | Skvělým cílem výletu je Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše: patří mezi muzea, jež za dodržení hygienických podmínek majících bránit šíření koronaviru zůstávají otevřená; návštěvníky nyní zve každý všední den v době mezi devátou a šestnáctou hodinou.

O projektech v participativním rozpočtu mohou opět rozhodnout občané

7. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Startuje v pořadí čtvrtý ročník participativního rozpočtu města Příbram. Na projekty jsou vyčleněny dva miliony korun.

Budování přelivu u hráze Orlíku přiblíží nový web. Zvědavcům i expertům

7. 1. 2022 | Nejenom se těšit, ale už si rovnou užívat nové podívané mohou lidé, kteří mají blízko k orlické přehradě. Přinejmenším k její středočeské části s hrází u obce Solenice na Příbramsku.

Rok 2021 v Příbrami: víc narozených dětí, přes sedmdesát rozvodů i častější smrt

6. 1. 2022 | Spekuluje se, že tvrdé lockdowny přispěly k vyšší porodnosti. A Příbram do této statistiky zapadá, protože se tam v roce 2021 narodilo o 66 dětí více než v roce předchozím. Na druhou stranu v minulém roce i více lidí z Příbrami z tohoto světa odešlo.

Stavba D4 mezi Pískem a Příbramí dostala mezinárodní cenu

5. 1. 2022 | Mezi Pískem a Příbramí má do prosince 2024 vzniknout nových 32 kilometrů dálnice D4. Investorem je uskupení francouzských firem, které bude dálnici provozovat po 25 let a český stát si bude komunikaci pronajímat. Tento systém spolupráce je označován jako PPP projekt. Zahrnuje také modernizaci navazujících úseků již dokončené dálnice. Vloni v létě byl slavnostně poklepán základní kámen pro dostavovanou část D4. Nyní projekt dostavby a provozování D4 na zmíněných úsecích získal mezinárodní ocenění ...

Svátek Tří králů bude letos bez průvodu. Do sbírky ale dárci mohou přispět

5. 1. 2022 | První akcí pořádanou v novém roce měl být v Příbrami tradiční tříkrálový průvod. Stejně jako v loňském roce ale Kašpar, Melichar a Baltazar opět nepojedou historickou částí města na živých velbloudech. Vedení města se totiž rozhodlo akci kvůli nepříznivé pandemické situaci zrušit.

Běžkaři v Brdech: systém tras v chráněné krajině ovlivnila těžba dřeva

28. 12. 2021 | V Chráněné krajinné oblasti Brdy opět vzniknou stopy pro běžkaře. Na skvělé zprávě pro milovníky bílé stopy se domluvilo vedení Příbrami s Vojenskými lesy a statky (VLS) ČR. Vybrané cesty tak budou v rámci zimní údržby komunikací nijak prohrábnuty, aby tam mohli jezdit běžkaři. Součástí vytvořeného systému pro běžkaře je také zajištění sjízdnosti části komunikací v oblasti.

V Příbrami odhalili pamětní desku na rodném domě animátora Václava Bedřicha

27. 12. 2021 | Představitelé města ještě před Vánocemi odhalili pamětní desku na rodném domě Václava Bedřicha, slavného animátora, režiséra, výtvarníka a scénáristy, který například stojí za populární znělkou Večerníčku. Dům se nachází v Ondrákově ulici, kde Bedřich strávil kus svého dětství. Slavnostního aktu se ujal starosta města Jan Konvalinka.

Cena vodného a stočného se v roce 2022 v Příbrami zvýší pouze nepatrně

24. 12. 2021 | Řada českých měst v současné době řeší otázku výrazného zvyšování ceny vodného pro následující rok, na které má vliv především plošné zdražování různých vstupů. V Příbrami se nicméně bude cena navyšovat pouze o necelé tři koruny a paradoxně zůstane stále nižší, než co spotřebitelé platili před dvěma lety.

PODÍVEJTE SE: Prodej vánočních kaprů je v plném proudu. Zájem je velký

22. 12. 2021 | Na Pražské ulici v Dobříši se ve středu 22. prosince postupně vytvářely hloučky, až fronty zájemců o tradiční vánoční pochoutku, českého kapra. Stánek tam mají rybáři, kteří přivezli ryby z jistebnických rybníků u Tábora. Prodávat se bude až do čtvrtka 23. prosince do vyprodání zásob.

Příbramské ulice dostaly nová osvětlení

22. 12. 2021 | Město Příbram přistoupilo k modernizaci více než na tři sta pouličních svítidel v celkem dvaceti příbramských ulicích. „V současné době byly vyměněny tři stovky osvětlení v ulicích našeho města. Dalších sedmnáct, u kterých je mimo samotného světelného zdroje potřeba i obnova sloupu veřejného osvětlení, bude instalováno v prvních týdnech příštího roku,“ poskytl detaily starosta Jan Konvalinka.

U Dobříše zřejmě žijí divoké kočky, napovídají nálezy přejetých zvířat

21. 12. 2021 | Dopravní nehoda, po níž řidič u Dobříše nejspíš ani nezastavil a šrámy na svém autě zřejmě obhlížel až o kus dál, budí nyní pozornost mezi ochránci i příznivci přírody. U místa střetu auta s volně žijícím zvířetem podle všeho zemřela divoká kočka; výskyt těchto šelem je u nás zaznamenán spíš příležitostně.

FOTO: Akce Ježíšku, prosím Tě vyvrcholila v dětských domovech už podvacáté

19. 12. 2021 | Už podvacáté zorganizovaly Daniela Kalinová, Marta Slezáková a Jaroslava Maršíčková dobročinnou akci Ježíšku, prosím Tě. 

Domov pro seniory v Dobříši kraj nepostaví, jiné místo zatím nehledá

17. 12. 2021 | Záměr postavit nový krajský domov pro seniory se 120–150 lůžky, o němž ještě před čtvrtrokem středočeské hejtmanství informovalo v souvislosti s Dobříší v příbramském okrese a pak přišlo upřesnění, že se bude hledat jiná vhodná lokalita (a to možná na Kolínsku), zřejmě padl. Či alespoň nyní tyto plány nejsou aktuální. Vyplývá to ze slov středočeského radního pro oblast sociálních věcí Martina Hrabánka (ODS), jenž o plánech kraje v oblasti sociálních služeb ve čtvrtek večer obsáhle hovořil v rámc ...

Most přes Jindrovský potok je už v provozu, v úseku končí dopravní omezení

17. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na začátku minulého měsíce oznámilo Ředitelství silnic a dálnic, že by měl být kompletně opravený most v Oborech otevřen v polovině prosince. Plán se povedlo dodržet a most je od pátečního rána oficiálně uveden do provozu v režimu takzvaného předčasného užívání stavby. Na tomto úseku hlavního tahu mezi Příbramí a Sedlčany tak končí nucená kyvadlová doprava.

Lodní výtah na Orlíku dostane nový vozík, zvládne delší lodě

16. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ Lodní výtah na hrázi Orlíku dostane v rámci modernizace nový vozík. Po roce práce jej začátkem prosince poprvé složili dohromady technici chrudimské společnosti EL-VY. Modernizaci výtahu má na starosti Metrostav, který také dodal projekt k novému vozíku.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Ministerstvo životního prostředí: Použité samotestovací sady patří do černých popelnic

S aktuálně platnými opatřeními proti epidemii koronaviru bude opět končit v odpadu více samotestovacích sad, zejména kvůli testování zaměstnanců firem. V důsledku toho vzniká a bude vznikat množství i kontaminovaného odpadu. Ministerstvo životního ...

Omikron zvyšuje ve Středočeském kraji počty nakažených. Situace v nemocnicích je však stabilní

Výrazný nárůst pozitivně testovaných na COVID-19 dokládá, že převážila varianta omikron. Aktuální situaci projednal Krizový štáb Středočeského kraje v ...

SZÚ: Potvrzené reinfekce covidem-19 přesáhly na konci roku dvanáct tisíc případů

Z průběžné analýzy dat vyplývá, že v České republice od začátku pandemie do konce prosince 2021 evidujeme celkem 12 207 potvrzených opakovaných sympto ...

V Kralupech hořel panelový dům. Hasiči zachránili 25 osob

V sobotu 15. ledna v 18.27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém d ...

Nelegální migrace v ČR stoupá, policie zadržela vloni přes 11 tisíc osob

V období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 bylo zjištěno celkem 11 170 osob při nelegální migraci na území České republiky. V porovnání s rokem 2020 došlo ...Pátek 21.1.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.