PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

21. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším dalším fotokvízem. Poznáte, kde jsme se s fotoaparátem toulali tentokrát?

Bazén v Sedlčanech by mohl začít stavět až po splacení vodovodního přivaděče

21. 10. 2019 | O stavbě krytého plaveckého bazénu se ve městě mluví už mnoho let. Nicméně zatím se stavět nebude. Důvodem jsou finance. Město v současné době splácí úvěr za vodovodní přivaděč a další splátku si nemůže dovolit.

Příbramská nemocnice má dvacet nových monitorů dechu pro novorozence

21. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Nadace Křižovatka za podpory lokálních sponzorů předala ve čtvrtek 17. října odpoledne Oblastní nemocnici Příbrami celkem dvacet monitorů dechu. Sloužit budou na novorozeneckém oddělení, kde budou zvyšovat bezpečnost péče o nově narozené děti. Předání přístrojů se zúčastnila i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, která před několika měsíci sama porodila.

Zámek v Rožmitále ožívá i kulturními akcemi

20. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Zachránit rožmitálský zámek se se od loňského roku snaží dobrovolníci z města i okolí. Letos zorganizovali několik brigád na odklizení nepořádku, likvidaci náletových dřevin, stavební suti a podobně. Snaží se také, aby stavba ožila i kulturně, a proto v jejích prostorách pořádají nejrůznější akce.

Rožmitálští a příbramští rybáři vylovili Nový rybník

18. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Společnými silami o druhém říjnovém víkendu vylovili rybáři z Rožmitálu pod Třemšínem a z Příbrami ryby z Nového rybníku. Tato vodní plocha o výměře 3,7 hektaru patří městu a to se rozhodlo rybník zapůjčit středočeskému územnímu svazu pod vedením předsedy Dušana Hýbnera. Do té doby spravovala rybník místní organizace Příbram.

Sedlčany preferují parkování na parkovací hodiny

18. 10. 2019 | Kam odstavit auto v centru měst - to je zkrátka problém. Bohužel na druhou stranu většina úřadů a dalších institucí bývá právě v centru. Řidič pak řeší s autem nerudovský problém „kam s ním“. Výjimkou nejsou ani Sedlčany. Vedení města se ale vydalo za řešením tohoto problému poněkud odlišnou cestou než například okresní Příbram, kde se zavedly různé placené parkovací zóny.

Na silnicích a křižovatkách v Příbrami se uskuteční průzkum dopravy

18. 10. 2019 | Na přelomu října a listopadu se v Příbrami uskuteční dopravní průzkum v souvislosti s přípravou generelů dopravy a parkování. Na některých páteřních komunikacích proto v následujících dnech budou umístěny kamery zaznamenávající pohyby dopravy.

K debatě s občany hejtmanka pozvala i šéfa cestářů a ombudsmana

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Krátce probrat starosti - a případně i radosti - při osobním setkání je daleko schůdnější, než problémy vysvětlovat písemně. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) to ve čtvrtek 17. října uvedla v Příbrami při takzvaném úředním dni v regionu. 

Nová knížka o podzemí je už pátým svazkem středočeské vlastivědy

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Stylově v areálu někdejšího příbramského dolu Anna, který je nyní součástí muzejního areálu, a ještě k tomu švancarou neboli hornickou holí pokřtila ve čtvrtek 17. října hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nejnovější knihu vydanou s přispěním Středočeského kraje - Podzemní památky středních Čech. „Možná by to leckdo neřekl, ale i v podzemí našeho regionu existuje svět, který může tomu nahoře konkurovat,“ poznamenala. ...

Výlovy rybníků na Příbramsku jsou v plném proudu

17. 10. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ Výlovem Sadoňského rybníka v Rožmitále pod Třemšínem začaly letošní výlovy na Příbramsku. Dále rybáři pokračovali například výlovem Nového rybníka v Příbrami či Velkým kotenským rybníkem opět na Rožmitálsku.

Jiráskovy sady jsou bez semaforů kvůli opravě

16. 10. 2019 | Zvýšené opatrnosti by v současné době měli chodci i řidiči dbát při průjezdu Jiráskovými sady v centrum města. Světelná křižovatka je nyní bez semaforů. „Důvodem je jejich výměna, se kterou souvisí také výměna chodeckých tlačítek, videodetekce, a s tím spojené změny v řadiči. Vše by mělo být hotovo v průběhu několika dní,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Krizový štáb nacvičoval evakuaci osob při simulovaném výbuchu

16. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. V loňském roce to bylo na téma „blackout“ a letos 11. října na téma „evakuace osob“ se simulovaným výbuchem, následným požárem bytového domu a nezbytností poskytnout pomoc postiženým osobám.

Promluvit si s hejtmankou mohou lidé přijít na Zámeček

16. 10. 2019 | Pohovořit se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) o čemkoli, co je trápí nebo zajímá, mohou ve čtvrtek 17. října přijít zájemci z řad starostů, zástupců organizací a spolků i běžných občanů. V rámci cyklu takzvaných úředních dnů v regionech, kdy se s ní kdokoli může krátce setkat bez toho, že by se musel předem objednávat a domlouvat si termín, otevře svoji „mobilní kancelář“ v Příbrami. ...

Město chce vybudovat parkourové hřiště na Novém rybníku

16. 10. 2019 | Nabídku služeb sportovně relaxačního areálu Nový rybník v Příbrami by mohl rozšířit parkourový park. O jeho vybudování se snažil v rámci letošního ročníku participativního rozpočtu města Sokol Příbram. Návrh ale neuspěl a skončil sedmnáctém místě z devatenácti, o kterých veřejnost hlasovala. Nyní by se ale hřiště mohlo vybudovat právě v areálu Nového rybníku v blízkosti skateparku.

Areál Nového rybníku se připravuje na zimu

15. 10. 2019 | Sportovní areál koupaliště Nový rybník se pomalu připravuje na zimu. V období až do března bude návštěvníkům přístupný každý den od 6 do 20 hodin. Některé atrakce a zařízení jsou však vzhledem k počasí již mimo provoz a otevřou se znovu až na jaře. V provozu naopak zůstávají trampolíny nebo in-line dráha.

Stavbu výtahu v příbramském divadle komplikuje křivá fasáda

15. 10. 2019 | Původně neměla stavba dlouho očekávaného výtahu v příbramském divadle zasáhnout do podzimní části sezóny kulturního stánku. Nicméně zatím není hotovo. Důvodem jsou menší komplikace způsobené dobou, ve které budova divadla vznikala. To letos slaví 60 let své existence a právě fakt, že vznikalo v dobách tuhého socialismu, se nepřímo podepsalo i na stavbě výtahu.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

14. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším dalším fotokvízem. Poznáte, kde jsme se s fotoaparátem toulali tentokrát?

Paraplegik si na příbramském letišti vyzkoušel seskok padákem

14. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Naprosto unikátní seskok se odehrál na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami v sobotu 12. října ráno. Skokanem se stal osmadvacetiletý Ivan Vasylyk, který je po úrazu kompletně ochrnutý od krku dolů. Skákal s ním tandemový instruktor Roman Štengl.

Policie radí, jak zabezpečit před zimou rekreační objekty

14. 10. 2019 | Pomalu končí období rekreační sezóny a lidé připravují na zimu své chaty a chalupy. Ty zůstanou přes zimu opuštěné a to je příležitost pro zloděje. Tak jako v případě, který se odehrál v Milíně koncem týdne.

Sedlčany dokončují modernizaci autobusového nádraží

14. 10. 2019 | Sedlčanští zastupitelé se sejdou v pondělí 14. října odpoledne a na svém jednání od 17 hodin mají jen tři body. Jedním z nich je situace kolem násilného videa rvačky několika školáků, další dva body se budou týkat investic.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
18:12:54 | 21.10.2019E-neschopenky jsou neschopné, varují praktici

Místo aby šetřily čas, přináší další zbytečné papírování - tak podle českých praktiků vypadají současné elektronické neschopenky, které hodlá Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) spustit v lednu příštího roku. Podle lékařů přinesou chaos jak ...

Více spojů do Polska a posílení dopravy v České republice přinese jízdní řád 2020

21.10.2019 | Zpravodajství

Už za necelé dva měsíce 15. prosince 2019 vstoupí v platnost nový jízdní řád na rok 2020. Díky širší objednávce dopravní obslužnosti a úspěšné spolupr ...

Nastávající maminky potřebují speciální, a přitom zábavné cvičení

17.10.2019 | Další

Kurzy cvičení pro těhotné bývají trochu monotónní. Přitom vhodný pohyb je v tomto období velmi důležitý. Nově koncipovaný kurz v Monkeys Gym Juklík na ...Pondělí 21.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.