PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Lidé s premiérem diskutovali hlavně o bydlení a dopravě

26. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ „Musíme podporovat rozvoj stavění bytů, ale nemůže je stavět stát, to musí jednotlivé obce,“ řekl při úterním podvečerním setkání s občany v budově bývalého ředitelství Rudných dolů v Příbrami premiér Andrej Babiš. Diskuze byla součástí oficiálního programu návštěvy premiéra ve Středočeském kraji, potažmo na Příbramsku. Nejčastěji se lidé ptali právě na oblast bydlení a také dopravy.

Premiérova návštěva v příbramské nemocnici se nesla ve znamení koronaviru

25. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dorazil v úterý 25. února i do Oblastní nemocnice Příbram. S jejím vedením jednal asi dvě a půl hodiny. Mluvilo se především o současné situaci ve zdravotnictví. Při setkání s vedením nemocnice a zaměstnanci se řešila především úhradová vyhláška a personální situace v českém zdravotnictví.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

25. 2. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Chybí parkovací místa, zčásti je zabírají autovraky

25. 2. 2020 | Městům i obcím citelně chybí parkovací místa. Problém je dlouhodobý a natolik významný, že se jeho řešení stalo i tématem posledních komunálních voleb. Nicméně realizace trochu pokulhává. Jedním z problémů jsou i autovraky, které volná místa zabírají.

Premiér Babiš se na pracovní návštěvu Středočeského kraje vydal vlakem

25. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Premiér Andrej Babiš a někteří další členové vlády v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a krajských radních navštíví v úterý 25. února řadu míst ve Středočeském kraji, konkrétně v Benešově a na Příbramsku. Cesta předsedy vlády začala ráno na hlavním nádraží v Praze a pokračovala rychlíkem do Benešova.

Nemocnice by mohla expandovat. Pomůže premiér?

25. 2. 2020 | Oblastní nemocnice Příbram by v areálu 1 mohla rozšířit svou působnost. Jediné, co k tomu potřebuje, je bývalá budova pobočky krajské hygienické stanice. Tu chce nyní Státní zdravotní ústav převést na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Příbramská nemocnice by ale o ni měla zájem.

Obce na Příbramsku na byty nemají pozemky nebo finance

24. 2. 2020 | Zájem o byty či vlastní domy je na Příbramsku stále vysoký. Nicméně pokud by chtěl někdo byt od obce či města, tak pokud není jejich zaměstnancem či sociální případ, tak mám šanci téměř nulovou. Města a obce v regionu totiž většinou žádnou výstavbu bytových jednotek neplánují.

Premiér Babiš zavítá do Benešova a na Příbramsko. Přiveze dva ministry

24. 2. 2020 | Benešov a Příbramsko navštíví v úterý předseda vlády Andrej Babiš (ANO), přičemž k premiérovu programu se postupně připojí i někteří ministři - především Adam Vojtěch (za ANO), který má na starosti resort zdravotnictví. Doprovázet ho bude hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Zkusíme premiéra požádat o pomoc, řekl Stanislav Holobrada

24. 2. 2020 | /ROZHOVOR/ Oblastní nemocnice Příbram nedávno otevřela nové oddělení gynekologie a tento týden ji čeká znovuotevření babyboxu. Na to, co dalšího je v příbramské nemocnici nového, jsme se zeptali jejího ředitele Stanislava Holobrady.

Pohlednice z minulosti: Z historie Obchodního domu Třemšín v Rožmitále

23. 2. 2020 | Nákupní středisko v Rožmitále pod Třemšínem bylo slavnostně otevřeno 29. března 1980. Dostalo název Obchodní dům Třemšín a bylo postavené za pomoci občanů Rožmitálu, vojenské posádky a společenských organizací v takzvané akci 'Z'. V tu dobu to byla největší akce, která si vyžádala 12 milionů korun.

Třídění odpadu se obcím i městům letos prodraží

23. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Konec skládkování, třídit i jedlé tuky a oleje a další požadavky padají na obce a města ohledně oblasti odpadů. Ovšem je pro ně opravdu třídění tak výhodné? Na jednu stranu se může zdá, že ano, některé obce dokonce zrušily poplatek za svoz komunálního odpadu. Ovšem na druhou stranu likvidace tříděného odpadu stojí města poměrně dost peněz. A ceny se proti loňskému roku cenu letos ještě zvedly.  ...

Hlasování o podobě kašny v Petrovicích má zatím průměrnou účast

22. 2. 2020 | O obnově kašny na náměstí v Petrovicích se mluví už od loňského roku. Už dvakrát se její podobou zabývalo zastupitelstvo. Pokaždé s jiným výsledkem. Nakonec má tedy rozhodnout hlas lidu.

Osadní výbor v Žežicích bude mít své prostory

21. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Osadní výbor v Žežicích delší dobu požadoval po vedení města Příbram pronájem místní restaurace 'U Chudáčka'. Tu se městu nedařilo dlouhodobě pronajmout. Koncem loňského roku ale projevili zájem hned tři zájemci. Na zasedání 27. ledna rada města schválila pronájem této budovy.

Příbram by letos měla začít s opravou některých mostů

21. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Kontrola mostů a lávek v Příbrami, které patří do vlastnictví města, ukázala, že šest z nich potřebuje v brzké době opravu. Jejich stav naštěstí není takový, že by u některého z nich vyžadoval jeho uzavření, nicméně jejich stavem je nutné se zabývat. Poslední prohlídka těchto staveb se uskutečnila v roce 2002.

Finanční dar na Příbramsku získal Domov Sedlčany

21. 2. 2020 | V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací.

Tip Deníku: Fotografie přiblíží Orlické jezero z výšky i ze dna

20. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Veřejnost si bude moci v prostorách infocentra v Chotilsku v sobotu 22. února užít promítání fotografií Jiřího Jirouška a Vojtěcha Pavelčíka s názvem Staro-nová Vltava s podtitulem Orlické jezero z výšky i ze dna. Příchozí se mohou těšit na unikátní letecké záběry Jiřího Jirouška, které byly pořízeny na konci roku 2019 nad Orlickým jezerem. Chybět nebudou ani zajímavé historické fotky stejných lokalit, které naopak okomentuje Vojtěch Pavelčík. ...

Miloslav Hrabák přenáší svou energii na své vrstevníky

20. 2. 2020 | Miloslav Hrabák má neustále jako člen příbramské organizace a guvernér české divize Kiwanis klubu je nepřebernou studnicí nápadů a energie, kterou neustále přenáší i na druhé. Přestože je činnost Kiwanis klubu zaměřená na děti, na chodu toho příbramského se právě pod vedením Miloslava Hrabáka podílejí především senioři.

Nejvíce aktivit najdou příbramští senioři v Senior Pointu

20. 2. 2020 | Přibývá seniorů, kteří chtějí svůj čas trávit aktivně a pro takové vznikl před lety v Příbrami v prostorách bývalé 8. základní školy Senior Point. Mezi poskytované služby kontaktního místa patří bezplatný přístup na internet, informační materiály partnerů, nabídka volnočasových aktivit a přednášek.

Příbram letošní Rally Příbram podpoří sty tisíci

19. 2. 2020 | V poslední době kromě dlouhodobě avizované rekonstrukce bazénu dělí zastupitele i část veřejnosti i názor na pořádání a výši podpory automobilového závodu Rally Příbram. To by se letos po roční přestávce mělo vrátit jubilejním 40. ročníkem i když v jiném termínu než bylo zvykem.

Novým členem Rady města Příbram je Jiří Holý

19. 2. 2020 | Rada města Příbrami je sedmičlenná a doposud ji tvořili radní celkem ze tří politických uskupení. Změna nastala v okamžiku, kdy jeden z radních na svoji pozici ze zdravotních důvodů rezignoval. Záměr skončit ve funkci radního ohlásil s ohledem na svůj zdravotní stav před několika dny Svatopluk Chrastina (ODS). S touto informací začalo vedení města pracovat.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
02:12:44 | 27.02.2020Od zájezdu do oblastí s koronavirem můžete odstoupit, radí ministerstvo

Čeští zákazníci, kteří si zakoupili od cestovní kanceláře zájezd do postižené oblasti koronavirem, mohou podle občanského zákoníku odstoupit od smlouvy bez zaplacení storno poplatků. Ovšem pouze v případě, pokud v místě pobytu, nebo v jeho ...

Začíná sezóna rotavirů. Dětští praktičtí lékaři podporují hrazení očkování proti této infekci

26.02.2020 | Zpravodajství

Zvracení, průjem, horečka, dehydratace - s těmito příznaky rotavirové infekce ročně skončí v nemocnici asi 4 000 malých dětí. Nejčastěji právě v tomto ...

Realitní zprostředkovatelé radí, na co dát pozor při koupi domu na klíč

26.02.2020 | Další

Koupě domu na klíč může být snadnou cestou k vysněnému bydlení. Ale i zde se dají najít úskalí. Zkušení realitní makléři společnosti CENTURY 21 radí, ...Čtvrtek 27.2.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.