PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Z ARCHIVU: Houbaři na Příbramsku brali lesy útokem hned na začátku sezony

6. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Před jedenácti lety vyrazily první houby, a to i hřibovité, s předstihem oproti předchozím rokům. Hledat houby v začátku sezony je tradičně ošemetná záležitost, ale lidé tenkrát skutečně nosily první úlovky už řadu dní. Napršelo a před ochlazením bylo teplé počasí, které, jak říkají rádi houbaři, nastartovalo růst podhoubí.

OBRAZEM: Rožmitálský hřbitov dostal nové cesty, školka kuchyni a hřiště

5. 6. 2020 | V Rožmitále pod Třemšínem se nyní pracuje na několika investičních projektech. Jedním z nich je rekonstrukce dlážděných cest na rožmitálském hřbitově. Téměř dvouměsíční dobu nouzového stavu a s ním spojené uzavření mateřských škol pak město využilo na celkovou rekonstrukci kuchyně. Současně byly v areálu školky vybudovaná nová pískoviště pro děti.

Z ARCHIVU: Připomeňte si Den s Deníkem v Příbrami

5. 6. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Den s Deníkem se konal před dvanácti lety v Příbrami. Při setkání na náměstí T. G. Masaryka vystoupily děti ze Základní školy Jiráskovy sady, představili se barmani z Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb, s tehdejším starostou Příbrami Josefem Řihákem jsme si povídali o bezpečností situaci v Příbrami i o dalších věcech, které občany trápili.

Přispívat na kompenzace pro podnikatele je pro města a obce na hranici únosnosti

5. 6. 2020 | Díky přehlasování senátního veta zákona o kompenzačním bonusu pro podnikatele poslanci, půjde příspěvek 500 korun denně také částečně i z rozpočtů krajů a obcí. To se přirozeně nelíbí některým starostům měst a obcí. Někteří proto na protest koncem května vyvěsili na budovách radnic černé vlajky. Starostové mluví o miliardových ztrátách.

Z ARCHIVU: Studenti z příbramské 'průmyslovky' pomáhali v hornickém muzeu

4. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ V tehdy desetileté tradici pokračovali studenti druhého a třetího ročníku z oboru elektro Střední průmyslové školy v Příbrami, kteří v roce 2009 strávili čtrnáctidenní praxi v hornickém muzeu. Studenti se podíleli na údržbě vystavené techniky v areálu Ševčinského dolu, dolu Anna i Vojtěch, a také Památníku Vojna u Lešetic a pomáhali při stěhování sbírek do nových depozitářů.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Úřední desku vrátí v srpnu

4. 6. 2020 | Město Příbram informovalo o tom, že veřejnost nějakou dobu nebude moci užívat jednu z elektronických úředních desek. Ve středu 3. června byla z důvodu nutné opravy zdi budovy čísla popisného 107, tedy naproti radnici, z tohoto místa demontována elektronická úřední deska.

Za školku musí rodiče v Příbrami platit, i když do ní nyní dítě neposílají

4. 6. 2020 | Zhruba od poloviny března až do začátku května byly příbramské mateřské školy, dětské skupiny a rehabilitační stacionář uzavřeny. Jejich provoz město, jako jejich zřizovatel, obnovilo od pondělí 11. května. Ovšem ne všechny děti se do nich vrátily. V této souvislosti vyvstala otázka, jak je to s platbou za docházku dítěte do některého z těchto zařízení.

Parašutisté oslavili návrat k provozu seskokem na ruzyňské letiště

3. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Omezení kvůli Covid-19 postihlo i provoz příbramského letiště. Jak se s tím vyrovnali parašutisté a jak oslavili konec nouzového stavu, redakci Deníku prozradil šéfinstruktor příbramského Skycentra Roman Štengl.

OBRAZEM: V Rožmitále pod Třemšínem čistili koupaliště

3. 6. 2020 | Příprava na letní sezonu je tady. Město Rožmitál pod Třemšínem provedlo čištění koupaliště a požární nádrže ve svém sportovně rekreačním zařízení. Čištění od bahna provedli zaměstnanci městských technických služeb ve spolupráci s dobrovolnými hasiči.

Protialkoholní záchytná stanice v Příbrami se vrací k normálnímu provozu

3. 6. 2020 | Příbramská protialkoholní záchytná stanice se po nouzovém stavu vrací k normálnímu provozu. Od začátku června se její působení rozšiřuje z pátku a soboty opět na tři dny v týdnu. Přibyl ještě čtvrtek. Důvodem je i opětovné otevření restauračních zařízení a možnost pořádání některých kulturních nebo sportovních akcí, kde se podává alkohol.

Letošní zima byla pro Sedlčany finančně příznivá

3. 6. 2020 | Zimy bez sněhu sice netěší děti, ale města a především jejich technické služby je naopak vítají, protože ušetří za zimní údržbu. Letošní zima tak ušetřila poměrně velké peníze i městu Sedlčany. „Letošní zima včetně loňského prosince byla pro město respektive pro naše technické služby jednou z nejméně finančně náročných. Náklady na zimní údržbu činily 300 tisíc korun,“ konstatoval sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. ...

Nový domov pro seniory chce Příbram stavět na podzim

2. 6. 2020 | Město Příbram plánuje rozšířit kapacitu domova pro seniory. V prostorách bývalé školní jídelny někdejší 8. základní školy by tak měl vzniknout zařízení s 20 lůžky. Nový domov seniorů by měl být určený především lidem připoutaným na lůžko nebo s velmi omezenou pohyblivostí, kteří vyžadují neustálou péči.

Nemocnice obnovuje operace a apeluje na pacienty, aby s příchodem neotáleli

2. 6. 2020 | Oblastní nemocnice Příbram pomalu obnovuje normální provoz. V polovině března pozastavila plánované operace a provoz ambulancí, ošetřovala a operovala jen akutní pacienty. Opatření mělo bránit šíření koronaviru. Nyní se vše vrací do normálních kolejí.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Příbramsku?

1. 6. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Příbramsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Příbram si připomněla výročí březohorské důlní katastrofy

1. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Poslední květnový den si členové hornických spolků, hasičů, baráčníků, obyvatel Březových Hor, a v neposlední řadě i zástupci města v čele se starostou Janem Konvalinkou připomněli 128. výročí důlního neštěstí na dole Marie na Březových Horách, které zapříčinil rozsáhlý požár, způsobený nepozorností jednoho z horníků.

Bylo zahájeno hlasování o veřejně prospěšných projektech

1. 6. 2020 | Do třetího ročníku participativního rozpočtu města Příbram se letos přihlásilo sedmnáct projektů. Do hlasování veřejnosti, které začalo v pondělí 1. června, postoupilo deset návrhů. Dva miliony korun, to je částka, která bude rozdělena na realizaci vítězných projektů participativního rozpočtu. 

OBRAZEM: Rožmitálský zámek o víkendu přivítal letošní první návštěvníky

1. 6. 2020 | Rožmitálský zámek se o víkendu poprvé otevřel veřejnosti. V posledních letech se o něj stará skupina dobrovolníků, která se zformovala okolo výtvarnice Evy Heyd a její organizace Czech National Trust. Veřejnost, která i díky příznivému počasí, zavítala na zámek v hojném počtu, si mohla v rámci komentovaných prohlídek projít téměř celý zámek včetně zámecké věže, odkud je krásný výhled na celý Rožmitál pod Třemšínem. ...

Snížení dotace na stavbu terminálu komplikuje Sedlčanům jeho splacení

1. 6. 2020 | Potíže okolo autobusového terminálu v Sedlčanech nekončí. Město zřejmě přijde o část původně přislíbené dotace. Důvodem je podle Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) navýšení ceny o šest milionů korun proti původní částce. Městu to ale komplikuje splacení úvěru, který má uhradit do konce letošního června.

Pohlednice z minulosti: Oblíbené školní fotografování

31. 5. 2020 | /FOTOGALERIE/ I když je povinná školní docházka, tedy povinnost dětí navštěvovat bezplatně školu, ustanovena jako jedno z lidských práv až od roku 1948 Všeobecnou deklarací lidských práv, už v roce 1774 základy školní docházky v Čechách položila královna Marie Terezie.

Nová naučná stezka v Brdech připomíná zaniklé vesnice

31. 5. 2020 | /FOTOGALERIE/ V atraktivním okolí Padrťských rybníků v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se pro veřejnost otevřela nová naučná stezka. Na 13 kilometrech přiblíží turistům historii zaniklých obcí v této části Čech a ukáže jedno z nejkrásnějších bezlesí v Brdech.

Zdroj: Příbramský deník - zprávy - pribramsky.denik.cz
04:12:49 | 07.06.2020Od pátečního poledne končí kontroly státních hranic, Češi se nemusí prokazovat testem

S úderem pátečního poledne končí kontroly státních hranic s Rakouskem a Neměckem, které byly zavedeny na ochranu proti šíření koronaviru. Na mimořádném jednání v pátek 5. června 2020 o tom rozhodla vláda Andreje Babiše. Pro Čechy také přestává ...

Zásahovka zadržela dva Ukrajince, podle policie se vloupali do více jak desítky rodinných domů

03.06.2020 | Krimi

V polovině května zadrželi policisté Zásahové jednotky Středočeského kraje na dvou místech v centru metropole 2 mladé muže z Ukrajiny, a to v souvislo ...

Policistovi z Příbrami, který podle obžaloby bral pervitin a rovněž jej vyráběl hrozí až pětileté vězení

02.06.2020 | Krimi

Policista služebně zařazen na KŘP Středočeského kraje na Územním odboru Příbram v průběhu ledna a února letošního roku neoprávněně vyrobil psychotropn ...

Kdy může pořadatel akce místo vrácení peněz vystavit poukaz?

02.06.2020 | Kultura

Nařízená opatření proti šíření onemocnění covid-19 těžce postihla i kulturní akce zahrnující divadelní a filmová představení, koncerty, pohybové a tan ...

Místopředseda TOP 09 Jakob: Maléry paní hejtmanky nemají konce. Pokorná Jermanová musí skončit

02.06.2020 | Zpravodajství

Středočeský kraj si zaslouží důstojné, odpovědné a profesionální vedení. Činy hejtmanky Pokorné Jermanové jsou však pouhým symbolem arogance, papalášt ...

Martin Kupka: Středočeská záchranná služba potřebuje pomoc

01.06.2020 | Zpravodajství

​​​​​​​Středočeská záchranka po koronavirové krizi prochází těžkou zkouškou. Současné vedení kraje - ANO, ČS ...

Na vysokorychlostní internet nevyplatil stát za pět let žádné dotace. Pokrytí rostlo jen díky investicím podnikatelů

01.06.2020 | Zpravodajství

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil dotace na vysokorychlostní připojení k internetu v letech 2015 až 2019. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) mělo v ...

Do lékárny pro léky na eRecept s občankou a bez stresu

31.05.2020 | Zpravodajství

Od 1. 6. 2020 si budou moci pacienti v lékárně vyzvednout všechny předepsané léky pomocí průkazu totožnosti. Lékárník načte číslo občanského průkazu n ...

Úmrtím na rakovinu tlustého střeva se dá předcházet. Další samoodběrové sady v pondělí doputují do schránek

31.05.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví s Národním screeningovým centrem ÚZIS za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny pokračuje v pilotnímu projektu, který má za ...

Do konce června bude možné na pobočkách České pošty vybrat důchod podle upravených pravidel

28.05.2020 | Zpravodajství

Česká pošta a Česká správa sociálního zabezpečení dočasně upravily podmínky pro ověřování totožnosti příjemců důchodů na poštách. Do konce června bude ...Neděle 7.6.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.