PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Šelmy v Brdech. Po stopách vlků a rysů se nově pustí hlídky dobrovolníků

16. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Žijí v Brdech vlci trvale - a pokud ano, v jakých v jakých počtech - nebo se tam objevují jen občas? A jak často tam pak zavítají rysové? To jsou otázky, na něž se mají snažit nabídnout přesnější odpovědi poznatky dobrovolníků z takzvaných Vlčích a Rysích hlídek. Právě na oblast Brd rozšiřuje jejich působení Hnutí DUHA Olomouc, jež celorepublikový program na ochranu velkých šelem vede dlouhodobě. ...

Zemanův mluvčí se modlil na Svaté Hoře

13. 10. 2021 | Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se vydal na Svatou Horu na Příbramsku. Pomodlil se za zdraví prezidenta Miloše Zemana a poprosil za požehnání všem, kteří se sami za prezidenta modlí.

Místní referendum: lidé z obce Zduchovice odmítli oplocení obory pro jeleny

10. 10. 2021 | Ohrazení jelení obory odmítli v místním referendu pořádaném souběžně se sněmovními volbami obyvatelé obce Zduchovice na Příbramsku. Proti oplocení se vyslovili zejména kvůli obavám ze zamezení vstupu do lesa a na vyhlídku, byť projekt vlastníků lesního pozemku počítal se zachováním celoročního přístupu.

Volby 2021: Příbramsko by do Sněmovny poslalo i ČSSD a Přísahu

10. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pokud by se volilo pouze v okrese Příbram, ČSSD by svého poslance měla. Tradiční a naposledy vládní strana získala v okrese 5,22 procenta hlasů. A uspěla by i Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty (5,56 %).

Příbram: Volební účast už se blíží 60 procentům

8. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ V Příbrami přišlo k sobotnímu poledni volit 57,4 procenta lidí. Oznámila to příbramská radnice. V okrese mohou voliči dnes do 14.00 odevzdat svůj hlas ve 226 místnostech. V samotném okresním městě je voličům k dispozici 39 místností.

INFOGRAFIKA: Podívejte se, jak na Příbramsku volili v roce 2017 vaši sousedé

8. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vzpomínáte si, jak v kraji dopadly poslední sněmovní volby v roce 2017? Pokud ne, přinášíme vám připomínku tehdejších výsledků. Podívejte se, jak tehdy volili vaši sousedé nebo lidé z vedlejší obce.

OBRAZEM: Práce na opravách I/4 skončily, pokračovat se bude na jaře

8. 10. 2021 | Hotovo ještě není, ale pro letošní rok práce končí; pokračovat se bude až po zimě. Takový je obsah sdělení Martina Bučka z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR k opravám části velmi frekventovaného severojižního tahu I/4 na Příbramsku.

OBRAZEM: Příbramskou nemocnici vyšperkuje nová budova. Za 370 milionů korun

7. 10. 2021 | „N“ nebude za tři roky jen rozlišovacím označením jedné z budov v areálu příbramské nemocnice. Toto označení by mělo symbolizovat i dojmy, jež v té době bude objekt přinášet: nový, nádherný; nadšení vyvolávající u zdravotníků a dalších zaměstnanců i pacientů včetně jejich doprovodu. Právě za tři roky mají v areálu Oblastní nemocnice Příbram začít sloužit nově vybudovaná budova N a zrekonstruované křídlo pavilonu D2. ...

Sto padesát let existence slaví gymnázium i Gagarinovou raketou

5. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sto padesát let od založení si připomnělo příbramské gymnázium. Přesněji – škola v ulici Legionářů. Téma místního gymnázia – či gymnázií – je v Příbrami citlivé v souvislosti s krajským projektem optimalizace středního školství. V březnu středočeští zastupitelé schválili, a to navzdory hlasitým protestům veřejnosti, záměr sloučit dvě příbramská gymnázia – připojení Gymnázia pod Svatou Horou právě k nástupnické škole v ulici Legionářů. ...

Koronavirové hlasování z auta se chystá už na středu: u nemocnice

5. 10. 2021 | Připravit si nejen občanský průkaz, ale také potvrzení od lékaře nebo z hygieny (případně doklad o pozitivním výsledku testu) musí lidé, kteří chtějí ve středu využít možnosti hlasovat v parlamentních volbách z auta, vyhrazené pro voliče v koronavirové karanténě nebo izolaci. Takzvaná drive-in stanoviště, zřízená po jednom v každém okrese, budou v provozu 6. října mezi osmou a sedmnáctou hodinou.

Ptačí chřipka z malochovu na Příbramsku se může přenést i na člověka!

29. 9. 2021 | Ptačí chřipka, která se objevila v malochovu v Trhových Dušníkách na Příbramsku, má jednu z nejnebezpečnějších podob. Po podrobnějších testech veterináři oznámili, že drůbež byla nakažena nebezpečným podtypem viru označovaným H5N1. Informaci už od nich dostali i hygienici.

Ptačí chřipka je zpět v České republice. Nakaženy jsou husy na Příbramsku

28. 9. 2021 | Čtyři měsíce a dva dny byla Česká republika považována za místo bez výskytu ptačí chřipky. To se změnilo v úterý 28. září po oznámení výsledků testů u uhynulé drůbeže v obci Trhové Dušníky na Příbramsku. Právě tato lokalita byla označeno za nové ohnisko nemoci. Zdrojem nákazy jsou zřejmě volně žijící vodní ptáci.

Na mapě silničních omezení přibude obec Dublovice. Řidiči pojedou kyvadlově

28. 9. 2021 | S omezením průjezdu obcí Dublovice, kde se kvůli opravám silnice bude jezdit kyvadlově, musí po celý říjen a až do první dekády listopadu počítat řidiči projíždějící po frekventované silnici I/18 mezi dálnicí D4 a Sedlčany. Začne první etapa prací na opravách povrchu komunikace a odvodnění v úseku Líchovy–Břekova Lhota, jež pak budou pokračovat i po zimě.

Dva lidé se zranili při údajném výbuchu na příbramské ubytovně

25. 9. 2021 | Oznamovatel v sobotu kolem třetí odpoledne zavolal hasičům, že z neznámých příčin došlo k výbuchu na příbramské ubytovně. Z té se vzápětí vyvalil sloup dýmu.

Výstupy na tři věže nabídne příbramské muzeum ve státní svátek po koruně

25. 9. 2021 | Vystoupat na místa s jedinečným výhledem v úterý Hornické muzeum Příbram nechá zájemce za symbolickou jednu korunu. V úterý na státní svátek 28. září je v rámci Dne věží a rozhleden zve k výstupu na těžní věže Ševčinského a Vojtěšského dolu a vyhlídkovou věž Památníku Vojna, připomněla programová pracovnice Stanislava Moravcová.

Nabídka středních škol na jednom místě. V Příbrami se koná jejich veletrh

20. 9. 2021 | Kam zamířit po základní škole? Osmákům a deváťákům (kteří si tuhle otázku kladou společně se svými rodiči především) z Příbramska může s hledáním odpovědí pomoci pondělní návštěva jednacího sálu příbramských zastupitelů v budově někdejšího báňského ředitelství na náměstí T. G. Masaryka. Po celý den se tam koná veletrh středních škol.

OBRAZEM: Příbramská ekonomka slavila. Ukázala školu i pozvánky na plesy

20. 9. 2021 | Sto let, které uplynuly od založení školy, v jejíž tradici pokračuje, si v sobotu připomněla Obchodní akademie a Vyšší oborná škola v Příbrami. Za účasti těch, kteří v ní v minulosti působili jako studenti i pedagogové, i zájemců z řad veřejnosti a hostů.

Úžasné kameny z Příbramska i z dalekých končin jsou k sehnání v divadle

18. 9. 2021 | Možnost propojit návštěvy burzy minerálů a hornického muzea nabízí v sobotu Příbram. Od deváté do čtrnácté hodiny se v kulturním domě – Divadle Antonína Dvořáka koná obnovená příbramská burza minerálů.

Příbramská ekonomka slaví sto let. Co ji čeká dál?

18. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sto let své existence oslavila v pátek za účasti ředitelů dalších škol ve městě Obchodní akademie a Vyšší oborná škola v Příbrami. K tomu se sice schylovalo už loni – s odkazem na vznik v roce 1920 – oslavě však zabránila koronavirová pandemie. Vlastně se to povedlo až na třetí pokus… V rámci oslav škola také spustila internetové hlasování o své nové logo.

Cestu po dálnici D4 k Příbrami přibrzdí oprava mostu

18. 9. 2021 | S omezením provozu na dálnici D4 za exitem 24 Voznice ve směru jízdy na Příbram musí řidiči počítat od sobotního odpoledne až do konce měsíce. Na dálničním kilometru 24,7 začne oprava mostu přes cestu ke mlýnu.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Montovaný dům typu OKAL by měl před koupí vždy vidět odborník, upozorňuje Zdravotní ústav

Domy typu OKAL téměř bez výjimky obsahují v konstrukci rakovinotvorný formaldehyd a také nebezpečná azbestová vlákna. Často také plesniví. I proto se na Státní zdravotní ústav v poslední době obrací stále častěji lidé, kteří takovou stavbu ze 70. ...

V Sedlčanech na Příbramsku napadl 14letý chlapec nožem své dva spolužáky

PŘÍBRAM - Příbramští policisté přijali ve čtvrtek 14. 10. oznámení ze Základní školy v Sedlčanech o incidentu, k němuž mělo dojít mezi třemi chlapci - ...

Peníze pro kulturu budou tentokrát k dispozici již začátkem roku

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Změnit systém vyplácení dotací pro kulturní instituce chce radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švend ...

Radní Středočeského kraje doporučili zastupitelům schválit finanční dary Policii ČR a HZS Středočeského kraje

Finanční dar ve výši 4 mil. Kč má pomoci Policii ČR jednak s pořízením bezpilotních dronů a zaměřovací a zpracovatelské techniky, kterou využije dopra ...

V sobotu proběhne na třinácti místech v zemi další Den za obnovu lesa

DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na t ...Neděle 17.10.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.