PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Když v uzavřeném úseku silnice I/18 nepracují silničáři, 'pracuje' asfalt

19. 4. 2021 | Se zdržením musí do pátku počítat řidiči na poměrně frekventované komunikaci spojující Příbram a Rožmitál pod Třemšínem. Na silnici I/18 od pondělí 19. dubna začaly v úseku mezi obcemi Vranovice a Bohutín práce na velkoplošných opravách asfaltových vrstev, informoval Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Konkrétně se jedná o frézování a pokládku nové asfalto-cementové obrusné vrstvy. ...

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 10. část

11. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 9. část

10. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 8. část

9. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 7. část

8. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Na budování parkovišť v okolí Brd nejsou peníze. Obce si musí pomoci samy

8. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pokud nedojde k zásadnímu obratu, příští týden by se v Česku měla začít postupně rozvolňovat vládní opatření přijatá k zastavení šíření nemoci covid-19. Lidé žijící v turisticky zajímavých oblastech mají obavy, že jakmile k rozvolnění dojde, tak s příchodem teplého jarního počasí budou čelit „invazi“ lidí z metropole i dalších větších měst.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 6. část

7. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Obr, co zablokoval Suez. Kolik místa by loď Ever Given zabrala na Novém rybníku?

6. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kontejnerová loď Ever Given se stala slavnou poté, kdy uvízla na mělčině a zablokovala Suezský průplav. Loď má 400 metrů na délku, podívejte se, kolik místa by zabrala na Novém rybníku v Příbrami, na nádrži Orlík a na několika dalších místech na Příbramsku či v Praze.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 5. část

6. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Velké kolony, citelné zdržení. U Milína budou pokračovat opravy hlavního tahu

6. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po Velikonocích se pokračuje. Tak zní upozornění, s nímž se na řidiče jezdící po Příbramsku i ty, kteří tudy pouze projíždějí, obrací Martin Buček z týmu Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Velikonoční radost udělaly v nemocnicích jidáše, mazance i chlebíčky

6. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na „své“ zdravotníky o Velikonocích nezapomněli obyvatelé Příbramska, a dokonce i lidé z poněkud vzdálenějšího okolí. Ukazují to příspěvky z nejen facebookové prezentace Oblastní nemocnice Příbram, které děkují dárcům za četné a rozmanité velikonoční pochoutky.

Při hledání pohřešovaných byla účinná rychlá pomoc občanů

5. 4. 2021 | Šťastný konec měla na sklonku března pátrání po dvou mužích, seniorovi a mladíkovi, na Příbramsku. V obou případech pomohli všímaví občané, oceňuje mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Pátrací akce se rozběhly během posledního březnového úterka – a obě měly příznivý konec.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 4. část

5. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 3. část

4. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 2. část

3. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

OBRAZEM: Připomeňte si oblíbená velikonoční setkání na Příbramsku

2. 4. 2021 | Podruhé za sebou budou Velikonoce kvůli koronaviru poněkud upozaděny a tradiční setkání se uskuteční snad za rok. Nasajte atmosféru nejvýznamnějších křesťanských svátků a akcí s nimi spojených alespoň prostřednictvím archivních fotografií.

Stovka zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory - 1. část

2. 4. 2021 | V seriálu Deníku vám postupně představíme všech sto svatohorských milostí, s konkrétním popisem událostí na nich zobrazených. V popisu jednotlivých událostí je využit text pátera Václava Smolíka, který v knize „Milosti Panny Marie Svatohorské v obrazech“ z roku 1948 stovku zázraků vyobrazených na stropech ambitů Svaté Hory vylíčil a doprovodil zápisy ze svatohorských kronik.

Napouštět Orlík na sezonu se má začít za měsíc. Přednost dostala plavební dráha

2. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Napouštět Orlík před letní sezonou začnou vodohospodáři od začátku května. Deník o tom informoval Hugo Roldán z centrály Povodí Vltavy. Plánované pohyby hladiny vltavské vody v nádrži zatím vyvíjejí poněkud jinak, než se původně očekávalo. Ukázalo se, že komplikace se objevují nejen ve chvíli, kdy je málo vody, ale i tehdy, kdy jí je moc.

Svatou Horu zdobí stovka 'komiksů' plných zázraků. Dějí se i v současné době

1. 4. 2021 | Na stropech ambitů na Svaté Hoře si nelze nevšimnout vyobrazení takzvaných milostí. Je jich celkem sto. Všechny má „na svědomí“ Panna Marie Svatohorská. Vyslyšených přímluv, zázraků leckdy potvrzených lékaři, je v kronikách baziliky zaznamenáno přes čtyři tisícovky. Ty nejstarší pocházejí ze 17. století. Každý týden pak dorazí na Svatou Horu přibližně stovka nových proseb, většinou e-mailem.

Radní Vácha ke slučování: Ani koruna se neztratí. Chceme rozvíjet ostatní školy

29. 3. 2021 | /ROZHOVOR/ Slučování dvou příbramských gymnázií je tématem, které v posledních měsících 'hýbe' Příbramí. Jeho hlavním propagátorem a tváří zastupující zřizovatele - Středočeský kraj, je krajský radní Milan Vácha, který Příbramskému deníku poskytl rozhovor.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Pražská integrovaná doprava zdraží, ceny jízdného se zvýší o čtvrtinu

Středočeský kraj s ohledem na výpadek příjmů způsobený pandemií koronaviru přistoupí ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě cca o 25 %. Úpravy se dotknou jak jednorázových jízdenek, tak i předplatních kuponů. Jelikož je dopravní systém Prahy a ...

Česká firma se úmyslně pokusila v rozporu se zákony do USA vyvézt puškové granáty

Celníci z Celního úřadu pro Středočeský kraj v pátek 16.4.2021 prováděli běžnou kontrolu zboží, jenž bylo určeno na export mimo území EU. V rámci své ...

Policie našla v Orlíku muže, po kterém pátrala v březnu

Po opakovaném pátrání po pohřešovaném muži M. N., který spáchal počátkem března sebevraždu skokem do vod orlické nádrže ze Žďákovského mostu, byli ko ...

Celníci dopadli drogového dealera před kladenským kulturákem

KLADNO - Drogový dealer se snažil návykové látky zbavit. Podstrčil jí taxikáři pod sedadlo.

Středočeský kraj investuje 1,6 milionů Kč do primární prevence ve školách

Prevence rizikového chování je důležitou oblastí, která je díky současné koronavirové situaci stále aktuálnější. Středočeského kraje tyto aktivity pod ...Úterý 20.4.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.