PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

KVÍZ pro Příbramáky: Jak dobře znáte historii svého města a jeho památek?

22. 3. 2023 | Příbram byla proslulá jako historické hornické město, což nyní připomíná Hornické muzeum Příbram. Nyní, po útlumu těžby, je známá hlavně díky poutnímu místu Svatá Hora. Jak dobře znáte historii svého města? Vyzkoušejte náš kvíz.

Aleje v Brdech budou plodit jablka, jaká kdysi zrála v zahradách zaniklých obcí

21. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Alejemi vzpomínek se stanou loni vysazená stromořadí na Padrťských pláních, kde nyní začaly Vojenské lesy a statky roubovat ovocné stromy. Rouby totiž pocházejí z jabloní z někdejších zahrad zaniklých vesnic v Brdech. V příštím roce mají následovat třešně.

Podívejte se: Bagry rozebraly první podchod ve Školní ulici v Příbrami

18. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Krajská správa a údržba silnic zahájila práce ve Školní ulici, při kterých budou postupně zdemolovány a znovupostaveny dva mosty s podchody. První byl v pátek rozebrán podchod blíže k hasičárně. Práce by měly být kompletně hotovy do konce srpna.

Staveniště D4 mezi Příbramí a Pískem s oteplením ožívá. Staví se po celé trase

17. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Velká silniční stavba mezi Příbramí a Pískem není jen pouhým budováním dvaatřicet kilometrů dlouhého úseku dálnice D4. Jde také o zkoušku, jak se u zakázky v takovémto rozsahu osvědčí využití takzvané metody PPP (Public-Private Partnership): spolupráce státu se soukromým sektorem nejen při projektování a výstavbě, ale také na zajištění jejího financování.

Svět manéže je pro ně závislostí i láskou. Do Příbrami přijel cirkus Metropol

16. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Do Příbrami dorazil cirkus Metropol. S tygry, velbloudy i dalšími zvířaty a samozřejmě také s artisty a klaunem. Jaký je život lidí od cirkusu, když zhasnou světla v šapitó? Jsou stále na cestách, každý týden na jiné štaci. A tak se jim to líbí. První dáma Metropolu, manželka principála a artistka Stanislava Šimková popisuje cirkusový život jako trampský lifestyl, který rozhodně není nudný. ...

Senioři bruslí v čase vyhrazeném dříve narozeným. Děti tam v tu dobu nesmí

14. 3. 2023 | Na ledové ploše Zimního stadionu v Příbrami se prohánějí nejen hokejisté nebo teenageři, ale i senioři. Také v tomto týdnu mají dvakrát příležitost užít si bruslení, dokonce ve velké hale, v dopoledním čase vyhrazeném přímo jejich věkové kategorii.

Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Letos je zpestří tvořivé dílničky

14. 3. 2023 | Do Příbrami se po zimní přestávce vrací farmářské trhy. Dvořákovo nábřeží se trhovci zaplní už v sobotu 18. března.

Respirační choroby řádí. Chřipka v Praze v minulých týdnech zabíjela

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Válečné scény ze středních Čech znovu zabodovaly. Získaly prestižní Oscary

13. 3. 2023 | Hned čtyři Oscary získal v noci na pondělí film Na západní frontě klid, který se natáčel mimo jiné ve středních Čechách. Záběry z vřavy první světové války vznikaly na Nymbursku, Boleslavsku i na dalších místech Středočeského kraje.

Střední školy jsou zavaleny přihláškami, zájemců je dvakrát více než kapacita

11. 3. 2023 | Na střední školy se hlásí další silný ročník potomků Husákových dětí. Školy jsou doslova zavaleny přihláškami, kterých je až o třetinu více než v minulých letech. Lhůta pro podání přihlášek na střední školy už uplynula. A je jasné, že zájemců o většinu oborů je více, než školy mohou přijmout.

V Rožmitálu se bude natáčet upírský velkofilm. Šanci zahrát si v něm mají muži

10. 3. 2023 | Na začátku jara se budou v Rožmitálu pod Třemšínem natáčet scény do amerického velkofilmu Nosferatu. Jde o remake sto let starého hororu Upír Nosferatu. V upírském snímku si mohou v rámci komparzu zahrát i místní muži, od dvacetiletých až po padesátníky.

Začala revitalizace lesíku na Čertově pahorku

9. 3. 2023 | Jeden z úspěšných projektů loňského ročníku participativního rozpočtu počítá s revitalizací lesíku na Čertově pahorku v Příbrami. Práce na revitalizaci už odstartovaly. od příštího týdne pak začne nezbytné kácení.

Objížďky a zavřené chodníky. V pondělí startuje oprava mostů ve Školní ulici

9. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Už příští týden začne oprava mostů ve Školní ulici v Příbrami. Po dobu rekonstrukce bude veškerá doprava vedena po objízdných trasách. Omezení se dotkne i chodců.

Podívejte se: Miloš Zeman na Příbramsku. Navštívil Příbram i Sedlčany

8. 3. 2023 | Dosluhující prezident Miloš Zeman navštívil i Příbramsko. V dubnu roku 2016 zavítal do Sedlčan, o tři roky dříve - v říjnu roku 2013 pak přijel do Příbrami. Připomeňte si s Deníkem jeho návštěvy prostřednictvím fotografií.

Mezinárodní den žen slaví na Příbramsku pouze desetina obcí. Někde i s muzikou

7. 3. 2023 | /ANKETA, FOTOGALERIE/ Přesně dvanáct ze sto dvaceti vesnic, měst a městysů na Příbramsku pořádá letos pro místní dámy i dívky oslavy Mezinárodního dne žen. Někde jim k tomu dokonce budou vyhrávat muzikanti. Většinou jsou zvány ženy, sem tam i s doprovodem a na jednom z plakátů je výslovně uvedeno: Účast mužů vítána.

Příbramský aquapark je zatím bez šance na rekonstrukci. Soutěž byla zrušena

7. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Na cestě k rekonstrukci příbramského aquaparku se objevila překážka, která hatí naději, že by nezbytné práce v dohledné době začaly. Nabídka jediné totiž firmy výrazně přesáhla částku, která byla v soutěži nastavena jako limit. Město zatím opraví v aquaparku alespoň palčivá místa, aby nehrozilo jeho zavření. Mezitím bude zkoumat, co vedlo k nezájmu o zakázku.

Na nominace do ankety Babička Příbramska zbývá posledních pár dnů

6. 3. 2023 | Zralý půvab, veselá mysl a špetka odvahy. To vše stačí k tomu, aby se dámy z regionu ve věku od šedesáti let zapojily do ankety Babička Příbramska. Nominace se uzavírají už 10. března.

Plavání ve Smilovicích: bazén střediska Finanční správy se otevřel lidem zvenku

4. 3. 2023 | Bazén ve Vzdělávacím a školicím zařízení ve Smilovicích, který patří Finanční správě, se poprvé ve své historii otevřel i veřejnosti. V odpoledních a večerních časech jej plavci ze širokého okolí mohou navštěvovat čtyřikrát v týdnu.

Těžba dřeva s koňmi v ohrožení. Lesní kočí Jura z Brd chce řemeslo zachovat

3. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Šestiletý Jack a tříletý Monty jsou společníky Milana Jury, lesního kočího, který už pětadvacet let stahuje dřevo z brdských lesů. Kůň se podle něho dokáže v terénu opatrně pohybovat, nepoškodí tak okolní přírodu jako technika, která teď koním bere práci. 

Zavřená restaurace i dopadení vykradači aut. To jsou nejčtenější články

2. 3. 2023 | Dopadení vykradači aut, kteří řádili po celém Příbramsku, zavřená restarace, kde se při kontrole hygienikům naskytl opravdu nevábný pohled, ale i novinky ve fotbalových soutěžích. I to v únoru zajímalo čtenáře Příbramského deníku. Zpravodajství PříbramDnes.cz

ČIŽP uložila firmě pokutu 3,5 milionu korun za nepovolené terénní úpravy v Orlických Zlákovicích

Společnost Popelíky s.r.o. se pustila roku 2021 do tak razantních úprav lesního pozemku v Orlických Zlákovicích, až si za to vysloužila výraznou pokutu ze strany České inspekce životního prostředí, a to ve výši 3 580 000 korun. Podle vyjádření ...

Vojenské lesy začaly v okolí brdského Kloboučku měnit monokultury na pestré lesy

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v průběhu března začaly těžit přestárlé smrkové porosty v okolí nově vyhlášené brdské přírodní rezervaci Klobouček. Ne ...

Ministr dopravy Kupka navštívil probíhající dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem

Krátce po zahájení letošní stavební sezóny se s průběhem dostavby dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti dopravní infras ...

Žena zasílala svému příteli do příbramské věznice pervitin, nyní jim hrozí až pět let vězení

Ve středu, 8. března 2023, zrealizovala Vězeňská služba ČR - Věznice Příbram v úzké spolupráci s Územním odborem Příbram, v objektu věznice akci, kter ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...Čtvrtek 23.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes