PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Příbramský deník - zprávy

Z regionu

Příbramský deník - zprávy Zdroj: Příbramský deník - zprávy |

Dělostřelci poprvé vysílají do mise záložáky, budou obsluhovat kanónové houfnice

27. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Jinečtí dělostřelci celý letošní rok působí pod německým velením v alianční misi v Litvě. Premiérově se v této misi představí také vojáci aktivní zálohy, kteří v létě vyrazí do litevské Rukly jako obsluhy tohoto děla.

Bez deštníku ani na krok. Příbramsko čekají lijáky a bouřky, možná i s kroupami

24. 5. 2024 | Předpověď počasí na nadcházející víkend není nadějná. Už během pátku mají Příbramsko zasáhnout přeháňky a bouřky. A podle meteorologů by měly následovat i v sobotu - a ještě silnější.  

Odbor životního prostředí se stěhuje do pronájmu. Švejk i doly už jsou mimo hru

23. 5. 2024 | Příbramský odbor životního prostředí už se začíná stěhovat do Domu Natura, kde začne působit od posledního květnového pondělí. Potřebu větších prostor kvůli rostoucímu počtu zaměstnanců radnice řeší město dočasným pronájmem právě v Plzeňské ulici a chystanou rekonstrukcí bývalého sídla soudu na sousedním Masarykově náměstí. Mezi zvažované varianty patřily původně i restaurace Švejk nebo budova bývalých Rudných dolů. Proč neuspěly? ...

Přijďte fandit! V areálu Nového rybníka budou ve čtvrtek promítat čtvrtfinále

22. 5. 2024 | Česká hokejová reprezentace se ve čtvrtfinálovém utkání střetne ve čtvrtek 23. května s týmem USA. Společné fandění si mohou lidé už ve čtvrtek užít při promítání utkání na velkoplošné LED obrazovce v areálu Nového rybníka v Příbrami. Utkání 23. května začíná ve 20.20 hodin, ovšem pořadatelé budou připraveni již o hodinu dříve. Vstup na akci je zdarma.

Objížďky by letní provoz na Příbramsku letos nijak významně zkomplikovat neměly

22. 5. 2024 | Pohodověji, než bývalo zvykem, by se mělo během léta jezdit řidičům na Příbramsku. Alespoň díky tomu, že by je neměly omezovat rozsáhlejší objížďky na dálnici D4 a dalších klíčových silničních tazích – pokračování dálnice I/4 či na silnici první třídy I/18, jež mimo jiné spojuje Příbram a Sedlčany. Zde si řidiči v minulosti užili omezení ažaž; dlouhodoběji plánované opravy se však podařilo dokončit před dvěma roky. ...

Červi, potraviny napadené škůdci. Inspekce uzavřela část Billy v Příbrami

21. 5. 2024 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela před víkendem část prodejny Billa v ulici Jana Drdy v Příbrami. Inspektoři tam našli hmyz a potraviny napadené škůdci. Nyní už je opět otevřeno.

Meteorologové varují před bouřkami. Příbramsko mohou zasáhnout lijáky a kroupy

21. 5. 2024 | Na Česko se valí bouřky. Meteorologové varují od úterního odpoledne až do středečního časného rána před možnými přívalovými dešti a kroupami i na Příbramsku.

Policejní kontroly na Příbramsku: řidiči s mobilem a bez bezpečnostních pásů

20. 5. 2024 | Nejčastější příčinou dopravních nehod je nesprávný způsob jízdy. Do této kategorie se řadí i nevěnování se řízení, kdy řidič ladí rádio či navigaci, ohlédne se na zadní sedačky, živě komunikuje se spolujezdcem, svačí či telefonuje. Právě na to se v pondělí zaměřili příbramští policisté při dopravních kontrolách.  

Příbram přestěhuje část úředníků do pronájmu. Než opraví bývalé sídlo soudu

20. 5. 2024 | Příbramské radnici už brzy nebudou stačit stávající prostory pro úředníky. S novou legislativou totiž stoupne počet zaměstnanců městského úřadu – a ti potřebují ke své práci zázemí. Řešením je pronájem prostor, ale pouze dočasně. Po rekonstrukci se mají přestěhovat do městské nemovitosti na náměstí T. G. Masaryka.

Dobříš oslaví 130. výročí narození Josefa Balabána a připojí se k muzejní noci

19. 5. 2024 | Muzeum města Dobříše a město Dobříš chystají na úterý 4. června tematickou akci k 130. výročí narození pplk. Josefa Balabána. Po vzpomínkové akci na jednoho ze Tří králů před hájovnou Obora bude následovat muzejní noc v Kopáčkově domě. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program. 

Jaké čeká Příbramsko počasí o víkendu? Předpověď slibuje slunečnou pohodu

16. 5. 2024 | Nepříjemné vyhlídky, že nadcházející víkend proprší, se zřejmě nenaplní. Po větrných dnech čeká podle předpovědí počasí Příbramsko mokrý pátek a pak už slunečné volné dny. Deště by podle předběžných předpovědí měly přijít až v příštím týdnu.

Brčko v akci: na dobříšském náměstí osvěží kolemjdoucí v horkém dni vodní mlha

15. 5. 2024 | Jakmile venkovní teplota dosáhne třiadvaceti stupňů, automaticky se spustí rozstřikování vodní mlhy na mlhopítku, které je novinkou Komenského náměstí v Dobříši. U pítka stačí k zahnání žízně v horkém dni stisknout tlačítko.

V Příbrami se koná krajská soutěž TFA. Hasiči poběží do Svatohorských schodů

14. 5. 2024 | Ve čtvrtek 16. května se v historickém centru Příbrami uskuteční jubilejní desátý ročník Krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA.  Mítinku se zúčastní reprezentanti všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje ve třech věkových kategoriích a další přihlášení profesionální hasiči z jiných krajů nebo i podnikových sborů. 

Robosoutěž elektrotechnické fakulty ČVUT ovládl tým Kraken z Gymnázia Příbram

14. 5. 2024 | /FOTO/ Celkem 16 lego robotů, které postavily týmy z druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, se v neděli 12. května utkaly před festivalovými davy na Maker Faire Prague ve finále jarní Robosoutěže Fakuty elektrotechnické ČVUT. Vítězný tým s názvem Kraken z Gymnázia Příbram v úloze třídění kostiček překonal dva silné konkurenty z Prahy 4. Jarní soutěže se zúčastnilo 115 týmů ze 60 škol. ...

V Hrabří na Příbramsku vzniká centrum pro handicapovaná zvířata

14. 5. 2024 | /FOTOGAERIE, VIDEO/ Nezisková organizace Pet Heroes zakoupila v Hrabří na Příbramsku několik zemědělských budov, ve kterých by ráda vybudovala centrum pro handicapovaná zvířata. Otevřít je plánuje za sedm až deset let.

Největší česká akumulační vodní elektrárna Orlík má po údržbě nový řídicí systém

13. 5. 2024 | /FOTO/ Orlík, největší česká akumulační vodní elektrárna, je zpátky v plné síle a znovu nabízí energetické soustavě služby všech svých čtyř soustrojí.

Kamenný most v Březnici čeká rekonstrukce. Budou ji provázet dopravní omezení

13. 5. 2024 | V červnu by pravděpodobně měla začít rozsáhlá oprava kamenného mostu v Březnici, který pochází z konce devatenáctého století. Náhradní pěší a objízdné trasy zatím nebyly stanoveny. Práce, které ovlivní provoz v centru města, mají pokračovat až do podzimu.

Bikepark na Monínci zahájil v sobotu sezonu

12. 5. 2024 | /VIDEO, FOTO/ Bikepark ve skiareálu Monínec zahájil jarní sezonu v sobotu 11. května. Již od rána se na místo sjížděly desítky adrenalinu chtivých cyklistů. Dolní stanici lanovky jsme dopoledne navštívili s redakčním objektivem.

Na Nováku mohou nadšenci na wakeboardu taženém lanovém vlekem zkoušet triky

11. 5. 2024 | /VIDEO/ Nový vodní sport, wakeboarding, nabízí příbramský areál Nový rybník. Jde o jízdy na wakeboardu, taženém lanovým vlekem. Jezdci od dětí až po seniory mají příležitost zkoušet na vodní hladině různé styly a triky, na zkušené wakeboardisty čekají na trase i překážky.

Podívejte se: Dělostřelci si připomněli 79. výročí konce druhé světové války

10. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Slavnostní nástup u 13. dělostřeleckého pluku zahájil oslavy Dne vítězství v Jincích. Vojáci a obyvatelé městysu si připomněli rok 1945. Součástí oslav bylo i položení květin a vzpomínka na padlé válečné veterány, kteří jsou zmíněni na novém pietním místě přímo v areálu kasáren. Velitel Cífka u pomníku padlých vojáků dělostřelců zmínil jména všech, kteří sloužili u pluku a položili své životy v druhé světové válce.  ...Zpravodajství PříbramDnes.cz

VZP: Dobrou zprávou z oblasti prevence je rostoucí účast na screeningových programech

Klíčovou roli v úspěšnosti léčby onkologických onemocnění hraje včasný záchyt nemoci. Dobrou zprávou proto je rostoucí počet návštěvníků u všech třech dlouhodobých screeningových onkologických programů. Jejich cílem je odhalit nemoc v raných ...

Střední Čechy pouští k vodě novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

Pod názvem Pustit k vodě dnes představila Středočeská centrála cestovního ruchu nový turistický produkt zaměřený na aktivní pobyt u vody i na vodě ve ...

Vodní elektrárna Orlík, po velké jarní údržbě, umí znovu najet za 2 minuty na plný výkon

Orlík, největší česká akumulační vodní elektrárna, je zpátky v plné síle a znovu nabízí energetické soustavě služby všech svých čtyř soustrojí. Po "čt ...

Více než 30 milionů korun míří na podporu malých obcí Středočeského kraje

Radní včera schválili 64 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Největší dotace míří na intenzifikaci ČOV Měšice (1 999 000 Kč). Zám ...

Aplikace PID Lítačka představuje unikátní vyhledávač tras nové generace

Aplikaci PID Lítačka pro cestování v Praze a Středočeském kraji využívají každý den stovky tisíc lidí. Představuje tak nepostradatelný nástroj pro kaž ...Pondělí 27.5.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes