PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Krajské listy

Celá ČR, zahraničí

Krajské listy Zdroj: Krajské listy |

Pravda o Josefu Lauferovi. Nebude se líbit nikomu. Svět Tomáše Koloce

23. 4. 2024 | V noci ze soboty na neděli jsem nemohl spát, a jak jsem tak přemýšlel nad základním mottem dnešní doby (naše kultura patří na západ), napadlo mě, že je to pravda, která ovšem neplatí pro západ anglosaský, ale francouzský.

Herdekbaby jsou její seriálový obor, herečka se sexy hlasem je stále ve formě. VIP skandály a aférky

23. 4. 2024 | Doma má sedmdesátiletého mladíka, který se o ni vzorně stará, a tak i v osmaosmdesáti může Libuše Švormová několikrát měsíčně hrát v divadle a s radostí si dopřát i nějaké to natáčení. Už léta je osvědčenou herdekbabou především v seriálech Primy, která na svou herečku nikdy nezapomene s nějakou rolí. A tak se nakonec objevuje i v ZOO, i když jen na záskok.

Zabij bobra, zachráníš strom. Verze tří tisící padesátá osmá. Komentář Štěpána Chába

23. 4. 2024 | Pitíčka, lákadlo pro dětičky, za drahý peníz kapka průmyslově upravené vody s trochou ovocné šťávy. Když děti tak rády brčka. Jsou to savci, vymýtit to z nich nejde. Belgická studie přišla s odhalením, že v papírových brčkách je toxická a v těle neodbouratelná látka. Takže dítě, když volá – já chci pitíčko – volá vlastně zároveň – a trochu víc podhoubí pro mou budoucí rakovinu. Případně neplodnost, jak vyšlo ze studie. ...

Jak před chalupou vyrostl barák a k němu ještě kdosi přihodil pár lopat sněhu. Kočičí život Kláry Santin

23. 4. 2024 | Tak se na zahradu vrátil Arnošt. Hodím voko z vokna a před chalupou barák jak kráva. Arnošt se vrátil s plnou parádou, a tak bude zase veselo.

Bradavice Harryho Pottera ve stylu a době Sherlocka Holmese aneb Další dáma ve hře. Knižní glosa Iva Fencla

23. 4. 2024 | Pokud uvěřím odvážným tvrzením nedávno vydané knihy Neuvěřitelné příhody z Baskerville Hall Američanky Ali Standishové, nevystudoval mladý Arthur Conan Doyle, budoucí duchovní otec Sherlocka Holmese, lékařství nijak banálně, protože ho roku 1868 přijala tajná vysoká škola, aby jej uvnitř ní obklopil ještě tajemnější spolek zvaný Trojlístek.

Čeho si vážím…, Kristýna Montagová. Úterní chvilka poezie

23. 4. 2024 | Kristýna Montagová (*1992) vystudovala obor Český jazyk se zaměřením na vzdělávání na Ostravské univerzitě.

S novým zábradlím, expozicemi a publikacemi. Tvrz Bouda zahajuje turistickou sezónu

22. 4. 2024 | Na tvrzi Bouda byla v pátek odstartována hlavní turistická sezóna. Zároveň zde byla pokřtěna nová informační brožura a kniha Pohraniční pevnosti v Pardubickém kraji, jejímž autorem je Eduard Stehlík. Společně s ním pokřtili knihu také hejtman Martin Netolický, farář Zbigniew Czendlik a dcera armádního generála Ludvíka Krejčí Marie Žižková.

Sebevědomá, sarkastická a Frejkou zkažená aneb Živý kontrast emocí a chladného rozumu. Tajnosti slavných

22. 4. 2024 | VIDEO Rozená heroina, sarkastická komička, herečka s mimořádným citem pro plasticitu slova a vznosné gesto… Přezdívali jí herecká šlechtična, protože nejspíš už od první vteřiny přesně věděla, kdo je, co může a co chce.

„Výkonová škola“? Ukázkový příklad jazykové manipulace. Pojďme hovořit o školství s učitelem

22. 4. 2024 | Už několik let se v mediálním prostoru můžeme setkat s manipulativním souslovím „výkonová škola“. To v nás má evokovat školu, kde se od žáků požaduje „výkon“ na úkor jich samotných. Tím je nám podprahově vnucován pocit, že jsou ve školách děti dehumanizovány a redukovány na úroveň stroje.

Želvy píší tibetským feministům, Milan Kozelka. Pondělní chvilka poezie

22. 4. 2024 | Milan Kozelka (1948, Kyselka – 2014, Praha) byl redaktor, lektor a všestranný undergroundový umělec.

Text plný bondovských spekulací. Komentář Štěpána Chába

22. 4. 2024 | Tento text je plný spekulací a předpokladů, nepředstavuje fakta, ale na faktech postavené dohady.

Luděk Ševčík: Analytici a jejich hloupoučtí politici. Vaše dopisy

22. 4. 2024 | Otevíráme novou kapitolu České republiky. Premiér Petr Fiala se zaskvěl v Bílém domě, a ČR tak už čeká jen sláva a čest. Luděk Šefčík se pozastavuje nad návštěvou našeho premiéra v USA. Pozastavuje se nad cenou, kterou nás to stojí. A ptá se, kdy přijde finanční odpovědnost politiků za jejich jednání.

Došlo tu k přestřelce a následky mohly být velmi tragické, to mi určilo život, říká spisovatel Jan Kuthan

22. 4. 2024 | ROZHOVORY NA OKRAJI Sedlčansko, Střední Povltaví. Kraj nedaleko od Prahy, zároveň kraj pozoruhodné krásy. Člověk nemusí jezdit až někam do Jizerek, aby našel klid. Stačí si vyjet pár desítek kilometrů do Sedlčan či Vysokého Chlumce... Jan Kuthan (*1978) je podnikatel a spisovatel, autor knih Vltava v proudu času, Sedlčanskem po stopách Jakuba Krčína, Staletí pod hradními okny a dalších. Provozovatel e-shopu Hubatá černoška. Vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze, roky pracoval v Mě ...

Zpěv, vaření, Survivor… neúnavná influencerka se prostě nacpe všude. Kam míří tentokrát? TV glosář Ely Novákové

21. 4. 2024 | Minulý týden začaly proudit opatrné informace, pak to šlo rychle. Známe už všechny soutěžící i tanečníky a tanečnice, kteří amatéry vyškolí a povedou parketem. Těšíte se?

Zisky a ztráty prvního roku ve Španělsku, letně prázdné úřady a nové životní krédo – spěchej pomalu. Seniorka jede na jih

21. 4. 2024 | Na pár vteřin se vrátím k minulému mírně krumpáčovému dilu. Napsala jsem, že se ta věc, tedy krumpáč, se ve Španělsku jmenuje Gardol pico. V Bauhausu ano, jinde to nezkoušejte. Gardol je totiž značka. Firma, zabývající se zahradnickým náčiním. S mým krumpáčem tedy souvisí jen částečně. Ve Španělsku je to prostě Pico. Ovšem jenom někdy, protože Pico je také portugalský ostrov, ale i zobák nebo prostě ostrá špice a ještě spousta jiných věcí. Vážně... ...

Magické dveře. Záhady života

21. 4. 2024 | V mnoha kulturách bývají dveře považovány za magické portály, skrze které mohou proudit nejen lidé, ale i různé bytosti a energie. Mimochodem, jak je doma energeticky chráníte vy?

Maraton. Neděle Tomáše Vodvářky

21. 4. 2024 | Už viděl cíl. Za páskou stáli ti, kteří jej znali, které znal on a kteří jej vítali s nadšením jako dávno ztraceného syna. Schválně zpomalil, jako by už vůbec nebyl důležitý faktor času.

Výňatek, Kamil Bouška. Nedělní chvilka poezie

21. 4. 2024 | Kamil Bouška (*1979, Kladno) na univerzitě v Pardubicích vystudoval religionistiku. Momentálně žije v Praze, kde pracuje jako knihovník.

Nebezpečně zúžené intimní zóny, jak se žije „tělo na tělo“ a proč porotce sklízí nenávist? Horká židle Jana Tománka

20. 4. 2024 | V těchto dnech se o něm píše všude, protože nahradí v porotě letošní StarDance legendárního vtipálka Zdeňka Chlopčíka. V Show Jana Krause ale hravě dokázal, že ani jemu není humor tělo na tělo vzdálený.

Ku*vítko ze Sudet. Druhá povídka ze série Multivercz II. Marka Dobeše. Čtení na pokračování

20. 4. 2024 | Jak se rekvíruje cizí majetek nebo území, víme. Však historie odpovídá hlavně na otázky, na které se pro jistotu nikdo neptá, protože opakování je, jak se říká, matkou všeličehos, jen ne moudrosti. Ale mít to ve hře slov Marka Dobeše, to je jinačí kafe. Nové pokračováni Multivercz.

Zdroj: Krajské listy - krajskelisty.cz
04:20:04 | 24.04.2024Zpravodajství PříbramDnes.cz

SZÚ: Umělé povrchy hřišť či sportovišť mohou uvolňovat zdraví škodlivé látky

SZÚ upozorňuje subjekty, které pořizují pro dětská hřiště, sportoviště a další provozy umělé pryžové povrchy, na nutnost vyžadovat certifikaci výrobků s důrazem na zdravotní nezávadnost. Některé materiály používané k výrobě těchto povrchů totiž ...

Praha ve spolupráci se Středočeským krajem spouští hru pro návštěvníky středisek ekologické výchovy

Široká veřejnost má nově příležitost zapojit se do Návštěvnické hry a putovat po vybraných ekocentrech v Praze a Středočeském kraji, kde je možné získ ...

Na příbramské základní škole vyhrožoval mladistvý chlapec sebepoškozením

V pondělí, 15. dubna 2024, v odpoledních hodinách, zadrželi příbramští policisté na IV. ZŠ Jiráskovy sady mladistvého chlapce, který vyhrožoval sebepo ...

Přes sto králíků bude v sobotu 13. 4. závodit v Příbrami

Již 13. dubna zažije příbramská sportovní hala 12. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Nejlepší králíci a jejich vodiči z celé republiky se z ...

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka ...Středa 24.4.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes