PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Pacienty ošetřujeme u nich doma. Péči musí předepsat lékař, říká sestra

23. 4. 2024 | Převaz ran, podávání výživy sondou do žaludku či třeba odběr krve. Tyto a mnohé další úkony hrazené zdravotní pojišťovnou vykonávají sestry domácí péče, které za pacienty docházejí domů. Za předpokladu, že tento typ péče předepíše jeho lékař. A ke komu sestry chodí nejvíc? „Je to celá škála věkových skupin. Děti, mladí lidé, nejčastěji se ale jedná o seniory. Navštěvujeme třeba i stoletou paní,“ říká v rozhovoru pro Deník vrchní sestra pro Prahu 1, 2 a 3 Domácí péče Včelka Vilma Stefanovičová. ...

Statisíce řidičů si musí nechat vyměnit průkaz. Kdo zaváhá, čeká ho pokuta

23. 4. 2024 | Minimálně jednu cestu na úřad bude letos muset absolvovat přes 360 tisíc řidičů. Končí jim totiž platnost řidičského průkazu. Žádost si mohou podat online, ovšem vyzvednout novou kartičku je potřeba osobně na úřadu. Za dva roky může odpadnout i tato návštěva úřadu. Doklad doveze kurýr, nebo si jej řidiči vyzvednou v poštovních boxech. 

Stavěl paneláky a skončil na ulici. V pacientském domě se na něj usmálo štěstí

23. 4. 2024 | V pražských Vysočanech stojí soubor historických Kloubových domů. Jako součást humanitárních zimních opatření pro lidi bez domova tam jeden z nich, který si město pronajalo od soukromého majitele, od prosince do března sloužil nemocným lidem bez domova. Deník jej navštívil. Některým následně sociální pracovníci našli trvalejší ubytování.

Na dětské skupiny půjdou miliardy. Dejte jim už pravidla, žádají odborníci

22. 4. 2024 | Přijímají děti už od šesti měsíců věku, nejčastěji do nich chodí dvouleté, ale část dětí v nich zůstává až do začátku povinné školní docházky. Podle odborníků ale dětem v dětských skupinách může uniknout předškolní vzdělávání, které je důležité pro další studium i zařazení do společnosti. Volají proto po tom, aby pro dětské skupiny platila vzdělávací pravidla jako pro mateřské školy. V nové výzvě ministerstvo práce a sociálních věcí pro jejich rozvoj rozdělí až sedm miliard korun. ...

Bazénky i gauče. Porodnice v ČR už nabízejí ženám porody vkleče, vsedě i vestoje

20. 4. 2024 | Ve dřepu, na čtyřech či jak je libo. Část žen chce své dítě přivést na svět jinak než vleže. Některé porodnice jim to umožňují. Matky mohou porodit v poloze, při které se cítí nejlépe. 

PODCAST: Proč je podle Martina Kupky rychlost 150 kilometrů bezpečná

20. 4. 2024 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Pojišťovnám se vracejí přeplatky za léky. Lidé zapomínají hlásit důležité změny

20. 4. 2024 | Jarní počasí láká na chaty či chalupy, kde tráví část roku i někteří důchodci. Jiní lidé jsou zase dlouhodobě hospitalizováni či se přestěhují. Další najdou útočiště v domově pro seniory. V případě, že nemají běžný účet, je důležité, aby změnu adresy co nejdřív nahlásili své zdravotní pojišťovně. Ta jim totiž v případě, že už v prvním čtvrtletí překročili stanovený limit za nákup léků na předpis, do konce května zašle přeplatky. Nezřídka se stává, že se pojišťovnám kvůli nedostižitelnosti klient ...

Andrej Babiš oznámil rozchod s manželkou Monikou. Pár tvořili 30 let

19. 4. 2024 | Monika a Andrej Babišovi se po třiceti letech vztahu a sedmi letech manželství rozchází. Oznámili to na sociálních sítích, zároveň požádali o soukromí. Bývalý premiér se se svou druhou ženou seznámil v Lovosicích v Lovochemii, kterou vlastní. Společně mají dvě děti - dceru Vivien a syna Frederika. 

ANO zrušilo účast na jednání o důchodech na Hradě. Pavel vyjádřil zklamání

19. 4. 2024 | Opoziční hnutí ANO podle prezidentské kanceláře zrušilo účast na plánovaném pondělním jednání o důchodové reformě. Kancelář prezidenta republiky (KPR) to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Další jednání v současném formátu, tedy se zástupci ANO a koalice, považuje nyní prezident Petr Pavel za bezpředmětné. Plánovanou schůzku ale zachová. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) na tiskové konferenci řekl, že je připraven dát návrh k projednání vládě 30. dubna. Uvedl, že by od hnutí ANO očekával odp ...

PODCAST: Že jsem lesba, vysvětluji pořád. Jen už nelezu na stůl, říká Kachyňová

19. 4. 2024 | Herečka Alena Mihulová, známá svým talentem a výrazným hereckým projevem, je nejen ikonou českého filmu, ale také matkou Karolíny Kachyňové, marketingové konzultantky a aktivistky. Otevřenost a podpora diverzity jsou pro obě klíčové, což reflektuje Karolína svým coming outem a aktivní účastí na podpoře duhové komunity. Bydlí pod jednou střechou a tráví i společné dovolené. S Alenou a Karolínou si dnes budeme povídat o tom, co pro ně v životě bylo nejtěžší, jestli žijeme v zajetí heteronormativit ...

Ministr dopravy Martin Kupka: Zákaz spalovacích motorů nepotřebujeme

19. 4. 2024 | Se staronovým místopředsedou ODS a ministrem dopravy Martinem Kupkou jsme rozebírali, v jaké kondici jsou stát, vláda a jeho mateřská strana. Co podle něj rozhodne volby a proč by nemělo vládnout Babišovo hnutí? O tom, ale také o stavbě dálnic a rychlejších železnic jsme vedli rozhovor.

Rychlá železnice se začne stavět za dva roky, říká ministr Martin Kupka

18. 4. 2024 | Martin Kupka byl na kongresu ODS opět zvolen jejím místopředsedou. Do sněmovních voleb zbývají necelé dva roky. Rozhodnou podle něj skutečně o tom, zda se Česká republika zůstane pevně ukotvena na Západě, nebo se bude ubírat jiným směrem?

Nemá smysl strašit lidi válkou, ale připravit mladé na krizi musíme, řekl Pavel

18. 4. 2024 | Podle prezidenta Petra Pavla je důležité připravovat vhodnou formou mladou i další generaci na různé krizové situace. Zdůraznil, že tím nemá na mysli jakkoli militarizovat společnost. Vždy je ale lepší být připraven na krizi, jakou by mohl být třeba výpadek elektřiny, než být pak zaskočen. Uvedl to při středeční debatě v uherskohradišťském Slováckém divadle, kterou spoluorganizoval Deník.

Migrační pakt dává základ pro další opatření, řekl Rakušan. Babiš mluví o zradě

18. 4. 2024 | Migrační pakt, o němž ve čtvrtek budou jednat poslanci na mimořádné schůzi vyžádané opozičním hnutím ANO, není podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) dokonalý, ale dává základ pro další opatření. Je tak lepší než současná neexistence přesných pravidel například ve sdílení informací či návratové politice. Rakušan to řekl novinářům před čtvrtečním jednáním dolní komory. Lidovecký poslanec Michael Kohajda uvedl, že pakt obsahuje některé dobré kroky, KDU-ČSL má ale k současné podobě dohody i výh ...

Počasí v Česku zůstane oblačné a chladné. Přeháňky mohou být i se sněhem

18. 4. 2024 | Počasí v Česku zůstane oblačné a chladné až do příštího týdne, o víkendu teploty nepřesáhnou devět stupňů Celsia. Noci mohou být mrazivé, podobně jako noc na čtvrtek, kdy teploměr ukázal až osm stupňů pod nulou. Přeháňky budou i smíšené a sněhové, v některých dnech i v nižších polohách. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Je krásné, když tátové dávají najevo emoce, říká nový primář táborské porodnice

18. 4. 2024 | /ROZHOVOR/ Novým primářem gynekologicko-porodnického oddělení táborské nemocnice se 1. dubna stal sympatický osmatřicetiletý lékař Štěpán Hájek a rozhodně to není apríl. Tato zpráva u široké veřejnosti vyvolala nadšení, a proto Deník tohoto empatického profesionála s lidským přístupem exkluzivně vyzpovídal.

Dva roky nepokořený. Český most Sky Bridge stále drží světové prvenství

18. 4. 2024 | Ani v Číně, ani v Dubaji. Nejdelší visutý most pro pěší na světě lidé i nadále najdou v České republice, konkrétně v areálu Dolní Morava. Stavba Sky Bridge o délce 721 metrů v květnu oslaví druhé narozeniny. Ročne ji navštíví dvě stě tisíc lidí.

Dvojí kvalita potravin? Chyba není v EU, ale u nás, řekl prezident Petr Pavel

17. 4. 2024 | Jedním z témat středeční debaty občanů s prezidentem Petrem Pavlem byla dvojí kvalita potravin. Debata se uskutečnila v uherskohradišťském Slováckém divadle a spoluorganizoval ji Deník. Podle prezidenta není chyba na straně Evropské unie, ale je to naše vlastní blbost.

Zeman se omluvil Šarapatkovi za výrok o neschopnosti. Nařídil mu to soud

17. 4. 2024 | Bývalý prezident Miloš Zeman se písemně omluvil svému někdejšímu poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Omluvu, kterou dnes Šarapatka zveřejnil na síti X, nařídil Zemanovi soud. Výrok o údajném vyhození pro neschopnost pronesl Zeman v listopadu 2017 v televizi Barrandov. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Na horách napadl sníh. V noci bude mrznout, varují meteorologové

17. 4. 2024 | Vrtochy počasí pokračují a ovocnáři se chytají za hlavu. Po skoro tropických teplotách z minulého týdne přišlo razantní ochlazení, na horách dnes nasněžilo a meteorologové varují, že ve východních Čechách může v noci na zítřek (na čtvrtek) mrznout, ranní minima můžou spadnout až k minus třem stupňům. Ohroženy jsou kvetoucí stromy i rostoucí zelenina. 

Zdroj: Deník - https://denik.cz
04:20:02 | 24.04.2024Zpravodajství PříbramDnes.cz

SZÚ: Umělé povrchy hřišť či sportovišť mohou uvolňovat zdraví škodlivé látky

SZÚ upozorňuje subjekty, které pořizují pro dětská hřiště, sportoviště a další provozy umělé pryžové povrchy, na nutnost vyžadovat certifikaci výrobků s důrazem na zdravotní nezávadnost. Některé materiály používané k výrobě těchto povrchů totiž ...

Praha ve spolupráci se Středočeským krajem spouští hru pro návštěvníky středisek ekologické výchovy

Široká veřejnost má nově příležitost zapojit se do Návštěvnické hry a putovat po vybraných ekocentrech v Praze a Středočeském kraji, kde je možné získ ...

Na příbramské základní škole vyhrožoval mladistvý chlapec sebepoškozením

V pondělí, 15. dubna 2024, v odpoledních hodinách, zadrželi příbramští policisté na IV. ZŠ Jiráskovy sady mladistvého chlapce, který vyhrožoval sebepo ...

Přes sto králíků bude v sobotu 13. 4. závodit v Příbrami

Již 13. dubna zažije příbramská sportovní hala 12. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Nejlepší králíci a jejich vodiči z celé republiky se z ...

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka ...Středa 24.4.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes