PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

Požár v čelákovické firmě likvidovali hasiči ve třetím poplachovém stupni - AKTUALIZACE 16.30 h

13. 3. 2023 | V noci na pondělí 13. března ve 2.16 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen požár ve firmě na zpracování dřeva v Masarykově ulici v Čelákovicích v okrese Praha-východ.

Výcvik lezců z Říčan a Kolína v náročném zimním prostředí

12. 3. 2023 | Od 9. do 11. března se uskutečnil pravidelný čtyřiadvacetihodinový nedělitelný výcvik lezecké skupiny územního odboru Kolín mimo území Středočeského kraje, který se tentokrát uskutečnil v zimních podmínkách Krkonoš.

Výcvik leteckých záchranářů HZS Středočeského kraje

11. 3. 2023 | Ve dnech 6. a 7. března proběhl pravidelný výcvik leteckých záchranářů HZS Středočeského kraje v lokalitě Kokořínsko na Mělnicku s vrtulníkem Bell 412 Letecké služby Policie ČR.

Hledáme pomocnou sílu na úklid

7. 3. 2023 | Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje hledá vhodného zaměstnance pro pracovní místo uklízečka pro územní odbor Beroun.

Výcvik mělnických lezců se středočeskými leteckými záchranáři

7. 3. 2023 | Letecká služba Policie ČR s vrtulníkem Bell 412, letečtí záchranáři HZS Středočeského kraje a lezecká skupina územního odboru Mělník uskutečnili ve dnech 6. a 7. března 2023 výcvik zaměřený na záchranu osob z nepřístupného terénu.

Požár střechy a půdy likvidovali hasiči z druhého poplachového stupně

24. 2. 2023 | V pátek 24. února krátce před jedenáctou hodinou dopolední přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje oznámení o plamenech na střeše rodinného domu v obci Kozinec, která spadá pod Holubice v okrese Praha-západ. Oznamovatel při nahlášení požáru uvedl, že na střeše jsou instalovány solární panely.

Bleskový zásah při požáru skládky u Stašova

10. 2. 2023 | Informaci o požáru skládky komunálního odpadu v katastru obce Stašov na Berounsku přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje v pátek 10. února ve 20.28 hodin.

Profesionální hasiči z Mělnicka procvičovali záchranu osob z ledu

9. 2. 2023 | Současného mrazivého počasí využili hasiči z územního odboru Mělník k výcviku záchrany osob ze zamrzlé vodní hladiny, do nácviku se zapojily všechny tři stanice.

Záchrana osoby z nepřístupného terénu

8. 2. 2023 | Ve dnech 6. a 7. února 2023 proběhl každoroční výcvik leteckých záchranářů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Tentokrát výcvik probíhal na letišti ve Slaném za pomoci vrtulníku Bell 412 Letecké služby Policie České republiky.

Likvidace chovu kachen v Lánech na Kladensku

27. 1. 2023 | V pátek 27. ledna kolem šesté hodiny ranní začal zásah v soukromém chovu kachen na farmě v Lánech, kde bylo potvrzeno ohnisko ptačí chřipky H5N1. V areálu se nacházely celkem tři haly, z toho dvě byly prázdné a ve třetí bylo přibližně 10 000 kachen.

Kolínští hasiči cvičili na letecké základně „Zvolenská“

23. 1. 2023 | Ve čtvrtek 19. ledna se konalo instrukčně metodické zaměstnání kolínských hasičů na 21. základně taktického letectva v Čáslavi, která nese čestný název „Zvolenská“.

Požár truhlářské dílny na Mladoboleslavsku likvidovaly jednotky z druhého poplachového stupně

20. 1. 2023 | V noci na pátek 20. ledna krátce po půl druhé přijali středočeští hasiči od kolegů z tísňové linky HZS Libereckého kraje informaci o požáru truhlářské dílny v obci Žďár na Mladoboleslavsku, která leží u hranice obou krajů.

U obce Psáry nedaleko Prahy shořela chata

18. 1. 2023 | Ve středu 18. ledna krátce po poledni přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru dřevěné chaty v rekreační oblasti obce Psáry v okrese Praha-západ.

Srdce s láskou darované

17. 1. 2023 | V pátek 13. ledna ve třináct hodin navštívilo stanici HZS Kutná Hora 18 dětí se dvěma učitelkami ze školní družiny ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře. V rámci akce „Srdce s láskou darované“ přinesly hasičům jako poděkování za náročnou práci nádherný třípatrový dort ve tvaru srdce, který za pomoci svých učitelek samy upekly.

Zkouška suchovodu státního hradu Karlštejn

13. 1. 2023 | V pátek 13. ledna proběhla úspěšná funkční zkouška instalovaného suchovodu na státním hradě Karlštejn, kdy je nově vedeno potrubí od nástupní plochy požární techniky před První bránou k prostoru za Velkou věží.

Výcvik kolínských lezců na vysílači Liblice - 17. 1. PŘIDÁNO DRUHÉ VIDEO

12. 1. 2023 | Ve čtvrtek 12. ledna se uskutečnil další z pravidelných odborných výcviků lezecké skupiny územního odboru Kolín, a to na nejvyšší stavbě v České republice, kterou jsou s 354 metry věže legendárního středovlnného vysílače Liblice B v areálu společnosti ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE a.s. u Českého Brodu.

Ranní náledí komplikovalo dopravu hlavně na Mladoboleslavsku

12. 1. 2023 | Ve čtvrtek 12. ledna se na některých místech Středočeského kraje vytvořilo v ranních hodinách na vozovkách náledí. Nejhorší situace byla patrně v okrese Mladá Boleslav na dálnici D10, kde jedna z dopravních nehod měla tragické následky.

Požár stodoly na Kolínsku způsobil škodu za jeden a půl milionu

11. 1. 2023 | V noci na středu 11. ledna čtyři minuty po půl druhé přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru stodoly v obci Božec, která leží v severní části katastru Krakovan v okrese Kolín.

Ranní nehody zablokovaly brněnskou dálnici kousek před Prahou v obou směrech

10. 1. 2023 | V úterý 10. ledna těsně před pátou hodinou ranní přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje několik hlášení o dopravních nehodách na brněnské dálnici D1 v úseku mezi křižovatkami Modletice a Všechromy, tzn. mezi 12. a 15. kilometrem v obou směrech.

Hasiči likvidují v Sedlčanech ohnisko ptačí chřipky

4. 1. 2023 | Ve středu 4. ledna v dopoledních hodinách začal zásah ve velkochovu drůbeže na farmě Druhaz v Sedlčanech na Příbramsku, kde bylo objeveno ohnisko ptačí chřipky H5N1. Na farmě se nachází v jedné z hal více než 1 000 kusů krůt v porážkové hmotnosti a v dalších halách 12 000 kuřat.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
22:15:35 | 22.03.2023Zpravodajství PříbramDnes.cz

ČIŽP uložila firmě pokutu 3,5 milionu korun za nepovolené terénní úpravy v Orlických Zlákovicích

Společnost Popelíky s.r.o. se pustila roku 2021 do tak razantních úprav lesního pozemku v Orlických Zlákovicích, až si za to vysloužila výraznou pokutu ze strany České inspekce životního prostředí, a to ve výši 3 580 000 korun. Podle vyjádření ...

Vojenské lesy začaly v okolí brdského Kloboučku měnit monokultury na pestré lesy

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v průběhu března začaly těžit přestárlé smrkové porosty v okolí nově vyhlášené brdské přírodní rezervaci Klobouček. Ne ...

Ministr dopravy Kupka navštívil probíhající dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem

Krátce po zahájení letošní stavební sezóny se s průběhem dostavby dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti dopravní infras ...

Žena zasílala svému příteli do příbramské věznice pervitin, nyní jim hrozí až pět let vězení

Ve středu, 8. března 2023, zrealizovala Vězeňská služba ČR - Věznice Příbram v úzké spolupráci s Územním odborem Příbram, v objektu věznice akci, kter ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...Středa 22.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes