PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » Příbramský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Příbramský deník - černá kronika Zdroj: Příbramský deník - černá kronika |

Znalci potvrdili: Desítky železničních vagonů někdo v létě odbrzdil úmyslně!

27. 2. 2021 | Více než dvouapůlmilionovou hmotnou škodu při nehodě na železnici spojené s ohrožením, které jen šťastnou náhodou nevedlo k fatálním následkům, měl na svědomí zlý úmysl. Potvrzuje to znalecké zkoumání události spojené s 32 odstavenými vagony, jež se loni 14. srpna samovolně rozjely u Zelenče-Mstětic na Praze-východ a mimo jiné zasáhly auto právě projíždějící pod zvednutými závorami po železničním přejezdu. ...

Silnice, příkop, pole. Zraněnou osobu z havarovaného auta vyprostili hasiči

25. 2. 2021 | K dopravní nehodě osobního automobilu, který ve čtvrtek 25. února skončil v příkopu a následně na poli u obce Buš na Praze-západ vyjeli profesionální hasiči z Dobříše a 'dobráci' z Hradištka. Uvnitř vozidla zůstala zaklíněna osoba, kterou hasiči pomocí hydraulického zařízení vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Ta zraněnou osobu transportovala vrtulníkem do nemocnice.

Smrtící požár historických tanků zavinil podle policie řidič jejich tahače

24. 2. 2021 | Na předpokládaného viníka tragické nehody za účasti vězeňského autobusu a tahače s podvalníkem přepravujícím historické tanky, která předloni v květnu šokovala celou republiku, nyní se značným odstupem ukázala pražské policie. Její mluvčí Jan Rybanský v úterý 23. února informoval, že v polovině ledna byl pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti obviněn 50letý řidič tahače.

Podvodní prodejci seniora okradli – a ještě mu vnutili nefunkční atrapy

23. 2. 2021 | Ve svém domě nebyl v bezpečí 66letý obyvatel Struhařova na Praze-východ. O větší částku peněz ho obrali dva neznámí muži, jimž tento skutek umožnil tím, že je pozval dovnitř. A v tomto případě platilo, že zloději kradou, ani poledne nezdrží. K činu totiž došlo ve čtvrtek 18. února tři čtvrtě hodiny po poledni, informoval mluvčí policie Prahy-venkov: Jih Zdeněk Chalupa.

Kauza otrávených zvířat: někdo ukradl mrtvého orla, policie hledá svědky

22. 2. 2021 | Nečekané pokračování má příběh otráveného orla mořského, který byl společně s dalšími patnácti mrtvými zvířaty nalezen o víkendu u obce Sedlice nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Z místa totiž před příjezdem policistů zmizel. Nenašli ho ani strážci z Agentury ochrany přírody. Nicméně jak v pondělí 22. února sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová, ze zajištěných stop na místě je zřejmé, že tam zvíře bylo. ...

Na Příbramsku nalezli zřejmě otráveného orla a dalších patnáct mrtvých živočichů

20. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Policisté pátrají po pachateli, který u obce Sedlice v chráněné krajinné oblasti Brdy otrávil jedovatými návnadami nejméně dvacet živočichů. Jako první byl už v pátek 19. února v podvečer nalezený nedaleko tamní obory uhynulý dospělý jedinec orla mořského, v sobotu pak další zvířata. 

Neštěstí na zahradě v Drahlíně: muž prořezával stromy a zřítil se ze žebříku

20. 2. 2021 | Záchranářský vrtulník přistál v sobotu 20. února krátce před polednem v Drahlíně u Příbrami. Letěl pro osmapadesátiletého muže, který se zřítil ze žebříku, když na své zahradě prováděl průřez stromů. Po dopadu na zem zůstal v bezvědomí.

Hledá se modré auto, které ťuklo do autobusu. Nevíte něco bližšího?

18. 2. 2021 | Bylo to sice jen malé ťuknutí, ale škoda, která při něm vznikla, není zanedbatelná: vyčíslena je na 15 tisíc korun. Kdo ji má na svědomí, zatím není jasné: auto, které u obce Dubno narazilo do odbočujícího autobusu, od nehody ujelo. Svědci zatím dokázali říci jen to, že šlo o vozidlo modré barvy.

Tající led neudržel tři bruslaře na Orlické přehradě. Vrtulník 'vytáhl' hasiče

17. 2. 2021 | Obleva neodradila tři bruslaře od výletu na Orlickou přehradu. Tenčící se led ale pod jejich vahou nevydržel, propadli se do vody a nemohli se dostat ke břehu. Do nebezpečí se dostali i zasahující hasiči, které z vody nakonec 'vytáhl' vrtulník.

Zavalený dělník je mrtvý. Hasičům pomáhal tým USAR i báňští záchranáři

17. 2. 2021 | Dramatické chvíle se odehrávaly ve středu odpoledne a večer ve smíchovské ulici Erbenova. Na stavbě zůstal ve výkopu zasypaný dělník. Pražští hasiči se jej přes šest hodin snažili dostat ven, ale složitý zásah komplikovala podmáčená půda. Před 22. hodinou vytáhli tělo.

Na východě Prahy onanoval cyklista před ženami, policie hledá další oběti

17. 2. 2021 | Hodně úchylnou zábavu vyhledával muž, který minimálně ve čtyřech případech masturboval před ženami na veřejnosti. Všechny incidenty se odehrály v katastru Prahy 14 v okolí Dolních Počernic. Pachatel se policii sám přihlásil.

Při návštěvě sklepa v Příbrami se zloděj napakoval: škoda dosahuje 120 tisíc

16. 2. 2021 | Jízdní kola, druhá sada kol k autu nebo alespoň pneumatiky, dále třeba lyže, nářadí. A často také něco k snědku, ale i k pití. O tom všem zloději dobře vědí, kde to mohou najít, připomněla v pondělí mluvčí příbramské policie Monika Schindlová: k uskladnění podobných věcí lidé používají sklepy.

Strážníci lapili zloděje s kleštěmi v rukách

14. 2. 2021 | Městští strážníci lapili při běžné hlídce třicetiletého recidivistu přímo ve chvíli, kdy se chtěl vloupat do garáže na Březových Horách. Právě se pákovými kleštěmi snažil přeštípnout petlici u vrat.

Příběh tří sirotků byl součástí podvodu. Policie zahájila trestní stíhání

13. 2. 2021 | Začátkem srpna loňského roku vzbudil mimořádnou pozornost příběh tří sirotků, kteří zůstali bez prostředků a ženy, která se rozhodla jim pomoci prostřednictvím konta, které za tímto účelem založila. Nyní kriminalisté zahájili trestní stíhání dotyčné, protože celá historka byla smyšlená a jednalo se o podvod.

Pracovníky, které zradila vysokozdvižná plošina, zachraňovali hasiči

11. 2. 2021 | Kuriózní zásah spojený se záchranou lidí, kteří v mrazivém počasí uvízli v osmimetrové výšce, zažili ve čtvrtek 11. února hasiči z Příbrami. S automobilovým žebříkem vyjeli do Narysova na pomoc pracovníkům, kteří byli při ořezávání větví sami vybaveni výškovou technikou: měli vysokozdvižnou plošinu. A právě kvůli ní museli hasiči dopoledne do akce.

Zakladatel „Chcípl PES“ strávil noc v cele: Policie dostala příkaz shora

11. 2. 2021 | Bývalý poslanec ODS a pražský radní a majitel restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček, který je jedním ze zakladatelů protivládní iniciativy Chcípl PES, strávil 22 hodin v policejní cele. Zatčen byl v úterý večer.

Následky požáru kamionu v tunelu tentokrát zmizely 'rychle'. Ne jako kdysi

10. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Půl noci a pak ještě více než půl dne zažíval ve středu 10. února dopravní komplikace Pražský okruh. Na svědomí je měl noční požár tahače kamionu, který 26 minut před půlnocí vzplál v Lochkovském tunelu.Přenesení problémů na jiné komunikace však zažívali i řidiči v širokém okolí. Stejně jako cestující v autobusech.

Doprava na Pražském okruhu zkolabovala. Kvůli požáru kamionu v tunelu

10. 2. 2021 | Dopravní kolaps během noci na středu i v ranní dopravní špičce zažívala dálnice D0 – Pražský okruh spojující dálnice D1 a D5, jehož úseky využívají i spousty Středočechů dojíždějících do hlavního města. Problém se objevil půl hodiny před půlnocí na dálničním kilometru 12,6: v Lochkovském tunelu ve směru jízdy Modletice–Ruzyně shořela kabina tahače kamionu vezoucího ovoce.

Polonahá žena vyhrožovala kolemjdoucím - a dítě dokonce obrala. Násilím!

8. 2. 2021 | Loupež s tak trochu otužileckými souvislostmi, snad i kapkou exhibicionismu - ale především s tím, že obětí se stalo dítě. To je kauza, kterou řeší příbramští policisté ve vztahu k lednovým incidentům. A paragrafy jsou kolem toho takové, že se až zatočí hlava: 41letá žena byla obviněna nejen z loupeže, ale ještě k tomu z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

Provoz na železnici zastavil úraz cestující v Příbrami. Uklouzla při vystupování

7. 2. 2021 | S největší pravděpodobností náledí bylo příčinou, že při vystupování z osobního vlaku uklouzla jedna z cestujících a poranila si nohu. Událost se stala v neděli krátce před 14. hodinou.Zpravodajství PříbramDnes.cz

Omezení pohybu osob v rámci okresu přehledně, časté dotazy a formuláře ke stažení

Od pondělí 1. března 2021 začíná platit nová opatření vlády. Jedním z nich je omezení pohybu osob v rámci okresu. Ministerstvo vnitra zpracovalo a zveřejnilo přehled nejčastějších dotazů a také potřebné formuláře ke stažení. ...

Ministerstvo zdravotnictví spouští registrace na očkování pro učitele a osoby starší 70 let

Osoby starší 70 let se budou moci od 1. března registrovat na očkování proti onemocnění covid-19. Registrace bude probíhat přes Centrální rezervační s ...

Vláda schválila nový nouzový stav. Do 28. března zavře školy a další obchody, omezí pohyb občanů

Od soboty 27. února na území České republiky platí nový nouzový stav. Na 30 dnů, tedy do 28. března, ho na mimořádném jednání v pátek 26. února 2021 v ...

Izolace a karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní, schválila vláda

Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivní ...

12. ročník Prezentiády, tentokrát online

Studentský spolek Student Cyber Games, z.s. oznámil spolu s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity začátek už dvanáctého ročníku soutěže Pr ...Neděle 28.2.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.