PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Příbramský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Příbramský deník - černá kronika Zdroj: Příbramský deník - černá kronika |

Pervitin, marihuana i léky. To vše putovalo do příbramské věznice

16. 7. 2020 | Tři plus tři. Šest obvinění kvůli drogám putujícím do příbramské věznice se rovnoměrně rozdělilo mezi trojici odsouzených a tři civilní osoby. Ve čtvrtek 16. července o tom informovali mluvčí policie Zdeněk Chalupa a Milena Palková z věznice. Upřesnili tak údaje ke středeční akci kriminalistů, kteří v početném doprovodu dalších policistů zasahovali přímo v příbramské věznici.

Bez řidičáku jel v autě bez papírů. Úkryt v křoví to nevyřešil

16. 7. 2020 | Auto si se svým řidičem nemělo co vyčítat ani závidět: bez papírů byli shodně oba. O případu odhalení řidiče se zákazem řízení, který v Zápech nedaleko Brandýsa nad Labem a Čelákovic chtěl policejní hlídce nejprve ujet a pak i utéct, informovala ve středu Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Strojvůdce, který zemřel při srážce vlaků u Českého Brodu, byl kdysi hrdinou

15. 7. 2020 | Čtyřicetiletý strojvůdce Českých drah, v souvislosti s jehož poslední jízdou se od úterního večera objevují spekulace o možném selhání lidského faktoru, byl před třemi roky hrdinou.

Muž, který pálil na lidi i cisternu, vyvázne bez trestu

15. 7. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Trestní stíhání zastaveno pro nepříčetnost. K takovému konci dospělo řešení případu lednové střelby na osobní auto na pomezí Příbramska a Písecka - a následně i na cisternu s pohonnými hmotami. Ve středu 15. července o tom informovala mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Vlaky u Českého Brodu se od sebe napodruhé podařilo odtrhnout. Po trati se jezdí

15. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Havarované a vykolejené vlaky u Českého Brodu se ve středu 15. července po 8. hodině podařilo od sebe odtrhnout. Na místě pokračují odklízecí práce. Při prvním pokusu se dvěma lokomotivami brzy ráno se soupravy odtrhnout nepovedlo. Na místo proto zamířily další dvě a začalo také rozřezávání kusů soupravy autogenem, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Kriminalisté rozkrývají zločin za branami věznice

15. 7. 2020 | Kriminalisté doprovázení dalšími policisty přijeli ve středu 15. července ráno zasahovat do Věznice Příbram, která se nachází v lokalitě Bytíz u Dubence. Více než potvrzení této skutečnosti doprovázené sdělením, že ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR provádějí úkony trestního řízení, však zatím není z oficiálních zdrojů k dispozici.

Srážka vlaků u Českého Brodu: strojvedoucí zřejmě projel návěstidlem na červenou

15. 7. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Nehoda děsivých rozměrů se v úterý 14. července pozdě večer odehrála na Kolínsku. Při srážce vlaků u Českého Brodu - jeden byl osobní s více než stovkou cestujících - zemřel strojvůdce a celkem 35 lidí bylo zraněno. Osm z nich byli děti a mladiství, uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

K soudu se vrací letitá kauza obřího daňového úniku

14. 7. 2020 | Projednávání kauzy obřích daňových úniků v souvislosti s fakturováním reklamních služeb, jež ve skutečnosti nebyly provedeny, se v úterý vrátilo ke středočeskému krajskému soudu. Hlavní líčení ve věci označované jako „David Belous a spol.“ je sledováno zvláště kvůli účasti jiného z obžalovaných, a to Filipa Bušiny.

Rath se zaplacení peněžitého trestu nevyhne. Soud mu druhou část nepromine

13. 7. 2020 | Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu prominul druhou část desetimilionového peněžitého trestu. 

Strojvedoucí rychlíku zabránil u Černošic železničnímu neštěstí

12. 7. 2020 | Jen pozornost strojvedoucího rychlíku mířícího z Klatov do Prahy zřejmě zabránila dalšímu neštěstí na kolejích. V neděli odpoledne totiž v Černošicích strojvedoucí zaregistroval, že se jeho vlak zezadu blíží k pomaleji jedoucímu osobnímu vlaku, který ujížděl stejným směrem po stejné koleji.

Hasiči měli za den stovku zásahů - s motorovou pilou i hadicemi

11. 7. 2020 | Rušný den měli v pátek středočeští hasiči – přičemž významně je zaměstnávalo počasí přinášející nejen vedro, ale i silný vítr a bouřky. Vyjížděli k téměř stovce událostí – což představuje dvouapůlnásobek dlouhodobého denního průměru. V polovině případů se jednalo o takzvané technické zásahy, mezi nimiž jednoznačně převažovala pomoc při odstraňování spadlých stromů a ulámaných větví.

Cestu ven z Prahy přibrzdily hromadné nehody na D1 i D10

11. 7. 2020 | Citelné dopravní komplikace na dálnici D1 ve směru jízdy na Brno přinesla v sobotu dopoledne hromadná nehoda u Mirošovic na Praze-východ. V omezení na 22. kilometru, kousek za sjezdem na Benešov, se srazila čtyři osobní auta, načež dálnice zůstala neprůjezdná. Vytvořila se velmi rychle narůstající kolona spojená s citelným zdržením, která dosáhla až ke 13. dálničnímu kilometru. Uvolnit dálnici po ukončení policejního šetření a odvozu nabouraných aut odtahovými službami se podařilo půl hodiny pře ...

VIDEO: V Běchovicích srazil vlak člověka, pak se střetly rychlík a osobní vlak

10. 7. 2020 | V Praze-Běchovicích se v pátek v podvečer srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů bylo vykolejených, hasiči hledali zraněné. Nehoda se stala v místě, kde byl omezen provoz kvůli srážce vlaku s člověkem. Provoz na trati mezi Libní a Běchovicemi byl několik hodin zastaven. Zcela obnovit se jej podařilo až v sobotu ve tři hodiny ráno.

Dva zásahy záchranářů a čtyřmilionová škoda. V Říčanech hořel dům

10. 7. 2020 | Velký požár s vysokou škodou likvidovali ve čtvrtek odpoledne středočeští hasiči v Říčanech na Praze-východ. Oheň ničící řadový bytový dům v ulici Petra Fastra, který jim byl nahlášen čtyři hodiny po poledni, spolykal čtyři miliony korun.

Vážná nehoda uzavřela silnici u Milína

9. 7. 2020 | Na silnici I/4 u obce Milín došlo ve čtvrtek krátce před třináctou hodinou k vážné nehodě - srazila se tu dodávka s osobním vozidlem. Záchranáři na místo vyslali vrtulník. Silnice byla v obou směrech uzavřena. Po dobu vyšetřování nehody vedla objízdná trasa přes Milín. 

Česká železnice má slabé místo, i proto lidé umírají. Lokálkám chybí "pojistka"

8. 7. 2020 | Včerejší nehoda u Perninku na Karlovarsku odhalila slabé místo české železnice: nedostatečnou pojistku proti chybám lidského faktoru na tratích, kde je provoz řízen podle předpisu D3. Ten, zjednodušeně řečeno, upravuje provoz na tratích, kde nejsou výpravčí ani dálkové řízení.

Auto skončilo po nehodě na střeše

7. 7. 2020 | Dvě osobní vozidla se srazila v úterý po osmnácté hodině na silnici za obcí Třebsko ve směru na Březnici. Jeden z automobilů skončil po srážce na střeše. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. 

KRIMI MIX: Rváč z Březnice skončil v cele

7. 7. 2020 | O státním svátku 6. července navečer vyjížděli policisté z Příbramska ke rvačce dvou mužů v Březnici. Po příjezdu na místo příslušníci policie zjistili, že šestatřicetiletý muž nejdříve slovně a poté fyzicky napadl o šest let mladšího muže.

Přítelkyni zasadil desítky ran nožem, její matku ubodal. Muže obvinili z vraždy

7. 7. 2020 | Osmadvacetiletého muže, který měl v sobotu 4. července večer napadnout nožem dvě ženy a ihned po činu utéct, policisté obvinili z vraždy. Nyní čeká na rozhodnutí o vazbě. Starší žena zraněním na místě podlehla. 

Hasiči, vodní záchranáři a policie zachraňovali posádku z potopené plachetnice

7. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich se v pondělí večer před osmou hodinou převrátila plachentnice. K místu vyjeli pfesionální hasiči z Dobříše, Jílového, Příbrami a také dobrovolná jednotka z Chotilska. Osmičlennou posádku zachraňovali polečně s Vodní záchrannou službou ČČK Slapy a Policií ČR. Příroda v obležení: Jak a kam hlásit turistický vandalismus

Nadešel čas dovolených, který letos pro většinu Čechů bude ve znamení pobytu v tuzemsku uprostřed přírody. A právě ta dostane během letní sezony zabrat. Vyšší koncentrace turistů s sebou nese také více poházených odpadků, zničených odpočívadel a ...

Cyklisté pozor! Jízda na kole může být spojena s neplodností

15.07.2020 | Další

Cyklistika a saunování - tyto oblíbené aktivity mohou podle lékařů zhoršovat kvalitu spermií, a tedy negativně ovlivňovat mužskou plodnost. U obou čin ...

Do konce roku propadne řidičský průkaz ještě 590 tisícům řidičů

11.07.2020 | Zpravodajství

Od začátku letošního roku si o výměnu řidičského průkazu dosud požádalo celkem 260 tisíc motoristů. Pro nový průkaz si tak přišlo 30 procent řidičů z ...

Středočeské nemocnice dostanou individuální účelové dotace na krytí výdajů v souvislosti s pandemií COVID-19

10.07.2020 | Z regionu

Celkem 152,68 milionu korun poskytne oblastním nemocnicím ze svého rozpočtu Středočeský kraj pro krytí dodatečných výdajů nad rámec stanovených standa ...

Mobilní operátor Vodafone vypne 3G sítě příští rok, někteří uživatele si budou muset vyměnit mobil

08.07.2020 | Zpravodajství

Kmitočty, na kterých funguje starší mobilní síť 3G, Vodafone uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Díky této změně bude možné využívat frekvence efektivn ...

Taxikáři při elektronických objednávkách už nemusí používat taxametry či střešní svítilny

01.07.2020 | Zpravodajství

Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněj ...

Policisté obvinili 58 zdravotních sester, lékařů a pacientů z fiktivního vykazování zdravotní péče

30.06.2020 | Krimi

Středočeský kraj - Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili jednu právnickou os ...

O bezúročnou půjčku budou moci středočeští podnikatelé žádat až do září

30.06.2020 | Z regionu

Středočeský kraj prodlužil termín, dokdy mohou podnikatelé, na jejichž živnost měla negativní ekonomický dopad epidemie koronaviru, požádat o bezúročn ...

Od 1. července bez roušek, protiepidemická opatření se zpřísní v některých částech Moravskoslezského kraje

29.06.2020 | Zpravodajství

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 je z pohledu celé České republiky nadále stabilní, nicméně počet nakažených narůstá v exi ...

Požár penzionu na Sedlčansku způsobil škody za tři miliony korun

29.06.2020 | Krimi

V sobotu 27. června před pátou hodinou odpolední přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru pokoje v penzionu u obce Vršovice n ...Čtvrtek 16.7.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.