PříbramDnes.cz
PříbramDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

O víkendu se na Příbramsku rozjedou nově integrované autobusy

28.06.2019
Obyvatelům Příbrami, Dobříše a přilehlých obcí se od 29. června zkvalitní a zároveň zlevní cestování veřejnou dopravou, jelikož zde vyjedou nové autobusové linky společného integrovaného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje. Levnější cestování a pravidelné intervaly - to jsou základní novinky, které čekají od prvního prázdninového víkendu na obyvatele této oblasti.
Slavnostní zahájení integrace na Příbramsku | Foto: Středočeský kraj
Od soboty 29. června 2019 bude spuštěna I. etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku, která bude zahrnovat veškeré autobusové linky na trase Praha - Dobříš - Příbram, linku Hořovice - Příbram a také dvě místní linky z Příbrami do oblasti Obecnice a Sádku. Systém PID se tak rozšíří o dalších 6 autobusových linek, které nahradí částečně nebo zcela 17 stávajících linek SID.

Kompletní přehled s mapami tras nových linek, cenami jízdenek v nově integrovaných autobusech a další podrobnosti najdete zde: integrace-pribramska-2019.

"Jsem ráda, že se komfort cestování veřejnou dopravou zlepší také v oblasti Příbramska, kde proběhne poměrně rozsáhlá integrace. Občané budou moci mimo jiné jezdit levněji, na jednu jízdenku, a to po celém kraji včetně Prahy," uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

"Využívání veřejné dopravy v této nově zaintegrované oblasti bude pro cestující mnohem výhodnější. Na nových linkách totiž bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové tak i elektronické podobě včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo přímo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka," doplnil radní pro oblast dopravy Středočeského kraje František Petrtýl (ANO 2011).

"Je dobře, že spolupráce Pražské integrované dopravy a Integrované dopravy Středočeského kraje je stále intenzivnější a společně zlepšují kvalitu přepravy obyvatel v Praze a okolí. I díky finanční spoluúčasti hlavního města cestující na trase Praha - Příbram výrazně ušetří: s pražskou Lítačkou i přes 8 000 Kč ročně. K tomu se dočkají pravidelnějších intervalů i nových víkendových a večerních spojů. I zde budou platit kvalitativní standardy PID v podobě více nízkopodlažních, klimatizovaných autobusů s možností větší kontroly nad čistotou či přesností provozu," dodal náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Kompletní přehled cen jízdenek pro jednu cestu i pro každodenní cestování najdete na webu Pražské integrované dopravy. V případě jízdenek pro jednu cestu se cena odvíjí od doby jízdy a počtu projetých pásem. Jízdenky PID pro jednotlivou jízdu jsou dostupné u řidičů autobusů, v jízdenkových automatech, předprodejních místech dopravců či v mobilní aplikaci PID Lítačka. Předplatní kupóny na měsíc, čtvrtletí či rok si lze zakoupit jak v tradiční papírové podobě, tak nahrát z pohodlí domova přes e-shop PID Lítačky virtuálně na čipovou kartu Lítačka, In Kartu Českých drah nebo na platební bankovní kartu.

"Obyvatelé obcí Obořiště a Dlouhá Lhota jistě ocení, že se díky integraci dočkají víkendových spojů do Prahy, které pojedou každé dvě hodiny. I další obce mimo hlavní trasy se dočkají rozšířeného provozu o víkendech. Novinkou bude také pozdní večerní spoj z Prahy do Příbrami, který bude odjíždět ze Smíchovského nádraží v 0:35 h. Celkově lze říci, že bude roztříštěnost a nepřehlednost na trase Praha - Dobříš - Příbram nahrazena jednotnými trasami, pravidelnými intervaly a zkvalitněním služeb. Od toho očekáváme, že lidé budou více inklinovat k cestování veřejnou dopravou," uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Michal Štěpán.

"I tento společný projekt Prahy a Středočeského kraje ukazuje, jak co nejlépe provázat městskou dopravu v Praze s regionální dopravou ve Středních Čechách. Hustý provoz aut na Strakonické výpadovce je důkazem, že i ve směru z Příbramska je zatraktivnění veřejné dopravy potřeba jako sůl. Věřím, že se nám to povede jako při předchozích podobných projektech, a komfortnější cestování naláká nové cestující do veřejné dopravy, např. i díky zcela novým 15metrovým autobusům, které po prázdninách vyjedou," dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

"Dlouhodobé úsilí začlenit Příbram do Pražské integrované dopravy považujeme za velmi dobrý krok kupředu. Jsme rádi, že se 1. etapa integrace realizovala a v další etapě se těšíme na začlenění příbramské MHD a příměstských spojů do systému PID, které máme přislíbeno v 1. polovině příštího roku," uvedl první místostarosta Příbrami Martin Buršík.

Na třech nových linkách, které propojí Prahu s Příbramí, nasadíme nejpozději po prázdninách 20 nových velkokapacitních autobusů, které budou splňovat standardy Pražské integrované dopravy. Mezi ně patří klimatizace, pokrytí wifi signálem a vybavení USB nabíječkami pro mobily a tablety," dodal Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy.

NOVÉ AUTOBUSOVÉ LINKY PID

392 Praha, Smíchovské nádr. - Dobříš, Nám. - Rosovice - Pičín - Příbram, Aut. nádr.

393 Praha, Smíchovské nádr. - Příbram, Jiráskovy Sady - Příbram, Drkolnov, Podbrdská

395 Praha, Smíchovské nádr. - Dobříš, Nám. - Příbram, Jiráskovy sady - Příbram, Drkolnov, Podbrdská

511 Příbram, Aut. nádr. - Lhota u Příbramě - Obecnice - Drahlín - Sádek - (Hluboš)


512 Příbram, Aut. nádr. - Podlesí - Obecnice - Drahlín - Sádek


531 Příbram, Zdaboř, Žežická - Příbram, Jiráskovy sady - Hluboš - Jince - Hořovice, žel.st.
Autor: Středočeský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka na baterie "Auto obracející se". ...

Czech Bison Counter 2024: Rukojmí s nastraženou výbušninou či teroristický útok v Plzni

Jince - Poprvé s bezpilotními prostředky a poprvé všichni dohromady - specialisté 15. ženijního pluku v oblasti zneškodňování nástražných výbušných pr ...

Úřad práce ČR otevřel v Příbrami své první detašované pracoviště, urychlí vyřizování dávek

V Příbrami naplno zahájilo provoz detašované pracoviště Úřadu práce, jehož pracovníci vyřizují online žádosti o sociální dávky podané pražskými klient ...

Na dálnici D4 u Jíloviště byly instalovány vysokorychlostní váhy

Na dálnici D4 u Jíloviště chystá ŘSD spuštění ostrého provozu takzvaných vysokorychlostních vah. Smyslem tohoto zařízení bude v co největší míře odhal ...

PID posiluje síť kontaktních míst karty Lítačka ve Středočeském kraji

Kartu Lítačka pro cestování ve Středočeském kraji využívá přes 265 tisíc lidí. V tuto chvíli je pro ně přímo v kraji otevřeno 14 prodejních míst, kde ...

Pátek 12.4.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes